صنایع شیمیایی

کاربرد هاردنر چسب سنگ چیست؟ قیمت خرید و فروش آن

امروزه از چسب سنگ در صنعت ساختمان سازی استفاده های زیادی می شود. کاربرد چسب سنگ در صنعت ساختمان همواره عضوی جدانشدنی و تفکیک ناپذیر است. چسب سنگ معمولا محصولی دو جزئی بوده و یک جز آن شامل هاردنر چسب سنگ است. چسب سنگ ماده ای بر پایه اپوکسی بوده و هاردنر چسب سنگ موجب می شود تا بتوان چسب را برای اتصال قطعات بزرگ و اجزای سخت نیز مورد استفاده قرار داد. انواع چسب سنگ و هاردنر چسب سنگ تولید و در بازار خرید و فروش مواد صنعتی عرضه می گردد. قیمت هاردنر چسب سنگ به کیفیت و مقاومت آن در برابر عوامل محیطی وابسته است. از طرفی هاردنر چسب سنگ خارجی نسبت به انواع ایرانی دارای قیمت های بیشتری است. برای خرید هاردنر چسب سنگ می توان به سایت های معتبر فروش مراجعه نمود.

در ادامه این مطلب به بررسی خواص و کاربرد و نحوه مصرف هاردنر چسب سنگ و همین طور قیمت خرید و فروش آن می پردازیم. نشریه علمی جهان شیمی فیزیک قبلا هم به بررسی هاردنر رنگ خودرو، تیتان R298، تیتان کرونوس ۲۱۹۰ و… نیز پرداخته است. در ادامه همراه ما باشید تا با هاردنر چسب سنگ بیشتر آشنا شوید.

چسب سنگ چیست

چسب سنگ محصولی دو جزئی و بر پایه رزین های اپوکسی یا پلی استر است. کاربرد چسب سنگ در چسباندن گرانیت، قطعات سیمانی پیش ساخته و سرامیک های بزرگ و همین طور صفحات آهنی استفاده می گردد. البته چسب های پایه رزین اپوکسی مقاومت و پایداری  بسیار بیشتری نسبت به نوع پلی استر دارند. چسب سنگ ماده‌ای بر پایه اپوکسی بوده و برای اتصال قطعه های بزرگ و اجزای سخت کاربردی گسترده و مفید دارد.

کاربرد هاردنر چسب سنگ چیست؟ قیمت خرید و فروش آن
کاربرد هاردنر چسب سنگ چیست؟ قیمت خرید و فروش آن

ثابت ماندن حجم پس از استفاده باعث نقطه قوت چسب سنگ پلی استر شده است. این خواص موجب می شود تا محصول در مصارف صنعتی امتیازی منحصر به فرد داشته باشد. چسب سنگ در مواردی استفاده می شود که نیاز به اتصالی با دقت بالا است. همچنین برای پر نمودن منافذ و روزنه های موجود در بخش های گرانیتی، سیمانی یا فلزی و… نیز از این چسب استفاده می شود.

خواص و ویژگی چسب سنگ و هاردنر چسب سنگ

از مهم ترین ویژگی چسب سنگ که موجب افزایش بهره وری و کیفیت آن ها می شود، مقاومت و استحکام بسیار مطلوب در برابر عواملی همچون ناپایداری جو، تغییرات محیطی، نفوذ آب، سرما و گرمای شدید است. بعلاوه پس از استفاده و خشک شدن چسب نیز مقاومت آن در دمای بین صفر تا شصت در جه سانتی گراد حفظ خواهد شد.

مزیت دیگر چسب سنگ این است که پس از استفاده و خشک شدن، حلال های شیمیایی نظیر نفت و گازوئیل، اسید، روغن های با منشا گیاهی یا حیوانی و… نمی توانند هیچ گونه نقص و آسیبی در آن ایجاد نمایند. پایداری مکانیکی بسیار بالای چسب و هاردنر چسب سنگ موجب شده تا در شرایط و محیط های خورنده نیز پایداری خود را حفظ نماید.

امکان استفاده در دماها و فصول مختلف سال از دیگر مزایا این چسب هاست. این چسب ها به محض استفاده از هاردنر چسب سنگ خشک شده و قدرت استحکام و پایداری مطلوبی خواهند یافت.

قابلیت تراش کاری و ساب پذیری این چسب ها یکی دیگر از توانایی های منحصر به فرد این محصولات است. این چسب را می توان با رنگ مورد نظر نیز مخلوط نموده و آن را به رنگ مورد نظر درآورد. این محصول و استفاده از هاردنر چسب سنگ بهترین گزینه برای چسباندن سنگ به سنگ است.

انواع چسب سنگ

کاربرد هاردنر چسب سنگ چیست؟ قیمت خرید و فروش آن
کاربرد هاردنر چسب سنگ چیست؟ قیمت خرید و فروش آن

چسب خمیری

برای متصل کردن قطعات به دیوار و کف استفاده از چسب سنگ خمیری گزینه ای مناسب است. جرم کم آن دلیل محبوبیتش در استفاده در برج ها و ساختمان هاست. استفاده از مصالح با کیفیت و سبک موجب می شود تا وزن کل ساختمان کاهش یافته و این امر موجب کم کردن بار اضافی و مرده ساختمان می گردد.

چسب پودری

چسب پودری از ترکیب سیمان و پلیمر است. این محصول همه کاره در دو رنگ سیاه و سفید عرضه می گردد. از این نوع می توان در انواع سنگ، کاشی، سفال و سرامیک، دکوراسیون داخلی و حتی نمای ساختمان استفاده نمود. اتصال موارد مختلفی همچون آنتیک، مرمریت، گرانیت، کاشی وموزاییک و آجر در بخش هایی همچون کف یا جداره ساختمان با استفاده از این چسب صورت می پذیرد.

مزیت این چسب در آن است که در مکان هایی که با آب ارتباط مستقیم دارد، مانند استخرها و مخزن های آب و حمام نیز می توان از این محصولات بهره برد. توان بالای چسبندگی و اتصال مطلوب باعث شده تا بتوان این محصولات را در سطوح عمودی یا افقی به کار برد. کاربرد این محصول در کاهش زمان اجرای پروژه های ساختمانی و تحویل به موقع آن بسیار موثر خواهد بود.

هاردنر چسب سنگ چیست

چسب سنگ و هاردنر همراه آن که به عنوان جز دوم محسوب می شود، در بسته بندی ها و برند های تجاری مختلف در دسترس است. این محصولات را می توان در بسته بندی های کوچک تیوپی و همین طور بسته بندی های بزرگ تهیه و مصرف نمود.

هاردنر چسب ماده ای به نام بنزوئیل پروکساید است و استفاده از آن موجب سفت و محکم شدن چسب خواهد شد. استفاده از هاردنر چسب سنگ در واقع یکی از عوامل مهم در کیفیت چسب سنگ است. اگر به حجم کمی نیاز باشد می توان با استفاده از ماله و مخلوط کن دستی به تهیه در زمان مصرف اقدام نمود. برای استفاده در مقادیر زیاد نیز باید از میکسر ها و مخلوط کن های بزرگ و قابل حمل و قدرتمند استفاده نمود.

آماده سازی استاندارد و اصولی مکانی که کار اتصال سنگ روی آن انجام خواهد گرفت، یکی از پارامترهای مهم در زمان استفاده از این فراورده است. رعایت این نکات و استفاده درست بر کیفیت و نتیجه نهایی تاثیر خواهد داشت. قبل از استفاده از هاردنر چسب باید موارد زیر را رعایت نمود.

سطوح مورد نظر باید عاری از هر گونه آلودگی، ذرات گرد و غبار، روغن و… باشد.

اگر سطح زیرین کار از بتن قدیمی و خشک شده باشد، حتما سطح را کامل خیس نموده و سپس از چسب سنگ و هاردنر چسب استفاده نمایید.

اگر چسب سنگ بر روی سطح کاشی یا سرامیک استفاده می شود، بهتر است سطح را ناهموار کرده و سپس از چسب استفاده نمایید.

نحوه مصرف هاردنر چسب سنگ

قبل از شروع کار با چسب باید میزان چسب مورد نیاز برآورد گردد. ابتدا مقدار مورد نیاز از چسب را در مخلوط کن ریخته و کاملا مخلوط نمایید. هاردنر چسب باید تنها یک ربع قبل از شروع کار اضافه گردد. مقدار استاندارد مورد استفاده هاردنر در حدود یک درصد در مقابل حجم کل محصول است. در چسب سنگ های یک کیلو گرمی از ده گرم سخت کننده استفاده می شود.

پس از مخلوط سازی و آماده شدن چسب می توان آن را به کمک فرچه بر روی سطح مورد نظر کشید. با استفاده از حرکات افقی و عمودی مخلوط را به صورت یکنواخت در سطح مورد نظر پخش نمایید. در ادامه سنگ ها را با دقت کافی در محل مورد نظر قرار دهید. با استفاده از چکش پلاستیکی به آن ها ضربه زده و آن ها را در جای خود محکم نمایید. اما اگر در زمان انجام فعالیت از جاگیری قطعه ای در محلی خاص منصرف شدید، ۱۰تا ۱۵ دقیقه زمان دارید تا آن ها را در مکان درست جای دهید. در این رابطه دقت و تمرکز در نتیجه نهایی بسیار موثر خواهد بود.

درصورتی که در پایان کار مقداری از چسب آماده شده باقی ماند، آن را دور ریخته و به هیچ وجه به ظرف اصلی باز نگردانید. این محصول را می توان در مکانی خنک و دور از نور خورشید تا چند سال نگهداری نمود.

ایمنی در مصرف چسب سنگ

  • محیط انجام کار با این محصول باید دارای تهویه مناسبی باشد.
  • در زمان انجام کار استفاده از دستکش و عینک را فراموش نکنید.
  • در هنگام کار از مصرف دخانیات پرهیز نمایید.
  • محصول را در مکانی مناسب با حداکثر دمای ۳۰ درجه سانتی گراد و دور از دسترس کودکان نگهداری نمایید.
  • زمانی که چسب وارد چشمتان شد آن را با آب سرد به خوبی شست‌ و شو داده و به چشم پزشک مراجعه نمایید.

قیمت هاردنر چسب سنگ

قیمت چسب سنگ و هاردنر آن تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد. کیفیت یکی از عوامل موثر بر قیمت چسب است. هر چه محصول از کیفیت و مقاومت بیشتری برخوردار باشد، قیمت بالاتری هم در بازار داراست. نرخ ارز و خارجی یا ایرانی بودن محصول نیز بر قیمت آن موثر خواهد بود. وزن بسته بندی نیز از عوامل موثر بر قیمت چسب سنگ و هاردنر آن بشمار می آیند. هرچه وزن بسته بندی بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. برای مثال قیمت تیوپ های کوچک بسیار کمتر از گالن های بزرگ است. برای اطلاع از قیمت این هاردنر ها می توان به سایت های فروش چسب مراجعه نمود.

کاربرد هاردنر چسب سنگ چیست؟ قیمت خرید و فروش آن
کاربرد هاردنر چسب سنگ چیست؟ قیمت خرید و فروش آن

قیمت خرید و فروش چسب سنگ و هاردنر آن

خرید و فروش چسب سنگ و هاردنر آن در بازار جهانی و همین طور بازار ایران بسیار صورت می پذیرد. درواقع از انواع چسب سنگ و هاردنر آن در صنایع ساختمان سازی کاربرد های زیادی صورت می گیرد. برای خرید هاردنر و چسب می توان به سایت های معتبر فروش مراجعه کرده و بدون واسطه این محصول را دریافت نمود. با این روش در وقت و هزینه صرفه جویی خواهد شد. البته در خرید های اینترنتی باید دقت نموده و تنها از مراکز معتبر فروش اقدام به خرید نمود. زیرا محصولات تقلبی کارایی مطلوب را نخواهند داشت.

سخن آخر

در این مطلب به بررسی چسب سنگ و هاردنر آن پرداختیم. همچنین نحوه مصرف و کارایی این محصولات نیز مورد بررسی قرار گرفتند. قیمت هاردنر و همین طور چسب به عوامل مختلفی وابسته بود که مورد بررسی قرار گرفت. برای خرید این محصول می توان به سایت های معتبر فروش مراجعه کرده و اقدام به خریدی بی واسطه و بصرفه نمود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا