Fa_flag   En_flag
company1
company2
company3
company0
صنایع شیمیاییغذایی و دارویی

قیمت فروش و خرید تری ‌کلسیم فسفات | کاربرد تری ‌کلسیم فسفات چیست؟

این مقاله شامل اطلاعات مفید و کاربردی درباره ویژگی‌ها، خواص و کاربرد تری ‌کلسیم فسفات و موارد مصرف گوناگون آن است. همچنین اگر تصمیم به خرید تری ‌کلسیم فسفات دارید، برای آگاهی یافتن از قیمت خرید و فروش تری ‌کلسیم فسفات در بازار مواد شیمیایی می‌توانید از لیست پیشنهادی فروشندگان تری ‌کلسیم فسفات در انتهای مقاله استفاده نمایید. حجم محصول، درصد خلوص، نرخ ارز و شرکت تولیدکننده به طور کلی از عوامل بسیار مهم در تعیین قیمت مواد شیمیایی هستند؛ قیمت تری ‌کلسیم فسفات نیز تحت تاثیر این موارد است. لازم به ذکر است لیست فروشندگان پیشنهادی در پایان مقاله، همواره با اسامی معتبرترین شرکت‌های خوشنام و با سابقه فعال در زمینه فروش تری ‌کلسیم فسفات به روزرسانی می‌شود.

تری ‌کلسیم فسفات (Tricalcium phosphate) که با نام اختصاری TCP شناخته می شود، نمک کلسیم اسید فسفریک با فرمول شیمیایی Ca۳(PO۴)۲ است. تری ‌کلسیم فسفات جامدی سفید رنگ با قابلیت انحلال پایین است و اکثر نمونه های تجاری آن در واقع هیدروکسی آپاتیت هستند.

کلسیم یک ماده معدنی ضروری است که برای بسیاری از عملکردهای بدن و خصوصا تکامل استخوان ها ضروری است. همه ما برای حفظ سلامتی باید روزانه از طریق رژیم غذایی مقدار مشخصی از این مینرال را دریافت کنیم.

از آنجاییکه کلسیم به راحتی با سایر مواد معدنی پیوند ایجاد می کند بسیاری از مکمل‌های کلسیم با سایر ترکیبات مفید برای بدن ترکیب می شوند. به‌عنوان مثال در تری کلسیم فسفات، کلسیم به یک مولکول فسفات متصل شده است.

مراکز خرید و قیمت فروش تری ‌کلسیم فسفات در تهران و شهرستان‌ ها

اغلب مراکز خرید و فروش تری ‌کلسیم فسفات و دیگر مواد شیمیایی در تهران وجود دارند و فروشندگان تری ‌کلسیم فسفات در سایر استان و شهرستان ها در بیشتر موارد، خرید خود را از تهران انجام می دهند. به همین دلیل، توصیه می شود که در صورت امکان سعی کنید تا خرید مواد شیمیایی از تهران انجام شود. چرا که

  • اغلب شرکت های واردکننده تری ‌کلسیم فسفات در تهران مستقر هستند.
  • به دلیل اینکه خرید تری ‌کلسیم فسفات در سایر استان ها و شهرستان ها در بیشتر موارد از طریق چندین واسطه انجام می شود، خرید در تهران می تواند از نظر قیمت مقرون به صرفه تر و ارزان تر باشد.
  • از آنجایی که در تهران به تامین کننده اصلی کالا نزدیک تر هستید و بیشتر انبارهای اصلی مواد شیمیایی در شهر تهران قرار دارند، احتمال اصالت و مرغوبیت کالا نیز افزایش می یابد.

اما باید توجه نمود که تمامی شرکت های بازرگانی مستقر در تهران از نظر تجربه، سابقه و کیفیت در یک سطح قرار ندارند. به همین دلیل در این صفحه و سایر صفحات مرتبط با مواد شیمیایی در سایت جهان شیمی، تلاش کرده ایم برترین و باسابقه ترین شرکت های فعال در زمینه خرید و فروش تری ‌کلسیم فسفات را به شما معرفی کنیم. شرکت هایی که در بنر بالای این صفحه یا در کادر «فروشندگان پیشنهادی» در پایان این مقاله معرفی شده اند، همگی به طور مرتب مورد بازبینی قرار می گیرند. خالی از لطف نیست که یادآور شویم از جمله مهمترین شرایط شرکت ها برای قرار گرفتن در بخش های مذکور و معرفی به خریداران، میزان سابقه، اعتبار و تجربه آن ها است.

پاسخ به سوالات در نشریه جهان شیمی فیزیک

 

اگرچه کمبود فسفر در رژیم غذایی بسیار نادر است اما فسفر یک بخش اساسی از غشای سلولی و اسیدهای نوکلئیک است. این مینرال همچنین در بسیاری از فرآیندهای بیولوژیکی از جمله تولید انرژی، سیگنالینگ سلولی و استخوان سازی نقش اساسی دارد.

این ماده به دلیل دسترس پذیری گسترده و ارزان بودن در صنایع مختلف و حتی کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد و هر روز به کاربردهای این ماده مفید افزوده می شود.

تری ‌کلسیم فسفات به صورت طبیعی در برخی کشورها از جمله مراکش، اسرائیل، فیلیپین، مصر و روسیه وجود دارد. ولی فرم طبیعی آن کاملا خالص نیست و حاوی اجزاء دیگری مانند آهک و ماسه است که می تواند ترکیب آنرا تغییر دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این ماده ادامه مقاله وبسایت جهان شیمی فیزیک را مطالعه بفرمایید.

کاربرد تری ‌کلسیم فسفات چیست 

مهمترین کاربرد این نمک کلسیم اسید فسفریک نقش آن به عنوان مکمل غذایی است و اغلب اوقات به غلات صبحانه، لبنیات، آب میوه ها و نوشیدنی های حاوی سویا اضافه می شود.

تری کلسیم فسفات برای صافی و رفع کدورت به شیر سویا اضافه می شود و باعث می شود این نوشیدنی طعم شیرین تری داشته باشد. سایر غذاها و نوشیدنی های کم چرب نیز از این مزیت استفاده می کنند.

این ماده شیمیایی در حین تجزیه یون های مثبت و منفی ایجاد می کند که برای تنظیم pH مفید و کاربردی هستند. این عمل بافر کننده باعث می شود که غذاهایی مانند لبنیات، چاشنی ها، آب نبات و فرآورده های گوشتی بیش از حد بازی یا اسیدی نشوند.

از آنجاییکه تری کلسیم فسفات تقریباً در آب نامحلول است، به خوبی می تواند به عنوان یک ماده آنتی کیک عمل می کند و به همین دلیل در ادویه های پودر شده و مخلوط های جامد نوشیدنی مورد استفاده قرار می گیرد.

TCP به عنوان قوام دهنده و سفت کننده در مواد غذایی عمل کرده و در تعامل با عوامل ژل کننده باعث تثبیت مواد غذایی می شود. علاوه بر این تری کلسیم فسفات به عنوان یک ماده نم گیر به بسیاری از چاشنی ها، مانند بیکینگ پودر، شکر و نمک سفره اضافه می شود.

پنیرها هنگام فرآوری به نمک معدنی احتیاج دارند و این ترکیب شیمیایی می تواند عطر و طعم و همچنین ارزش غذایی آنها را افزایش دهد. تری کلسیم فسفات در پزشکی به عنوان مکمل غذایی برای تامین کلسیم و فسفر مورد استفاده قرار می گیرد و می توان از این مکمل برای ترمیم نقایص استخوانی در صورتی که پیوند استخوان امکان پذیر نباشد، استفاده کرد.

این ماده ممکن است به تنهایی یا در ترکیب با یک پلیمر تخریب پذیر، قابل جذب مانند اسید پلی گلیکولیک استفاده شود. TCP همچنین به عنوان ساختاری برای سیستم های حمل دارو جهت تحویل داروهای موضعی در استخوان مورد استفاده قرار می گیرد.

فروش تری کلسیم فسفات

فروش تری کلسیم فسفات به عنوان یک محصول بدون طعم و بو و در بسته بندی های مختلف توسط تولید کنندگان صورت می گیرد. این محصول به راحتی در آب حل می شود و به صورت یک ماده سفید رنگ کریستالی به فروش می رسد. کاربردهای این ماده به دلیل رنگ سفید و خاصیت تثبیت کنندگی است که در صنایعی مانند صنعت پلاستیک سازی و در صنعت سرامیک سازی و در ساخت پودرهای دندانی و مواد لومینسانس استفاده می شود.

مونو کلسیم فسفات

مونو کلسیم فسفات پودری شکل و محلول در آب است که از ترکیب دو ماده اسید فسفریک و یکی از ترکیبات کلسیم تولید می شود. به دلیل اینکه منشا گیاهی دارد گیاه خواران نیز می توانند به راحتی از آن استفاده کنند. این ماده به دو شکل جامد و مایع با توجه به کاربرد در صنعت تولید و به بازار عرضه می شود. در صنعت کشاورزی از این محصول به عنوان کود و خوراک دام استفاده می شود. همانطور که می دانید کودهای فسفات دار اهمیت ویژه ای در صنعت کشاورزی دارند البته مقدار استفاده از این محصول به منبع تولید آن بستگی دارد.

قرص کلسیم فسفات

قرص کلسیم فسفات یکی از مکمل های موجود در بازار است که برای تامین کلسیم و فسفات که هر دو به عنوان عناصر مهم برای بدن به شمار می روند، استفاده می شود. این قرص که حاوی کاتیون کلسیم و آنیون فسفات است بطور همزمان می تواند نیاز های بدن را تامین کند. زیرا کلسیم به عنوان یک ماده مهم برای سلامت و بهبود ساختار استخوانی لازم است و فسفات نیز برای حفظ PH بدن عنصر مهمی به شمار می آید و علاوه بر این برای استحکام سیستم اسکلتی نیز لازم است.

کلسیم فسفات در آب محلول است

کلسیم فسفات به مقدار جزئی در آب محلول است اما در اتانول قابل انحلال نیست. این ماده در اسید کلریدریک به راحتی حل می شود، حلالیت این ماده در بسیاری فرآیندهای بیولوژیکی نقش اساسی دارد. هرچند که عملکرد آن تا حدودی به ساختار و پایداری آن وابسته است. کلسیم فسفات در صنعت غذا و دارو برای تامین کلسیم بدن و به عنوان بافر در غذاها استفاده می شود. همچنین به عنوان یک عامل نگهدارنده در صنعت تولید پلاستیک به کار برده می شود.

فرمول کلسیم فسفات

فرمول کلسیم فسفات Ca3(PO4)2 است که به صورت جامد سفید رنگ خالص تولید و به بازار عرضه می شود. مقدار حلالیت این ماده هنگام استفاده در صنایع مختلف از مهمترین خصوصیت های نمک های فسفات کلسیم است که می تواند بخش های مختلف واکنش مانند رسوب گذاری، جذب و هیدرولیز را تعریف کند. علاوه بر این میزان حلالیت می تواند، باعث شود که این ماده برای تشکیل بافت سخت و کلسیفیکاسیون پاتولوژیک نقش موثری را ایفا کند.

جرم مولی کلسیم فسفات

جرم مولی کلسیم فسفات ۹۴٫۹۷۱۴ گرم بر مول است. این ماده به صورت طبیعی نیز در طبیعت یافت می شود و بیشترین کاربرد آن برای تولید کودها و ترکیبات حاوی فسفر است. علاوه بر این در صنعت غذا برای شفاف شدن شربت های قند نیز از این ماده استفاده می شود. همچنین برای ساخت شیشه شیر و مواد لومینسانس نیز به عنوان یک عنصر مهم به کار برده می شود. این ماده به مقدار کمی در آب حل می شود اما در اسیدها قابل انحلال است به همین دلیل به صورت محلول در خاک پخش می شود و به عنوان یک مهم در رشد گیاه مورد استفاده قرار می گیرد.

کلسیم فسفات چیست

کلسیم فسفات حاوی کانی های کلسیم و آنیون های فسفات است و به عنوان یک ماده مغذی برای بدن در صنعت دارو به کار برده می شود. به صورت طبیعی نیز در سلول های استخوان و مینای دندان وجود دارد. این ماده به دلیل اینکه حاوی فسفر است در تهیه کودهای فسفاته نیز استفاده می شود. علاوه بر این به صورت کلوئیدی نیز همراه منیزیم و روی و سیترات در شیر وجود دارد. این محصول به صورت صنعتی نیز تولید می شود و در کاربردهای صنعتی مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

رنگ رسوب کلسیم فسفات

رنگ رسوب کلسیم فسفات به صورت یک رسوب شیشه ای دیده می شود. کلسیم فسفات یک محصول ایمن است که می تواند به صورت خوراکی و دارویی به کار برود. استفاده از این ماده در صنعت غذا کمک می کند که کیفیت غذا بهتر شود در نتیجه تولید ضایعات غذایی نیز کاهش می یابد. این محصول علاوه بر اینکه ریز مغذی هایی مانند فسفات و کلسیم را به مواد غذایی اضافه می کند بر روی پخت مواد غذایی مانند خمیر نان و کیک و کلوچه نیز تاثیر می گذارد و کمک می کند فرآیند حجیم شدن تسریع شود.

بتا تری کلسیم فسفات

بتا تری کلسیم فسفات یک ماده سفید رنگ است که در آب تقریبا نامحلول است. به عنوان نمک قلیایی پایداری خوبی در محیط از خود نشان می دهد و به سه شکل پلی آمورف موجود است. فرم بتای آن به صورت تجاری تولید می شود و نسبت به فرم آلفا محلولیت کمتری دارد. این ماده دارای کاربردهای مختلفی در صنایع است به عنوان مثال در فرمولاسیون بسیاری از مواد به کار برده شده در صنعت پزشکی و دندانپزشکی و همچنین به عنوان جایگزین برای سلول های طبیعی استخوان استفاده می شود.

فروش تری کلسیم فسفات خوراکی

فروش تری کلسیم فسفات خوراکی برای استفاده در صنایع غذایی و دارویی انجام می گیرد زیرا اغلب به عنوان یک ماده مجاز خوراکی و غذایی برای تامین فسفات و کلسیم استفاده می شود. برای حمایت از سلامت استخوان ها و سایر عملکردهای بدن ضروری است و در ادویه ها و چاشنی ها نیز به عنوان رطوبت گیر استفاده می شود. این ماده همچنین در صنعت مواد آرایشی و بهداشتی برای تولید خمیردندان و بسیاری از محصولات به کار برده می شود زیرا پایداری و قابلیت سفید کنندگی خوبی از خود نشان می دهد.

خرید تری کلسیم فسفات

تری کلسیم فسفات یک جامد کریستالی است که فاقد بو و طعم است و به عنوان یکی از نمک های فسفاته و یک مکمل خوراکی زود جذب به منظور تامین عناصر ضروری استفاده می شود. این ماده در صنعت غذا برای بهبود بافت خمیر و همچنین یک ماده جاذب رطوبت برای جلوگیری از بهم چسبیدن نمک و ادویه ها به کار برده می شود. علاوه بر این در تولید پودرهای آماده نوشیدنی و تولید لبنیات و همچنین خمیر دندان به کار برده می شود.

انواع کلسیم فسفات

کلسیم فسفات یک ماده پرکاربرد در زیست شناسی و صنایعی مانند پزشکی و دندانپزشکی است. به عنوان ماده مغذی برای بدن به منظور تامین عناصر مهمی مانند کلسیم و فسفات استفاده می شود. این ماده در انواع مختلفی مانند مونو کلسیم فسفات بی آب، دی کلسیم فسفات دی هیدرات، اکتا کلسیم فسفات، آلفا تری کلسیم فسفات تولید می شود که ظاهر، فرم شکل گیری و کاربرد آن به ساختار و حلالیت و… بستگی دارد.

قیمت فسفات کلسیم

فسفات کلسیم به عنوان نمک اسید فسفریک شناخته می شود که یک پودر سفید رنگ است که با توجه به میزان حلالیت برای کاربردهای مختلفی در صنعت در نظر گرفته می شود. زیرا این خاصیت می تواند مقدار جذب این ماده، رسوب گذاری و تبدیل فاز را مشخص کند. بعلاوه این محصول قابلیت انحلال بالایی در آب دارد که این حلالیت نقش بسیار مهمی در آزمایشگاه های بیولوژیکی و کلسیفیکاسیون پاتولوژیک ایفا می کند.

خرید کلسیم فسفات

کلسیم فسفات یک جامد سفید رنگ است که در اشکال مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود. این محصول دارای کاربردهای مختلفی در صنایع است به عنوان مثال هم به صورت خوراکی و هم به صورت صنعتی استفاده می شود. این محصول برای تامین عناصر مفید برای بدن ومحصولات مراقبت شخصی و به عنوان عامل تثبیت کننده در صنعت غذا به کار برده می شود. علاوه بر این به دلیل خاصیت سفید کنندگی در صنعت سرامیک و در صنعت نساجی نیز کاربرد دارد.

عوارض و خطرات تری ‌کلسیم فسفات

یکی از خطرات سلامتی تری کلسیم فسفات مصرف بیش از حد و ایجاد هایپرکلسمی است. با این حال، توجه به این نکته ضروری است که یک فرد سالم برای هایپرکلسمی باید مقدار قابل توجهی از این مکمل مصرف کند یا شرایط پزشکی خاصی داشته باشد.

همچنین مصرف TCP ممکن است خطر ابتلا به سنگ کلیه را افزایش دهد و تری کلسیم فسفات گزینه مناسبی برای مبتلایان به بیماری کلیوی نیست.

علاوه بر این مطالعات متعدد حاکی از افزایش خطر بروز مشکلات قلبی -عروقی در افرادی است که مکمل های کلسیم مصرف می کنند.

با این حال، اکثر محققان معتقدند که اثرات مثبت مکمل های کلسیم بر سلامتی استخوان و کاهش خطر شکستگی استخوان از افزایش ریسک بیماری های قلبی -عروقی بیشتر است.

 

خرید تری ‌کلسیم فسفات

یکی از مهمترین دغدغه های فعالان حوزه شیمیایی، خرید تری ‌کلسیم فسفات از یک فروشنده معتبر، باسابقه و قابل اطمینان است. با هدف افزایش اعتماد بین فروشندگان و خریداران از کیفیت محصول موردنظر در فرایند خرید تری ‌کلسیم فسفات، ما به عنوان مرجع مواد شیمیایی در ایران، تمام تلاش خود را کرده ایم که بهترین فروشندگان تری ‌کلسیم فسفات را در این بخش و همچنین بنر بالای صفحه به شما معرفی نماییم. امیدواریم با معرفی تامین کنندگان منتخب، نگرانی های خریداران محترم کاهش یافته و بتوانیم لذت تجربه خرید تری ‌کلسیم فسفات با قیمت و کیفیت مناسب را به شما هدیه نماییم.  • محل تبلیغ شما

فروش انواع مواد شیمیایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا