آرایشی و بهداشتیغذایی و دارویی

آشنایی با کاربردهای گسترده آسپارتام

این مقاله شامل اطلاعات مفید و کاربردی درباره ویژگی‌ها، خواص و کاربرد آسپارتام و موارد مصرف گوناگون آن است. همچنین اگر تصمیم به خرید آسپارتام دارید، برای آگاهی یافتن از قیمت خرید و فروش آسپارتام در بازار مواد شیمیایی می‌توانید از لیست پیشنهادی فروشندگان شیرین کننده مصنوعی آسپارتام در انتهای مقاله استفاده نمایید. حجم محصول، درصد خلوص، نرخ ارز و شرکت تولیدکننده به طور کلی از عوامل بسیار مهم در تعیین قیمت مواد شیمیایی هستند؛ قیمت آسپارتام نیز تحت تاثیر این موارد است. لازم به ذکر است لیست فروشندگان پیشنهادی در پایان مقاله، همواره با اسامی معتبرترین شرکت‌های خوشنام و با سابقه فعال در زمینه فروش آسپارتام به روزرسانی می‌شود.

آسپارتام یک شیرین کننده مصنوعی است که به جای شکر در مواد غذایی و نوشابه ها مورد استفاده قرار می گیرد. آسپارتام به عنوان یک شیرین کننده مصنوعی کم کالری شناخته می شود که خیلی شیرین تر از شکر است و به دلیل ویژگیهای مطلوب در صنایع غذایی و دارویی استفاده گسترده ای دارد.
وبسایت نشریه جهان شیمی فیزیک خوانندگان عزیر را با این ماده در ادامه این مقاله بیشتر آشنا می کند.آسپارتام که به E951 نیز معروف است، جزء شیرین کننده های قوی همچون سوکرالوز و نئوتام محسوب می شود و قدرت شیرین کنندگی آن ۱۵۰ تا ۲۰۰ برابر بیشتر از قند است و به سختی انرژی تولید یا آزاد می کند.
این ترکیب از نظر عطر و طعم بسیار شبیه قند طبیعی است و بیش از سایر شیرین کننده های مصنوعی با ویژگیهای قند مطابقت دارد. این ماده برای تقویت طعم و رایحه میوه ها به مواد غذایی اضافه می شود و هیچ حس ناخوشایندی در خوراکیها به جا نمی گذارد.

پاسخ به سوالات در نشریه جهان شیمی فیزیک

آسپارتام از نظر حجم مصرفی سومین قند مصرفی در صنایع غذایی پس از ساخارین و سیکلامات است. در حالیکه مصرف سیکلامات ممنوع شده و ساخارین هم از نظر طعم و ایمنی مورد پذیرش نیست به همین دلیل آسپارتام یک جایگزین خوش طعم و ایمن تر برای این قندهای مصنوعی است.

آسپارتام چگونه تولید می شود؟

آسپارتام حاصل ترکیب آمینواسیدهای آسپارتیک اسید و فنیل آلانین است که بطور طبیعی رخ می دهد. این ترکیب با استفاده از آمینواسیدها تولید می شود که منبع اصلی سنتز پروتئین در همه موجودات زنده هستند. جالب است بدانید که آسپارتیک اسید ماده ای بدون طعم است و فنیل آلانین هم طعم تلخی دارد ولی ترکیب این دو، ماده ای تولید می کند که ۲۰۰ برابر شیرین تر از قند است.
آسپارتام در صنعت با استفاده از باکتری های Brevibacterium flavum و Corynebacterium glutamicum از طریق تخمیر مستقیم اسیدهای آمینه L- آسپارتیک اسید و L- فنیل آلانین تولید می شود. فرآیند تخمیر با کشت خالص باکتری ها آغاز شده و در صورت وجود مواد مغذی به سرعت ادامه می یابد. وقتیکه آمینواسیدها به اندازه کافی تولید شدند فرآیندهای جداسازی و خالص سازی انجام می شود و با ایجاد تغییرات لازم آسپارتام تولید می شود.

 

 

کاربردهای آسپارتام در صنایع غذایی

آسپارتام یک پودر کریستالی سفید و بی بو است که به راحتی در آب قابل حل است و معمولا” با آس سولفام با ترکیب ۳ به ۱ استفاده میشود. این ماده طعم تلخ یا فلزی خیلی کمی دارد که در سایر شیرین کننده های مصنوعی گزارش شده است.
با این حال، آسپارتام تمایل زیادی به واکنش با سایر طعم دهنده های غذایی دارد، بنابراین نمی تواند کاملاً جایگزین قند شود و در صورت استفاده از این ماده در غذاهای پخته شده، آب نبات و محصولات دیگر، دستور تهیه آنها باید اصلاح شود زیرا این ماده نباید تحت دما و حرارت بالا قرار بگیرد.
آسپارتام تحت نامهای مختلفی از جمله NutraSweet و Equal به بازار عرضه و فروخته می شود. شما ممکن است موقع خرید بسته های رنگارنگ غذایی و همچنین صرف غذا در رستوران بطور ناخودآگاه این ماده را مصرف کنید. آسپارتام در نوشابه های رژیمی، پودرهای شربت، آدامس، ژله و پودینگ، غلات صبحانه، محصولات لبنی و دسرهای خشک مخلوط وجود دارد.
آسپارتام در محصولات اسیدی بسیار پایدار است، اما هنگامی که مواد غذایی گرم می شوند تجزیه شده و طعم شیرین خود را از دست می دهد. بنابراین آسپارتام به طور عمده در نوشابه های رژیمی و سایر غذاهایی که سرد مصرف می شوند، مورد استفاده قرار می گیرد.

 

شیرین کننده های مصنوعی مشابه با آسپارتام

ایمنی آسپارتام برای سلامتی

از نظر FDA استفاده از آسپارتام به عنوان شیرین کننده برای انسانها بی خطر و ایمن است و نگرانی ناشی از مصرف این ماده برای انسان ناشی از این مسئله است که آسپارتام در حین پردازش در بدن به متانول تبدیل می شود که در مقادیر بالا سمی است. اما مقادیر کم این ماده نیز می تواند با متانول آزاد به دلیل افزایش جذب ترکیب شده و عوارض ایجاد کند.
متانول آزاد در برخی غذاها وجود دارد و هنگام حرارت دیدن آسپارتام هم تولید می شود این ماده سپس به فرمالدئید تبدیل می شود که یک ماده نوروتوکسین و سرطانزا است. ولی محققان معتقدند که با مصرف آسپارتام بدن به حداکثر مقدار سمی متانول نخواهد رسید و این ماده عوارضی برای سلامتی ندارد.
علاوه براین برخی از مصرف کنندگان اعلام کرده اند که با مصرف این شیرین کننده دچار سردرد و عوارض دیگری شده اند که باعث شده آنرا از رژیم غذایی خودشان کنار بگذارند. لازم به ذکر است که در صورت ابتلا به بیماری فنیل کتونوری باید بطورکلی این ماده را از رژیم غذایی خودتان حذف کنید.
البته در سالهای اخیر حرف و حدیث ها در مورد تاثیرات نامطلوب آسپارتام بر روی سلامتی انسان و در دسترس بودن شیرین کننده های طبیعی مانند استویا باعث کاهش مصرف این ماده در صنایع غذایی شده است. استفاده از شیرین کننده هایی طبیعی مانند ملاس، شهد میوه ها و عسل بدون هیچ عارضه ای بر سلامتی انسان، می تواند جایگزین ایمنی برای آسپارتام باشد.

فرمول ساختاری آسپارتام

آسپارتام در اتحادیه اروپا برای استفاده به عنوان یک افزودنی غذایی برای شیرین کردن انواع غذاها و نوشیدنی ها مانند نوشیدنی ها، دسرها، شیرینی ها، آدامس ها، ماست، محصولات کم کالری و کنترل وزن و به عنوان یک شیرین کننده های سفره مجاز است. مصرف کنندگان می توانند مواد غذایی حاوی آسپارتام را با مشاهده لیست مواد تشکیل دهنده روی برچسب محصول شناسایی کنند.

فرمول ساختاری آسپارتام شامل C14H18N2O5 است در محصولات دارویی، اغلب به عنوان جایگزین قند در قرص های جویدنی و مایعات بدون قند استفاده می شود. FDA استفاده از آسپارتام را در محصولات غذایی در سال ۱۹۸۱ تایید کرد.

کاربرد آسپارتام در صنایع غذایی

یکی از مهمترین موارد کاربرد آسپارتام این شیرین کننده مصنوعی در صنایع غذایی برای ایجاد ثبات بیشتر و بهبود طعم، رنگ و بافت و افزایش زمان ذخیره ‌سازی است. این تکنیک نه تنها در صنایع غذایی بلکه در صنایع آرایشی و بهداشتی، صنایع شیمیایی کشاورزی و صنایع دارویی نیز برای کنترل رهاسازی دارو قابل استفاده است.

استفاده از آسپارتام در تولید مواد غذایی به دلیل ناپایداری آن محدود است. اگرچه به صورت جامد پایدار است، اما در حالت محلول تجزیه می شود، به خصوص در دماهای بالا یا مقادیر pH بالای ۶ پایداری آن از بین می رود. آسپارتام همچنین پس از واکنش با برخی طعم دهنده ها شیرینی خود را از دست می دهد.

ساختار آسپارتام (گروه‌های کربوکسیلات و آمینو) به آن اجازه می ‌دهد تا به فلزات متصل شود و می ‌تواند فلزات سنگین را از غذا، نوشیدنی و بسته‌ بندی که این محصولات در آن سرو و نگهداری می‌شوند، کیلیت کند.

آسپارتام بیش از ۳۰ سال است که توسط مصرف کنندگان در سراسر جهان در بیش از ۶۰۰۰ محصول غذایی و نوشیدنی، از نوشیدنی های گازدار و آدامس گرفته تا ژلاتین، آب نبات، دسر، ماست و قطره های سرفه بدون قند استفاده می شود.

عوارض آسپارتام

افراد مبتلا به بیماری فنیل کتونوری (PKU) باید مراقب مصرف فنیل آلانین خود، به ویژه کودکان باشند. در غیر این صورت تا زمانی که کمتر از دوز توصیه شده آن را مصرف کنید، هیچ محدودیتی وجود ندارد.

نوشابه های شیرین شده با آسپارتام ممکن است حداکثر ۰.۶ گرم در لیتر داشته باشند. این بدان معناست که یک فرد با وزن ۶۰ کیلوگرم می تواند روزانه چهار لیتر نوشابه شیرین شده با آسپارتام بنوشد.

در طول سال‌ ها، مطالعات نشان داده‌ اند که با مصرف زیاد آسپارتام، خطر ابتلا به سرطان افزایش می ‌یابد. برخی از این مطالعات به طور گسترده در رسانه ها منتشر شده است که یکی از دلایلی است که بسیاری از مصرف کنندگان در مورد آسپارتام مردد هستند.

همه مطالعات شامل قرار گرفتن در معرض مادام العمر با دوزهای حداکثر ۸ گرم آسپارتام به ازای هر کیلوگرم وزن بدن و به صورت روزانه است. این دوز که به بزرگسالان نسبت داده می ‌شود، معادل تقریباً ۲۴۰۰ قوطی نوشابه شیرین شده با این قند مصنوعی به صورت روزانه است.

قند آسپارتام چیست

آسپارتام یک شیرین کننده مصنوعی است که اغلب به عنوان جایگزین قند در غذاها و نوشیدنی های مختلف مصرف می شود. از نظر شیمیایی، آسپارتام یک متیل استر فنیل آلانین است. آسپارتام یک پودر دانه ریز است که در صنایع غذایی برای انواع محصولات استفاده می شود. ویژگی های منحصر به فرد پودر آسپارتام آن را برای تولید قرص های شیرین کننده با فشرده سازی مستقیم مناسب می کند.

این شیرین کننده حاوی فنیل آلانین است و نباید توسط افراد مبتلا به اختلال ژنتیکی نادر به نام فنیل کتونوری (PKU) مصرف شود. مقررات اکثر کشورها ایجاب می کند که محصولات غذایی و آشامیدنی حاوی این شیرین کننده باید وجود آن را بر روی برچسب ذکر کنند که به افراد مبتلا به این بیماری در مورد وجود فنیل آلانین هشدار می دهد.

میزان کالری آسپارتام

آسپارتام یک شیرین کننده کم کالری است که ۱۸۰ تا ۲۰۰ برابر شیرین تر از ساکارز (شکر سفره) است. از این قند مصنوعی برای شیرین کردن بسیاری از نوشیدنی های کم کالری و بدون کالری در سراسر جهان استفاده می شود.

این قند مصنوعی یکی از مواد غذایی است که امروزه به طور کامل مورد استفاده قرار می گیرد و بیش از ۲۰۰۱ مطالعه برای حمایت از ایمنی آن انجام شده است. استفاده از آن در بیش از ۱۰۰ کشور مجاز است. آسپارتام در بیش از ۶۰۰۰ محصول غذایی و نوشیدنی در سراسر جهان استفاده می شود و بیش از ۳۰ سال است که مورد استفاده قرار می گیرد.

هنگامی که آسپارتام به طور مداوم برای کمک به کنترل کالری دریافتی، به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی معقول و متعادل، همراه با فعالیت بدنی منظم، استفاده می شود، می تواند برای کمک به مدیریت وزن مفید باشد.

آسپارتام و سرطان

تحقیقات هیچ ارتباط ثابتی بین مصرف آسپارتام و ایجاد هر نوع سرطان نشان نمی دهد. این قند مصنوعی بی خطر تلقی می شود و برای استفاده توسط FDA در مقادیری که مردم معمولاً آن را می خورند یا می نوشند، تأیید شده است. آسپارتام در فهرست مواد سرطان زا شناخته شده یا احتمالی توسط آژانس های فدرال یا بین المللی که آنها را تهیه می کنند، گنجانده نشده است.

یک مطالعه که در اوایل دهه ۲۰۰۰ در ایتالیا انجام شد، ارتباط بین دوزهای بالای آسپارتام و لنفوم و سرطان خون را در موش‌ها نشان داد. با این حال FDA در نهایت تصمیم گرفت که دستورالعمل خود را در مورد آسپارتام تغییر ندهد و به کاستی هایی در تحقیقات اشاره کرد.

مطالعات بهداشت عمومی در انسان نیز در جهت تقویت ایمنی آسپارتام بوده و توسط موسسه ملی سرطان (NCI) ارجاع داده شده است. آنها به مطالعه ای در سال ۲۰۰۶ روی رژیم غذایی ۵۰۰۰۰۰ فرد بازنشسته اشاره کردند که هیچ ارتباطی بین افزایش آسپارتام و لنفوم، سرطان خون یا سرطان مغز پیدا نکرد.

NCI همچنین به بررسی گسترده مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۳ اشاره می کند که هیچ ارتباطی بین چندین نوع سرطان دیگر و این قند مصنوعی مشاهده نشد. با این حال، تحقیقات در مورد این شیرین کننده و اثرات آن همچنان ادامه دارد.

تنها گروهی که آسپارتام برای خوردن یا آشامیدن برای آنها خطرناک تلقی می شود، افراد مبتلا به یک بیماری ارثی نادر به نام فنیل کتونوری (PKU) هستند. به این دلیل است که آسپارتام حاوی فنیل آلانین است که بیماران PKU در متابولیسم آن مشکل دارند.

داروی آسپارتام

آسپارتام به عنوان دارو در نظر گرفته نمی شود بلکه یک شیرین کننده است که برای کاهش مصرف کالری مورد استفاده قرار می گیرد. افرد دیابتی می توان بدون نگرانی از افزایش قند خون می توانند از این شیرین کننده استفاده کنند زیرا آسپارتام بدون هیچ تغییری از بدن دفع می شود و باعث افزایش قند خون نمی شود.

گروه های عاملی آسپارتام

آسپارتام دارای یک گروه عاملی الکل، یک گروه عاملی آمینی، یک گروه عاملی آمیدی، یک گروه عاملی استری و یک حلقه بنزن (C6H6) است. این شیرین کننده در واقع یک متیل استر از یک دی پپتید است که به عنوان یک شیرین کننده غیرمغذی مصنوعی در بیش از ۹۰ کشور در سراسر جهان در بیش از ۶۰۰۰ محصول استفاده می شود.

قیمت آسپارتام

قیمت خرید و فروش آسپارتام برحسب درصد آن در بازار متفاوت است و شما می توانید از طریق شرکت های معتبری که در ادامه معرفی می شوند، با بهترین قیمت، اقدام به خرید آسپارتام نمایید. همانطور که گفته شد درصد خلوص مواد شیمیایی از عوامل بسیار مهم در تعیین قیمت آن ها هستند. در مورد آسپارتام نیز شرایط به همین صورت است. برند شرکت تولیدکننده نیز عامل مهم دیگری در تعیین قیمت آسپارتام است.

فروش ‌آسپارتام

شما می‌ توانید برای اطلاع از قیمت خرید و فروش آسپارتام از لیست فروشندگان پیشنهادی در قسمت بعد استفاده نمایید. این لیست شامل معتبرترین خریداران و فروشندگان آسپارتام در بازار مواد شیمیایی است. برای آگاهی از اطلاعات تماس، حوزه فعالیت، آدرس، تلفن و سایر کانال های ارتباطی فروشنده موردنظر، تنها کافی است روی گزینه «اطلاعات تماس» کلیک کنید.

 

خرید آسپارتام

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. بازتاب: انتخاب شما چیست؟ ساکارز یا قند مصنوعی سوکرالوز و آسپارتام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا