غذایی و داروییکشاورزی و دامپروری

اسید فولیک چیست ؟

اسید فولیک (Folic acid) فرم سنتتیک فولات و یک ویتامین محلول در آب است که به عنوان ویتامین B9 نیز شناخته می شود. اسید فولیک به طور طبیعی در مواد غذایی وجود ندارد اما اغلب به مکمل های دارویی و محصولات فرآوری شده مانند نان و غلات اضافه می شود.

اسید فولیک به بدن شما کمک می کند سلول های جدید بسازد و آنها را حفظ کند. این ویتامین همچنین به جلوگیری از تغییر در DNA که منجر به سرطان می شود، کمک می کند.

به عنوان دارو از این ویتامین برای درمان کمبود ویتامین  و انواع خاصی از کم خونی (کاهش گلبول های قرمز) استفاده می شود.

کاربردهای اسید فولیک چیست ؟

این ویتامین گاهی همراه با سایر داروها برای درمان کم خونی پرنیسوز ، آپلاستیک یا نرموسیتیک استفاده می شود، ولی نمی تواند کمبود ویتامین B12 را درمان می کند .

اسید فولیک برای تقویت مواد غذایی بهتر از سایر اشکال فولات است  زیرا بسیاری از محصولات غنی شده مانند نان و ماکارونی تحت تاثیر دمای بالا پخته می شوند.

این ویتامین برای استفاده در غنی سازی مواد غذایی ایده آل است زیرا نسبت به انواع فولات  موجود در مواد غذایی طبیعی  نسبت به گرما مقاوم تر است. گرما و نور به راحتی می توانند انواع فولات موجود در مواد غذایی طبیعی را تجزیه کنند.

مصرف این ویتامین ممکن است باعث کاهش ابتلا به افسردگی شود و در دوران بارداری و شیردهی می تواند از ابتلا نوزاد به اوتیسم جلوگیری کند.

مقدار مصرف اسید فولیک

سطح پایین فولات در هفته های اول بارداری با نقص لوله عصبی در نوزادان از جمله ناهنجاری های مغزی ، ستون فقرات و یا نخاع در ارتباط است و مصرف این ویتامین در دوران بارداری این خطر را کاهش می دهد.

تحقیقات نشان داده است که مصرف مقدار بالای ویتامین B9 در انسان ممکن است از برخی سرطانها از جمله سرطان سینه ، روده ، ریه و لوزالمعده جلوگیری کند. این مسئله به احتمال زیاد به دلیل نقش فولات در بیان ژن – کنترل روشن یا خاموش بودن ژن ها –  است.

برخی محققان معتقدند که پایین بودن سطح این ماده می تواند خطر رشد غیر طبیعی سلول ها و ابتلا به سرطان را افزایش دهد. سطح پایین فولات باعث تشکیل DNA ناپایدار می شود که به راحتی قابل تجزیه است و خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

با این حال ، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد در افراد مبتلا به سرطان یا تومور مصرف مقدار بالای این ویتامین ممکن است رشد تومور را افزایش دهد. مکمل های اسید فولیک – اما نه فولات غذایی طبیعی – همچنین با افزایش بروز برخی از انواع سرطان ها مرتبط است.

تحقیقات بیشتری برای درک اینکه چگونه اسید فولیک مکمل ممکن است در طولانی مدت خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد ، مورد نیاز است.

توصیه می شود زنان در سنین باروری روزانه حداقل ۴۰۰ میکروگرم (میلی گرم) فولات مصرف کنند. با این حال ، دریافت ۴۰۰ میکروگرم فولات از طریق رژیم غذایی دشوار است.

شما می توانید علاوه بر مصرف یک رژیم غذایی متعادل و سرشار از فولات طبیعی ، هر روز ۴۰۰ میکروگرم اسید فولیک را با مصرف یک مولتی ویتامین حاوی ویتامین B9، مصرف غذاهای غنی شده یا ترکیبی از این دو  دریافت کنید.

هشدار و توصیه در مورد مصرف

اگر به این ویتامین آلرژی دارید نباید آنرا به عنوان دارو مصرف کنید. قبل از مصرف B9 در صورت ابتلا به بیماری های کلیوی ، عفونت ، اعتیاد به الکل یا اتانول یا هر نوع کم خونی با پزشک مشورت کنید.

در مورد مصرف اسید فولیک در دوران بارداری یا هنگام شیردهی با پزشک خود مشورت کنید. در صورت شیردهی به کودک ممکن است شما نیازمند مقدار متفاوتی از این ویتامین باشید بنابراین پیش از مصرف آن با پزشک مشورت کنید.

FDA سازمان غذا و دارو (آمریکا) این ویتامین را در دسته A داروهای بارداری طبقه بندی می کند بنابراین انتظار نمی رود برای جنین مضر باشد و شما در دوران بارداری باید میزان مصرف اسید فولیک را برای پیشگیری از ناهنجاریهای نخاعی در جنین افزایش دهید.

در صورت مصرف بیش از حد این ویتامین ممکن است عوارضی مثل بی حسی یا سوزن سوزن شدن ، درد دهان و زبان ، ضعف ، احساس سردرگمی ،احساس خستگی یا مشکل در تمرکز را تجربه کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن