کشاورزی و دامپروری

روش های کاربرد و قیمت سم حشره کش بیسکایا

حشره کش بیسکایا یک سم سیستمیک با اثرات تماسی – گوارشی و ضربه ای است که با اختلال در سیستم عصبی حشرات باعث از بین رفتن طیف گسترده ای از حشرات مضر و آسیب رسان می شود. این سم متعلق به گروه سموم کلرونیکوتینیل  است که با سموم حشره کش رایج ارگانوفسفره ، کاربامات ها و پایروتیروئیدی متفاوت عمل می کند.

این سم با ایجاد اختلال در انتقال پیام های عصبی در سیستم اعصاب مرکزی باعث فلج شدن حشرات شده و با ناتواتی در تغذیه آنها را از بین می برد. در ادامه مقاله در نشریه جهان شیمی فیزیک توضیحات بیشتری در این رابطه ارائه می گردد لطفا همراه ما باشید.

قیمت خرید و فروش حشره کش بیسکایا

قیمت سم بیسکایا که با نام تیاکلوپرید نیز شناخته می شود در بازار ایران تحت تاثیر فاکتورهای مختلفی از جمله نوسانات قیمت دلار و شرکت تولید یا توزیع کننده متفاوت است. این سم در بطری های ۱ و ۵ لیتری در دسترس است. شما می توانید این حشره کش را از فروشگاه های سموم کشاورزی تهیه نمایید.

کاربرد حشره کش بیسکایا

بیسکایا با تاثیر بر ناقلین عصبی باعث فلجی و در نهایت مرگ آفات مختلف خواهد شد. با استفاده از حشره کش ها می توان جلوی خسارت های جبران ناپذیر را گرفت و بازدهی محصولات کشاورزی را افزایش یافت. بیسکایا بر روی حشرات پوره و بالغ تاثیر گذار است و با مشاهده آفات می توان اقدام به سمپاشی کرد.

روش های کاربرد و قیمت سم حشره کش بیسکایا

مقدار و روش مصرف سم حشره کش بیسکایا

این آفت کش با دوز ۰.۵ لیتر در هزار برای مقابله با پسیل پسته  و کرم سیب مورد استفاده قرار می گیرد. بهترین زمان مصرف مشاهده پوره های پسیل یا حشرات بالغ است تا از گسترش آفت در مزرعه جلوگیری شود. این حشره کش را می توان برای کنترل پسیل مرکبات ، کرم سیب و سوسک کلزا نیز مورد استفاده قرار داد.

ملاحظات عمومی سم حشره کش بیسکایا

این حشره کش را می توان با بسیاری از سموم دفع آفات مخلوط کرد و مورد استفاده قرار داد. برای بررسی اثرگذاری مخلوط سموم ابتدا بخش کوچکی از مزرعه را سمپاشی کنید و پس از اطمینان از ایمن بودن باقی مزرعه را سمپاشی کنید.

استفاده از دوز توصیه شده بیسکایا باعث زردی یا گیاهسوزی نخواهد شد. بنابراین با خیال راحت از این حشره کش استفاده کنید. دوره کارنس این سم برای محصولات ۲۱ روز می باشد.

این سم با دارا بودن مقدار مناسبی ماده بیولوژیکی فعال چسبندگی و پایداری خوبی در برابر باران دارد و همین امر هدر رفت سم را کاهش می دهد.

ملاحظات اختصاصی سم حشره کش بیسکایا

هنگام استفاده از این حشره کش حتما از لباس های محافظ و ماسک و دستکش استفاده کنید تا احتمال مسمومیت کاهش یابد. در صورت آلوده شدن هر قسمت از بدن به سم محل را با مقدار زیادی آب و صابون شسته و لباس های آلوده را فورا عوض کنید.

در صورت بروز علائم مسمومیت از جمله سردرد ، سرگیجه ، حالت تهوع و اختلال در بینایی فورا با در دست داشتن برچسب سم به مراکز درمانی مراجعه کنید. سم را در انبارهای خشک و خنک به دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی در ظرف اصلی نگهداری کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن