Fa_flag   En_flag
company1
company2
company3
company0
تصفیه آبصنایع شیمیاییغذایی و داروییکشاورزی و دامپروری

قیمت فروش و خرید زئولیت | کاربرد زئولیت چیست؟

این مقاله شامل اطلاعات مفید و کاربردی درباره ویژگی‌ها، خواص و کاربرد زئولیت و موارد مصرف گوناگون آن است. همچنین اگر تصمیم به خرید زئولیت دارید، برای آگاهی یافتن از قیمت خرید و فروش زئولیت در بازار مواد شیمیایی می‌توانید از لیست پیشنهادی فروشندگان زئولیت در انتهای مقاله استفاده نمایید. حجم محصول، درصد خلوص، نرخ ارز و شرکت تولیدکننده به طور کلی از عوامل بسیار مهم در تعیین قیمت مواد شیمیایی هستند؛ قیمت زئولیت نیز تحت تاثیر این موارد است. لازم به ذکر است لیست فروشندگان پیشنهادی در پایان مقاله، همواره با اسامی معتبرترین شرکت‌های خوشنام و با سابقه فعال در زمینه فروش زئولیت به روزرسانی می‌شود.

زئولیت یک نام مشترک برای بیش از ۲۴۰ ساختار منحصر به فرد است که ۴۰ نوع آنها در طبیعت یافت می شود. زئولیت یک ماده معدنی پیچیده است که از تماس گدازه های آتشفشانی و آب تشکیل می شود و این روند می تواند هزاران یا حتی میلیون ها سال طول بکشد. دانشمندان تخمین می زنند که اولین ماده معدنی زئولیت بیش از ۳۰۰ میلیون سال پیش تشکیل شده است.

زئولیت ماده ای جامد با ساختار کریستالی سه بعدی نسبتا باز است که از عناصری مانند آلومینیوم، اکسیژن و سیلیکون، همراه با فلزات قلیایی یا قلیایی خاکی (مانند سدیم، پتاسیم و منیزیم) تشکیل شده که مولکول‌های آب بین فواصل آنها به دام افتاده است.

آلومینیوم و سیلیکون اساس این ساختار را تشکیل می دهند، اما اغلب شامل عناصر دیگری مانند اکسیژن، قلع، روی و تیتانیوم نیز می شود. بار منفی سطحی زئولیت به دلیل اتصال ضعیف مینرال‌هایی مانند سدیم، پتاسیم و کلسیم است که می توان آنها را با یونهای بزرگتر و فلزات سنگین جایگزین کرد.

منافذ کوچک موجود در ساختار این ترکیبات باعث می شود که آنها براساس قطر منافذ به عنوان فیلتر مورد استفاده قرار بگیرند.
درحال حاضر معدنچیان سالیانه حدود ۳ میلیون تن زئولیت تولید می کنند که چین پیشرو تولید این ماده در دنیاست و بعد از آن کره جنوبی، ژاپن و اردن قرار دارند. زئولیت های طبیعی فراوان هستند اما اغلب با سایر مواد معدنی، کوارتز، فلزات آلوده می شوند و صنایع بیشتر متکی به زئولیت سنتتیک خالص است که ساختار یکنواختی دارد و در طبیعت یافت نمی شود.

مراکز خرید و قیمت فروش زئولیت در تهران و شهرستان‌ ها

اغلب مراکز خرید و فروش زئولیت و دیگر مواد شیمیایی در تهران وجود دارند و فروشندگان زئولیت در سایر استان و شهرستان ها در بیشتر موارد، خرید خود را از تهران انجام می دهند. به همین دلیل، توصیه می شود که در صورت امکان سعی کنید تا خرید مواد شیمیایی از تهران انجام شود. چرا که

  • اغلب شرکت های واردکننده زئولیت در تهران مستقر هستند.
  • به دلیل اینکه خرید زئولیت در سایر استان ها و شهرستان ها در بیشتر موارد از طریق چندین واسطه انجام می شود، خرید در تهران می تواند از نظر قیمت مقرون به صرفه تر و ارزان تر باشد.
  • از آنجایی که در تهران به تامین کننده اصلی کالا نزدیک تر هستید و بیشتر انبارهای اصلی مواد شیمیایی در شهر تهران قرار دارند، احتمال اصالت و مرغوبیت کالا نیز افزایش می یابد.

اما باید توجه نمود که تمامی شرکت های بازرگانی مستقر در تهران از نظر تجربه، سابقه و کیفیت در یک سطح قرار ندارند. به همین دلیل در این صفحه و سایر صفحات مرتبط با مواد شیمیایی در سایت جهان شیمی، تلاش کرده ایم برترین و باسایقه ترین شرکت های فعال در زمینه خرید و فروش زئولیت را به شما معرفی کنیم. شرکت هایی که در بنر بالای این صفحه یا در کادر «فروشندگان پیشنهادی» در پایان این مقاله معرفی شده اند، همگی به طور مرتب مورد بازبینی قرار می گیرند. خالی از لطف نیست که یادآور شویم از جمله مهمترین شرایط شرکت ها برای قرار گرفتن در بخش های مذکور و معرفی به خریداران، میزان سابقه، اعتبار و تجربه آن ها است.

پاسخ به سوالات در نشریه جهان شیمی فیزیک

کاربرد زئولیت

کاربردهای خانکی ترکیبات زئولیت در درجه اول به ویژگی جذب بو و مایعات آنها بستگی دارد. این ماده طیف وسیعی از گازها از جمله فرمالدئید و سولفید هیدروژن را جذب می کند و به بهبود هوای محیط داخل خانه یا دفاتر کمک می کند.

زئولیت به طور معمول به فیلترهای کوچک هوا اضافه می شود تا چنین گازهایی را جذب کند و مشکلات آلرژی را کاهش دهد. همچنین می توان از این ماده برای خشک کردن کفش ورزشی و کاهش رطوبت در کمدهای لباس استفاده کرد. زئولیت برای جذب بوی سیگار نیز استفاده می شود و ماده بسیار مفیدی برای تمیز کردن فرش هاست.

زئولیت طبیعی یک فیلتر طبیعی بسیار خوب برای تصفیه آب است که عملکرد بهتری نسبت به فیلترهای ماسه ای و کربنی دارد و می تواند آبی خالص تر با سرعت تصفیه بالاتر ارائه دهد درحالیکه به روش های نگهداری خاصی هم نیاز ندارد.

فواید خرید زئولیت برای سم زدایی بدن

زئولیت به عنوان یک ماده سم زدا برای دفع فلزات سنگین و دیگر سموم از بدن استفاده می شود وهمه این اعمال را در روده ها انجام می دهد بدون اینکه جذب شود، بنابراین به جزء چند مورد استثناء برای انسان ایمن شناخته می شود.

با اینحال آزمایشات انسانی و حیوانی نشان می دهد كه استنشاق این ماده می تواند باعث التهاب و آسیب ریوی شود. توجه داشته باشید که فقط انواع خاصی از زئولیت طبیعی برای مصارف انسانی مناسب هستند و برخی دیگر، مانند اریونیت، حتی ممکن است سرطان زا باشند. شایان ذکر است که زئولیت ممکن است pH روده (اسیدیته) را تغییر داده و در نتیجه با داروهای مختلف به ویژه داروهایی که دوز کنترل شده دارند، تداخل کند.

در یک کارآزمایی بالینی روی ۳۳ داوطلب مشخص شد که این ماده به حذف آلومینیوم، آرسنیک، سرب، جیوه و سایر فلزات سنگین از بدن کمک می کند. افرادی که زئولیت مایع مصرف کردند (۳۰ قطره در روز) سطح قابل توجهی از این فلزات را از طریق ادرار دفع می کردند.

سلولهای مغز به خصوص نسبت به مسمومیت با فلزات سنگین حساس هستند. فلزات سنگین می توانند به سلولهای عصبی آسیب رسانده و باعث اضطراب، افسردگی، عصبانیت و مشکلات تمرکز شوند . با توانایی زئولیت برای سم زدایی سرب، جیوه، آلومینیوم و سایر فلزات سنگین، تولید مکمل آن می تواند یک رویکرد امیدوارکننده برای بهبود اختلالات خلقی فوق باشد.

یکی دیگر از کاربردهای مهم این ترکیبات می تواند دفع و بی اثر کردن سموم آفلاتوکسین ها باشد. آفلاتوکسین می تواند مواد غذایی را آلوده کند و سلامت انسان، به ویژه کبد را به خطر بیندازند. اضافه کردن زئولیت به خوراک گاوها می تواند یک راه ساده برای حذف آفلاتوکسین از شیر و زنجیره غذایی باشد.

قیمت زئولیت کشاورزی

کشاورزان از سنگ زئولیت در طول سال‌ها برای کنترل رطوبت و افزایش pH خاک‌های آتشفشانی اسیدی استفاده کرده‌اند. خواص تبادل یونی زئولیت ها به دلیل تخلخل بالا می تواند در کشاورزی مورد استفاده قرار گیرد. آنها می توانند هم به عنوان حامل مواد مغذی و هم به عنوان مواد مغذی متوسط تا آزاد استفاده شوند.

زئولیت ها مواد مهمی هستند که کاربردهای بسیار وسیعی در کشاورزی و مهندسی محیط زیست دارند. ادغام زئولیت در خاک برای افزایش عملکرد محصول و ارتقای کارایی استفاده از مواد مغذی مشخص شد. کاربردهای احتمالی دیگری که در حال بررسی هستند عبارتند از کاربرد به عنوان حامل کودهای آهسته رهش، حشره کش ها، قارچ کش ها و علف کش ها و به عنوان تله برای فلزات سنگین در خاک.

فروش زئولیت خوراکی

کاربردهای غذایی اصلی زئولیت ها به خواص خوب آنها به عنوان مواد جاذب مربوط می شود و این خواص را می توان با تبادل یونی، اصلاح ارگانو سطحی برای کاربرد طراحی شده تغییر داد و تنظیم کرد. زئولیت ها برای کاربردهای غذایی عمدتاً به عنوان مواد ضد میکروبی، متمرکز کننده آنالیت های هدف و حسگرهای مواد غذایی مورد بررسی قرار گرفته اند.

کاربرد زئولیت در ماشین ظرفشویی

زئولیت برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ در ماشین‌های ظرفشویی ترمادور گران‌ قیمت استفاده شد، اما اکنون این فناوری در ماشین‌های ظرفشویی سری ۸۰۰ و Benchmark با نام تجاری بوش نیز استفاده می شود. از آنجایی که این فناوری در حال تبدیل شدن به جریان اصلی است، زمان خوبی است که دقیقاً بررسی کنیم که چرا این ماده معدنی در ماشین های ظرفشویی بیشتری استفاده می شود و چرا ممکن است کلید خشک کن بهتری باشد.

مردم از ظروف خیس متنفرند. خشک کردن ظروف انرژی زیادی نیاز دارد. زئولیت با کسری از این انرژی ظروف را خشک می کند. ماشین های ظرفشویی از لحاظ تاریخی دو ترفند برای اطمینان از خشکی ظروف داشته اند: میله گرمکن و آب بسیار داغ. در حالی که این تکنیک‌ها ممکن است روی ظروف شیشه ‌ای و سرامیک کار کنند، ظروف پلاستیکی گرما را به خوبی حفظ نمی‌ کنند و با استفاده از این روش‌ها به سختی خشک می‌ شوند. همچنین این عارضه جانبی وجود دارد که ظروف شما را بیش از حد داغ می کنند که نمی توانید فورا از آنها استفاده کنید. زئولیت تمام این مشکلات را حل می کند.

بهتر است زئولیت را به عنوان باتری ای در نظر بگیرید که می تواند گرما یا آب را ذخیره کند. هنگامی که گرما را ذخیره می کند، می تواند آن گرما را برای جذب آب آزاد کند. اگر آب را ذخیره می کند، می تواند بخار را آزاد کند و دوباره شروع به ذخیره گرما کند.

از این ویژگی‌ها برای استخراج رطوبت در طول فرآیند خشک کردن استفاده کرده است و گرما را آزاد می‌کند و سپس روی ظروف دمیده می‌ شود تا به خشک شدن بیشتر کمک کند. در ابتدای چرخه شستشوی بعدی، ماشین ظرفشویی گرانول های زئولیت را گرم می کند، آب ذخیره شده را تخلیه می کند و زئولیت را برای جذب آب بیشتر در چرخه خشک بعدی آماده می کند.

استفاده از زئولیت در آکواریم

زئولیت ها کانی های متخلخل بسیار جاذبی هستند که عمدتاً از سیلیس و آلومینیوم تشکیل شده اند. آنها به دلیل توانایی در گرفتن و نگهداری انواع مواد نامطلوب مفید هستند، دقیقا مانند اسفنج که آب را جذب می کند.

با این حال، همه زئولیت ها یکسان ایجاد نمی شوند. نحوه تشکیل زئولیت بر آرایش آن و در نتیجه کاربردهایی که برای آنها مناسب تر است، تأثیر می گذارد. کلینوپتیلولیت، یا کلینو، شکل طبیعی زئولیت است که میل ترکیبی بالایی به آمونیاک دارد و آن را به یک ماده مطلوب برای آکواریوم تبدیل می کند.

هنگام انتخاب زئولیت برای آکواریوم خود، یکی را انتخاب کنید که به طور خاص برای استفاده در آکواریوم برچسب گذاری شده است. زئولیت به طور خاص برای آکواریوم های آب شیرین و همچنین برای آکواریوم های آب شیرین و آب شور ساخته شده است. هر کدام از این فرمول ها برای آکواریوم های آب شیرین مناسب است. همچنین فرمول‌ هایی وجود دارد که کربن فعال و زئولیت را با هم ترکیب می‌کنند، ترکیبی که برای آکواریوم‌هایی که به تازگی راه‌اندازی شده‌ اند و دارای آمونیاک شدید هستند، مناسب است.

زئولیت فرموله شده برای استفاده در آکواریوم آب شیرین به آسانی آمونیاک را جذب می کند. در مواردی که سطح آمونیاک بسیار بالا باشد، زئولیت ممکن است در عرض دو هفته یا کمتر از بین برود. هنگامی که سطح آمونیاک بالا می رود، همیشه به طور مکرر آزمایش کنید و در صورت نیاز، زئولیت را جایگزین کنید تا به نتایج دلخواه برسید. هنگامی که آمونیاک از بین رفت، زئولیت را حذف کنید.

زئولیت فرموله شده برای آب شیرین هرگز نباید در مخازن آب شور یا شور استفاده شود. اثر بر روی شیمی آب می تواند برای مرجان های موجود در آکواریوم های آب شور کشنده باشد. همچنین نباید نمک به آکواریوم آب شیرین اضافه شود، زمانی که از محیط زئولیت استفاده می شود. افزودن نمک می تواند باعث شود زئولیت آمونیاک جذب شده را آزاد کند و باعث افزایش ناگهانی و بالقوه خطرناک آمونیاک شود.

قیمت فروش زئولیت دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه های اکسیژن ساز با استفاده از فناوری جذب نوسان فشار (PSA) کار می کنند، که در آن هوا جذب می شود، نیتروژن حذف می شود و گاز غنی شده با اکسیژن برای استفاده توسط افرادی که به دلیل سطوح پایین در خون به اکسیژن پزشکی نیاز دارند، آزاد می شود.

زئولیت ها در قلب یک تغلیظ کننده اکسیژن قرار دارند. یک متمرکز کننده اکسیژن از غربال های مولکولی تشکیل شده توسط زئولیت ها برای جذب نیتروژن اتمسفر و سپس تخلیه نیتروژن استفاده می کند. بنابراین این نوع سیستم جذب از نظر عملکردی یک اسکرابر نیتروژنی است که گازهای دیگر اتمسفر را برای عبور از خود رها می کند.

این عمل باعث می شود که اکسیژن به عنوان گاز اولیه باقی بماند. در فشار بالا، زئولیت متخلخل مقادیر زیادی نیتروژن را به دلیل مساحت سطح زیاد و ویژگی شیمیایی خود جذب می کند. پس از آن، اکسیژن و سایر اجزای آزاد جمع آوری می شوند ئ افت فشار اجازه می دهد نیتروژن دفع شود. زئولیت ها به روشی آسان به عنوان فیلتری برای مولکول های نیتروژن عمل می کنند.

زئولیت ها به دلیل توانایی آنها در تمایز بین گازهای مختلف و سطح ویژه بزرگ آنها به طور گسترده برای سیستم های PSA استفاده می شوند. همچنین تخلخل آنها نقش کلیدی در فرآیند جذب دارد. آرایه منظم روزنه ها و حفره ها (ریزتخلخل) ناشی از مونتاژ ساختارهای چهار وجهی SiO4 و AlO4 باعث می شود که برخی از مولکول ها به طور انتخابی در میکروتخلخل جذب شوند.

قیمت زئولیت

قیمت زئولیت تولیدی با توجه به کاربرد این ماده برای صنایع مختلف متفاوت است. ساختار قفس مانند زئولیت ها آنها را برای انواع کاربردهای مختلف مفید می کند. یکی از بزرگترین کاربردهای روزمره زئولیت ها در نرم کننده های آب و فیلترهای آب است. به عنوان مثال، در نرم‌ کننده‌های آب تبادل یونی، آب سخت (غنی از یون‌های کلسیم و منیزیم) توسط زئولیت ها به دام می افتد و یون های سدیم را در جای خود آزاد می کنند و در نتیجه آب نرمتر می شود و از نظر سدیم غنی تر است.

فروش زئولیت

زئولیت ها اغلب به عنوان کاتالیزور در تولید دارو (داروسازی) و در صنعت پتروشیمی در کراکرهای کاتالیزوری برای شکستن مولکول های هیدروکربن بزرگ به بنزین، گازوئیل، نفت سفید، موم و انواع دیگر محصولات جانبی نفت استفاده می شود. به دلیل داشتن این ویژگی های کاربردی اغلب به عنوان یک محصول صادراتی و همچنین یک محصول پرکاربرد برای تولید کنندگان داخلی به فروش می رسد.

پرسش های رایج در مورد زئولیت

سریع ‌ترین و مطمئن ‌ترین راه برای خرید و استعلام قیمت زئولیت چیست؟
یک راه سریع، ساده و مطمئن برای خرید زئولیت و استعلام قیمت زئولیت، تماس با فروشندگانی است که توسط جهان شیمی تایید شده‌اند و شما می ‌توانید در ابتدا و انتهای این مقاله آن ها را مشاهده نمایید.

خرید زئولیت

زئولیت ها مواد معدنی هستند که عمدتا حاوی ترکیبات آلومینیوم و سیلیکون هستند. آنها به عنوان عوامل خشک کننده، در مواد شوینده و در تصفیه کننده آب و هوا استفاده می شوند. به همین دلیل اکثر تولید کنندگان مواد شوینده و تولید کنندگان تجهیزات تصفیه این ماده پرکاربردی را خریداری می کنند. زئولیت های تولیدی در اندازه‌های بسیار دقیق و یکنواخت (معمولاً از حدود ۱ میکرومتر تا ۱ میلی‌متر) ساخته می‌ شوند تا مناسب یک کاربرد خاص باشند.

کاربرد زئولیت

کاربردهای صنعتی و کشاورزی زئولیت شامل استفاده از این ماده به عنوان افزودنی در شن، مواد شوینده و خوراک دام و استفاده در تصفیه کننده های آب و هوا و همچنین استفاده در برخی محصولات مراقبت شخصی است. از مزایای استفاده از زئولیت ها در خوراک دام می توان به افزایش میزان مواد معدنی به عنوان یک مکمل غذایی، کاهش کم خونی ناشی از فلزات سنگین و همچنین کاهش سمیت آفلاتوکسین اشاره کرد.

قیمت خرید زئولیت مایع

زئولیت مایع یک مکمل غذایی است که با آب مصرف می شود. از آنجایی که زئولیت ها یکی از معدود مواد معدنی با بار منفی در طبیعت هستند به عنوان آهنربا عمل می کنند و سموم موجود در بدن را به سمت خود می کشند و آنها را در قفس خود می گیرند. خواص طبیعی زئولیت‌ها باعث می شود که در مایعات بدن حرکت کنند و به‌ عنوان غربال‌های مولکولی یا عوامل فیلترکننده عمل می ‌کنند که اتم‌ ها، یون‌ها و ترکیبات دارای بار مثبت را به دام می ‌اندازند.

قیمت فروش زئولیت خوراکی

زئولیت خوراکی، زئولیت کلینوپتیلولیت هستند، نوع اولیه زئولیت که در مکمل ها استفاده می شود. زئولیت یک کانی طبیعی است و عناصر مختلفی در آن وجود دارد. توجه به این نکته ضروری است که ساختار زئولیت در بدن تجزیه نمی شود. این ماده به سادگی از جریان خون شما عبور می کند و عناصر سمی با بار مثبت را جمع آوری کرده و دفع می کند. بنابراین تا زمانی که از زئولیت خوراکی طراحی شده برای مصرف انسان استفاده می کنید مشکل سلامتی برای شما به وجود نخواهد آمد.

انواع زئولیت

زئولیت ها یا به طور طبیعی تشکیل می شوند یا می توان آنها را سنتز یا به صورت صنعتی تولید کرد. امروزه ۵۰ نوع مختلف زئولیت وجود دارد. زئولیت های طبیعی بیشتر در سنگ های آتشفشانی و رسوبی یافت می شوند و زئولیت‌های مصنوعی معمولاً با فرآیند کریستالیزاسیون آهسته ژل سیلیکا-آلومینا در حضور قلیاها و قالب‌های آلی سنتز می ‌شوند.

خرید شربت زئولیت

زئولیت یک مکمل غذایی فعال و ارگانیک بر پایه زئولیت ۱۰۰% طبیعی است. این شربت یک ماده فعال زیستی معدنی با ترکیبات یونی پیچیده ای است که تأثیر مفیدی بر فرآیند گوارش، متابولیسم مواد معدنی در بدن و پارامترهای بیوشیمیایی خون دارند. گلیسرات ها سطح فشار خون طبیعی را حفظ می کنند، از نفوذپذیری غشای سلولی حمایت می کنند و از سلول ها در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می کنند.

آنالیز زئولیت

زئولیت از یک ماتریس آلومینوسیلیکات با آرایش چهار وجهی از کاتیون‌های سیلیکون (Si 4+) و آلومینیوم (Al3+) تشکیل شده‌ که توسط چهار آنیون اکسیژن (O2-) احاطه شده ‌است. زئولیت‌ ها ساختار متخلخلی دارند که به طیف وسیعی از کاتیون‌ها اجازه عبور می ‌دهد.

در محلول تماسی، این یون های مثبت به صورت آزاد نگه داشته می شوند و به راحتی می توان آنها را با دیگران مبادله کرد. آنالسیم، شابازیت، کلینوپتیلولیت، هیولاندیت، ناترولیت، فیلیپسیت و استیلبایت برخی از رایج‌ ترین انواع زئولیت‌ ها (کانی زئولیت) هستند.

فروش قرص زئولیت

زئولیت کانی‌ های بسیار رایجی هستند و در حالی که ترکیب شیمیایی پایه یکسانی دارند، ممکن است به دلیل نحوه چیدمان اتم‌ ها یا مولکول‌ ها، خواص فیزیکی متفاوتی داشته باشند. همین امر خواص فیزیکی بسیار متفاوتی به آنها می بخشد. به دلیل وجود تعداد زیاد مینرال های موجود در زئولیت می توان آن را در داروسازی استفاده کرد یا به شکل قرص درآورد و برای رفع کمبودهای ریزمغذی در دام ها استفاده کرد.

قیمت هر کیلو زئولیت

اساسی ترین اشکال کانی زئولیت دارای فرمول شیمیایی پایه Al2SiO5 است. تعدادی از این کانی ها اساس بسیاری از انواع خاک رس را تشکیل می دهند. به ویژه کانی خاک رس سفید ریز معروف به کائولن که در تولید سرامیک استفاده می شوند. سایر کانی‌ های سنگی طبیعی در این گروه حاوی اتم ‌های اضافی از عناصر دیگر مانند فلدسپات و توپاز هستند که بر این اساس قیمت آنها متفاوت است. برای آگاهی از قیمت هر کیلو زئولیت می توانید به سایت های فروش مواد شیمیایی مراجعه نمایید.

معایب زئولیت

زئولیت ها مواد معدنی جامد متشکل از آلومینیوم، سیلیکون و اکسیژن هستند که چارچوبی از حفره های بین آنها را تشکیل می دهند که می توانند آب یا سایر مولکول های کوچک را در خود نگه دارند. این ساختار کریستالی سه بعدی به دلیل شکاف های موجود در آن به عنوان غربال مولکولی نیز شناخته می شود. زئولیت ها یا از سنگ های آتشفشانی استخراج می شوند یا به صورت صنعتی در مقیاس بزرگ از ژل های آلومینوسیلیکات سنتز می شوند. این ترکیبات ریز متخلخل کاربردهای گسترده ای در صنایعی مانند پالایشگاه، بیوگاز، ساخت و ساز، مواد شوینده، کشاورزی، پزشکی، هسته ای و غیره دارند. این ترکیبات در صورت استفاده صحیح معایبی ندارند.

زئولیت ها به دلیل خاصیت نرم کنندگی آب، عمدتا در تولید شوینده های لباسشویی به عنوان جایگزین فسفات ها استفاده می شوند. محدودیت در استفاده از فسفات ها به دلیل نگرانی های زیست محیطی باعث تحریک تقاضا برای زئولیت ها شده است. این امر بیشتر با افزایش تقاضا برای مواد شوینده در مناطق نوظهور پشتیبانی شده است.

علاوه بر این، زئولیت ها به طور گسترده به عنوان کاتالیزور و جاذب در صنعت پالایش نفت و پتروشیمی استفاده می شوند. این را می توان به پایداری، توانایی پاک کنندگی و فعالیت برتر آنها نسبت داد که به تولید سوخت های حمل و نقل با کیفیت بالا و محصولات شیمیایی کمک می کند. افزایش تقاضا برای سوخت و محصولات شیمیایی در سراسر جهان همراه با تاکید روزافزون دولت ها برای استفاده از سوخت های پاک تر، رشد بازار را افزایش داده است.

قیمت خرید و فروش داروی زئولیت

امروزه از زئولیت طبیعی بیشتر در تولید مصالح ساختمانی و همچنین در صنعت سیمان و بتن استفاده می شود. این به این دلیل است که می تواند دوام کامپوزیت های بتن و سیمان را افزایش دهد. در عین حال، می تواند استحکام مکانیکی را افزایش دهد. همچنین، سازگار با محیط زیست و مقرون به صرفه است که آن را به بهترین ماده معدنی در صنعت ساختمان تبدیل می کند. از این ترکیب در داروسازی نیز به عنوان پر کننده استفاده می شود.

فروشنده و خریدار مکمل زئولیت

زئولیت ها به طور فزاینده ای در بخش های مختلف به عنوان مبدل های یونی، مکمل ها، غربال های مولکولی و کاتالیزور مورد تقاضا هستند. رشد در تعدادی از صنایع با استفاده نهایی، از جمله ساختمان و ساخت و ساز، مواد شوینده و صنعت نفت، بیشتر از این واقعیت حمایت می کند. رشد بالا در صنایع کاربردی متعدد آن عامل گسترش بازار جهانی زئولیت ها است.

یکی از عوامل اصلی رشد بازار زئولیت، پذیرش فزاینده زئولیت ها توسط سازندگان مواد شوینده همراه با ممنوعیت های شدید دولت برای استفاده از شوینده های مبتنی بر فسفات است. بازار جهانی زئولیت به دلیل استفاده از آن در انواع کاربردها با سرعت فزاینده ای گسترش خواهد یافت.

قیمت سنگ زئولیت

قیمت سنگ زئولیت به نوع و گرید آن بستگی دارد. برای خرید این سنگ می توانید به سایت های فروش این ماده شیمیایی مراجعه نمایید. انتظار می رود رشد بازار جهانی زئولیت طبیعی به دلیل افزایش تقاضا در صنعت ساخت و ساز در دوره پیش بینی شده رخ دهد. به دلیل رشد سریع صنعت ساخت و ساز و افزایش تقاضا برای بتن سبک، این ماده تقاضای بالایی دارد.

در بین مصالح ساختمانی، زئولیت های طبیعی را می توان در سنگدانه های سبک، تثبیت کننده های خاک و سنگ های ابعادی یافت. این ترکیب اغلب در تولید بتن سبک استفاده می شود. بتن سبک به دلیل انبساط حرارتی کمتر، جذب صدای عالی و ویژگی های مقاومت در برابر آتش، نسبت به بتن معمولی در بخش ساختمان ترجیح داده می شود.

خرید زئولیت

یکی از مهمترین دغدغه های فعالان حوزه شیمیایی، خرید زئولیت از یک فروشنده معتبر، باسابقه و قابل اطمینان است. با هدف افزایش اعتماد بین فروشندگان و خریداران از کیفیت محصول موردنظر در فرایند خرید زئولیت، ما به عنوان مرجع مواد شیمیایی در ایران، تمام تلاش خود را کرده ایم که بهترین فروشندگان زئولیت را در این بخش و همچنین بنر بالای صفحه به شما معرفی نماییم. امیدواریم با معرفی تامین کنندگان منتخب، نگرانی های خریداران محترم کاهش یافته و بتوانیم لذت تجربه خرید زئولیت با قیمت و کیفیت مناسب را به شما هدیه نماییم.  • محل تبلیغ شما

فروش انواع مواد شیمیایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا