تصفیه آبصنایع شیمیاییغذایی و دارویی

راهنمای خرید پودر کلر و بررسی بازار فروش هیپوکلریت کلسیم | قیمت و کاربردهای کلر پودری

در این مقاله به بررسی ویژگی‌ها، خواص و کاربرد پودر کلر (هیپوکلریت کلسیم) در مصارف خانگی و صنعتی است. همچنین اگر به دنبال خرید پودرکلر هستید، برای اطلاع از قیمت خرید و فروش پودر کلر می‌توانید از لیست پیشنهادی فروشندگان کلر پودری هیپوکلریت کلسیم در انتهای مقاله استفاده نمایید. لازم به ذکر است این لیست همواره با اسامی معتبرترین شرکت‌های خوشنام و با سابقه فعال در زمینه فروش پودر کلر به روزرسانی می‌شود. برند تولیدکننده، یکی از عوامل بسیار تاثبرگذار در تعیین قیمت پودر کلر است.

هیپوکلریت کلسیم یا پودر کلر (Calcium hypochlorite) یک ترکیب معدنی با فرمول Ca (ClO) 2 است که در مقیاس تجاری از طریق واکنش گاز کلر با هیدروکسید کلسیم تولید می شود. هیپوکلریت کلسیم در آب سخت محلول نیست و ترجیحاً در آب نرم تا متوسط استفاده می شود و به دو شکل خشک (بی آب) و هیدراته وجود دارد.

وبسایت نشریه جهان شیمی فیزیک در این مقاله به بررسی تاثیر و قیمت خرید و فروش پودر کلر خواهد پرداخت. ما را تا پایان مقاله همراهی کنید. پودر کلر با نام های دیگری از جمله پرکلرین و هیپوکلرید کلسیم نیز شناخته می شود و برای تصفیه آب، ضد عفونی کردن استخرها، سفید کردن کاغذ، پارچه و سایر منسوجات استفاده می شود.

هیپوکلریت کلسیم ماده فعال اصلی محصولات تجاری به نام پودر سفید کننده، پودر کلرین یا آهک کلرینه شده است. هیپوکلریت ها فعالیت ضد میکروبی وسیعی دارند و باقی مانده سمی از آنها به جا نمی ماند. آنها ارگانیسم های خشک و ثابت و همچنین بیوفیلم های تشکیل شده بر روی سطوح را از بین برده و سمیت حاد پایینی دارند.

پودر کلر در دمای اتاق یک جامد سفید / خاکستری است با بوی قوی کلر است زیرا با مولکولهای آب در حضور هوا واکنش نشان می دهد.

پاسخ به سوالات در نشریه جهان شیمی فیزیک

این ماده به عنوان یک باز قوی عمل می کند زیرا به راحتی H+ را هنگام انحلال در آب جذب می کند. این ترکیب همچنین یک ماده اکسید کننده قوی است زیرا می تواند به سادگی الکترون ها را بپذیرد.

کاربرد هیپوکلریت کلسیم چیست

هیپوکلرید کلسیم یک ماده اکسید کننده قدرتمند است، به ویژه در صورت وجود آب یا در دمای بالا باعث آزاد شدن گازهای اکسیژن و کلر می شود. بنابراین، لازم است تا زمان استفاده به صورت محلول نگهداری شود.

کاربرد هیپوکلریت کلسیم در شیمی آلی به دلیل خاصیت اکسیدکنندگی بسیار زیاد است. به عنوان مثال از این ترکیب جهت تجزیه گلیکول‌ها، اسیدهای α-هیدروکسی کربوکسیلیک و اسیدهای کتو و همچنین برای تولید آلدهیدهای کوچک تر یا کربوکسیلیک اسید استفاده می شود.

کاربرد پودر کلر چیست

کاربرد پودر کلر با درصد خلوص ۶۵% و ۷۰% و ۹۰% معمولاً برای ضد عفونی کردن استخرهای عمومی و آب آشامیدنی است. پودر کلر همچنین در تصفیه خانه فاضلاب صنعتی، تمیز کردن سرویس های بهداشتی خانگی، ضدعفونی سبزیجات و همچنین برای تمیزکردن استخرهای پرورش ماهی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

هیپوکلریت کلسیم همچنین می تواند در واکنش با هالوفرم برای تولید کلروفرم مورد استفاده قرار گیرد. از این ماده می توان برای اکسیداسیون فرآورده های تیول و سولفید در سنتز آلی استفاده کرد و از این طریق بوی آنها را کاهش داده و دفع آنها را بی خطر ساخت.

نکته

هیپوکلرید کلسیم ۶۵% اغلب برای ضد عفونی کردن حجم زیادی از آب به منظور اطمینان از رفع آلودگی های آن برای مصارف خانگی استفاده می شود.

پودر کلر ممکن است با ترکیبات کربن به شدت واکنش نشان دهد و با ذرات ریز کربن ترکیب و یک ماده انفجاری تشکیل دهد. واکنش این ماده با استیلن منجر به تولید مواد منفجره می شود.

همچنین تماس پودر کلر یا پرکلرین با ترکیب شیمیایی با مواد آلی، روغن ها، هیدروکربن ها و الکل هایی مانند متانول یا اتانول ممکن است باعث انفجار شدید شود.

پودر کلر یا پرکلرین با نیترومتان یک واکنش تأخیری شدید می دهد و با ترکیبات سولفوری آلی مانند سولفیدها خودبخود مشتعل می شود. اکسید آهن موجود در ظروف فلزی نگهداری هیپوکلرید کلسیم تجزیه این ماده را با تولید گاز اکسیژن تحریک می کنند.

پودر کلر استخر

پودر کلر محبوب ترین ماده شیمیایی است که به عنوان ضدعفونی کننده استخر برای تمیز نگه داشتن آب و جلوگیری از رشد جلبک ها و میکروارگانیسم ها استفاده می شود. کلر صرف نظر از شکل آن کاربرد گسترده ای در تصفیه و ضد عفونی آب دارد.

عملکرد ضد عفونی کنندگی کلر در نتیجه فرآیندی به نام الکترولیز صورت می گیرد. این ماده با شکستن دیواره های سلولی میکروارگانیسم هایی مانند باکتری ها و جلبک ها آنها را اکسید کرده و باعث از بین رفتن یا غیرفعال شدن آنها می شود.

با تکمیل این فرآیند کلر نیز تجزیه می شود و تاثیر آن کمتر و کمتر می شود. به همین دلیل است که باید به طور منظم کلر را به استخر خود اضافه کنید.

نحوه استفاده از پودر کلر

پودر کلر را می توانید برای گندزدایی مکان های مختلف و حتی منزل مورد استفاده قرار دهید. برای استفاده ابتدا لازم است کلر را در آب رقیق کنید. مثلا برای ضدعفونی سرویس های بهداشتی داخل منزل، امکان عمومی، وسایل آشپزخانه و سطوح مختلف باید ابتدا محلول ۰.۱ کلر را تهیه کنید.

از آنجاییکه پودر کلر معمولا به صورت ۶۵ تا ۷۰ درصد تولید و عرضه می شود باید ۱۵ گرم آن را در ۱۰ لیتر آب سرد حل کنید تا محلول ۰.۱ % تهیه شود. ماندگاری این محلول ۲۴ ساعت است و پس آن قدرت ضدعفونی کننده آن از بین خواهد رفت.

پودر کلر از کجا بخریم

پودر کلر را می توانید به صورت حضوری یا اینترنتی از فروشگاه های مواد شیمیایی و لوازم استخر و همچنین کارخانه های تولید کلر مانند نیرو کلر اصفهان خریداری نمایید. قبل از خرید حتما در مورد مقدار و روش مصرف از فروشنده سوال کنید.

نحوه استفاده از پودر کلر در استخر

مقدار مورد نیاز پودر کلر بر اساس نتایج آزمایشات شیمیایی آب مشخص می شود. شما می توانید مستقیما کلر را از داخل بسته بندی به آب استخر اضافه کنید. توجه داشته باشید که پودر کلر در آب بسیار محلول است و حلالیت آن در دمای ۲۰ درجه سانتی گراد ۲۱۴ گرم در لیتر است.

روش دیگر استفاده از کلر پودری این است که ۳ گرم پودر را برای هر متر مکعب از حجم استخر در نظر بگیرید. سپس آن را در ۳ ضرب کنید. به عنوان مثال ۳۰۰ گرم کلر برای استخری با حجم ۱۰۰ متر مکعب مورد نیاز است. شما می توانید پودر کلر را ابتدا در یک ظرف ۲ یا ۳ لیتری آب حل کرده و سپس آن را داخل استخر بریزید.

مضرات پودر کلر

اگرچه پودر کلر به به طور موثر عوامل بیماری زا و جلبک های موجود در استخر را از بین می برد یا غیرفعال می کند اما بوی قوی و آزاردهنده ای ایجاد کند که باعث تحریک چشم یا پوست می شود.

استفاده از پودر کلر استخرهای بتنی و وینیلی را به مرور زمان خراب می کند و حتی در صورت تماس طولانی مدت با کف استخر رنگ پوشش های وینیلی را سفید می کند.

قیمت هیپوکلریت کلسیم

قیمت خرید و فروش هیپوکلریت کلسیم برحسب درصد آن در بازار متفاوت است و شما می توانید از طریق شرکت های معتبری که در پایان مقاله معرفی شده اند، با قیمت مناسب اقدام به خرید هیپوکلریت کلسیم نمایید. شرکت تولیدکننده و خارجی یا ایرانی بودن نیز عامل مهم دیگری در تعیین قیمت هیپوکلریت کلسیم است.

فروش ‌هیپوکلریت کلسیم

شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت خرید و فروش هیپوکلریت کلسیم از لیست فروشندگان پیشنهادی در انتهای مقاله استفاده نمایید. این لیست شامل معتبرترین خریداران و فروشندگان هیپوکلریت کلسیم در بازار مواد شیمیایی است. برای آگاهی از اطلاعات تماس، حوزه فعالیت، آدرس، تلفن و سایر کانال های ارتباطی فروشنده موردنظر، تنها کافی است روی گزینه «اطلاعات تماس» کلیک کنید.

 

 

مواد شیمیایی مرتبط با پودر کلر (هیپوکلریت کلسیم)

ایمنی و خطرات هیپوکلریت کلسیم

آلودگی با هیپوکلریت کلسیم معمولا با قرارگرفتن در معرض گرد و غبار این ماده شیمیایی یا تماس محلول های آن با پوست صورت می گیرد. این ماده به شدت خورنده است و بخارهای خطرناکی آزاد می کند که برای سلامتی خطرناک هستند.

پودر هیپوکلریت، محلول ها و بخار آن برای چشم، پوست و مجاری تنفسی تحریک کننده و خورنده است. بلع و تماس پوستی با این ماده باعث آسیب بافت های در معرض می شود.

قرار گرفتن در معرض گازهای آزاد شده از هیپوکلریت ممکن است باعث سوزش چشم ها، بینی و گلو شود. سرفه و همچنین تنگی تنفس و تورم راههای هوایی و ریه ها از عوارض احتمالی قرارگرفتن در معرض این ماده است.

هیپوکلریت کلسیم در آب تجزیه می شود تا کلر و اکسیژن آزاد شود. اثرات سیستمیک پس از بلع این ماده نادر است اما ممکن است اسیدوز متابولیک رخ دهد.

هیپوکلریت کلسیم یک ماده سمی و غیرقابل اشتعال است اما سوختن مواد قابل احتراق را تسریع می کند. قرار گرفتن طولانی مدت این ترکیب شیمیایی در معرض آتش و گرما ممکن است منجر به تجزیه شدید مواد و پارگی ظروف شود.

پودر کلر یا پرکلرین باید در یک مکان خشک و سرد و به دور از اسیدها، مواد آلی و فلزات ذخیره شود. فرم هیدراته این ماده برای کاربرد ایمن تر است. اگر این ماده با اسید مخلوط شود گاز بسیار سمی کلر را آزاد خواهد کرد.

عوارض هیپوکلریت کلسیم

هیپوکلریت کلسیم به عنوان خورنده طبقه بندی می شود و باعث سوختگی شدید پوست و آسیب چشم ها می شود. در صورت بلعیده شدن به عنوان مضر طبقه بندی می شود.

بررسی عوارض هیپوکلریت سدیم و کلسیم بر روی موش ها نشان می دهد که ماده بلعیده شده به سرعت به جریان خون می رسد و مکانیسم های اصلی دفع آن از طریق ادرار و مدفوع است. اسید هیپوکلروس از آنیون های کلرید تحت واکنش سیستم ایمنی تشکیل می شوند. این ترکیب در صورت تماس با چشم و پوست باعث آسیب می شوند.

تفاوت هیپوکلریت سدیم و کلسیم

هیپوکلریت سدیم و کلسیم دو ترکیبی هستند که برای ضد عفونی کردن و تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرند. این ترکیبات حلالیت بالایی در آب دارند که یک مزیت بسیار مهم محسوب می شود.

این دو ترکیب به طور گسترده ای برای ضد عفونی آب استخر مورد استفاده قرار می گیرد. مهمترین تفاوت آنها این است که هیپوکلریت سدیم برای کلرزنی استخرهای بزرگ مناسب است ولی هیپوکلریت کلسیم برای ضدعفونی استخرهایی با حجم آب کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. هیپوکلریت کلسیم، کلر بیشتری نسبت به هیپوکلریت سدیم دارد.

پودرهیپوکلریت سدیم

پودر هیپوکلریت سدیم یک ترکیب ضدعفونی کننده فوق العاده برای از بین بردن قارچ، ویروس و باکتری است. این ترکیب بطور گسترده ای برای ضدعفونی کردن آب استخر و آب آشامیدنی مورد استفاده قرار می گیرد. این ترکیب در فرمولاسیون بسیاری از شوینده ها با درصدهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

این پودر به صورت محلول در آب برای ضدعفونی سرویس های امکان عمومی و در منازل به عنوان آب ژاول مورد استفاده قرار می گیرد. این ترکیب خاصیت پاک کنندگی فوق العاده ای دارد که به میزان PH و غلظت کلرین بستگی دارد. توجه داشته باشید که پودرهیپوکلریت سدیم بی آب ناپایدار است و ممکن است در اثر اصطکاک یا گرم شدن منفجر شود.

لوزی خطر هیپوکلریت کلسیم

هیپوکلریت کلسیم یک ترکیب ناپایدار است زیرا در ترکیب خود حاوی گاز کلر است که امکان ترکیب آن با گاز دی اکسید کربن موجود در هوا وجود دارد. گاز کلر سمی است و منجر به مسمومیت، مشکلات کلیوی و سوزش چشم ها خواهد شد بنابراین هنگام استفاده از این ترکیب موارد ایمنی را رعایت کنید. این ترکیب غیر قابل اشتعال است اما به عنوان یک اکسید کننده با مواد قابل احتراق واکنش داده و خاصیت انفجاری دارد.

واکنش هیپوکلریت کلسیم با آب

هیپوکلریت کلسیم برای ضدعفونی کردن آب مورد استفاده قرار می گیرد. این ترکیب همچنین برای از بین بردن مسمومیت های غذایی نیز مفید است و در ترکیب با آب با نسبت های مختلف به از بین بردن سموم در صنایع غذایی کمک می کند.

هیپوکلریت کلسیم یک ماده اکسید کننده قوی است و در آب باعث آزاد شدن گازهای اکسیژن و کلر می شود. این ماده به عنوان یک باز قوی وقتی با آب واکنش می دهد آنیون هیپوکلریت را تشکیل می دهد که خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد.

قیمت پودر کلر

قیمت خرید و فروش پودر کلر برحسب درصد آن در بازار متفاوت است و شما می توانید از طریق شرکت های معتبری که در ادامه معرفی می شوند، با بهترین قیمت، اقدام به خرید هیپوکلریت کلسیم مدنظر خود نمایید. شرکت تولیدکننده و خارجی یا ایرانی بودن نیز عامل مهم دیگری در تعیین قیمت پودر کلر است.

فروش ‌پودر کلر

شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت خرید و فروش پودر کلر از لیست فروشندگان پیشنهادی در قسمت بعد استفاده نمایید. این لیست شامل معتبرترین خریداران و فروشندگان هیپوکلریت کلسیم در بازار مواد شیمیایی است. برای آگاهی از اطلاعات تماس، حوزه فعالیت، آدرس، تلفن و سایر کانال های ارتباطی فروشنده موردنظر، تنها کافی است روی گزینه «اطلاعات تماس» کلیک کنید.

پودر کلر ایرانی

پودر کلرایرانی رایج ترین شکل کلر است که توسط صاحبان استخرهای خصوصی در ایران استفاده می شود زیرا استفاده از آن آسان است. پودر کلرایرانی اغلب کمی گران تر از نوع مایع و دارای pH پایین تری است، به این معنی که برای حفظ تعادل آب مناسب، آنقدر برای اسید هزینه نمی کنید. پودر کلر از شناگران در برابر باکتری ها و میکروب هایی محافظت می کند که می توانند مشکلاتی مانند عفونت گوش یا اسهال ایجاد کنند.

این پودر کلرهنگامی که به درستی و طبق دستورالعمل سازنده استفاده شود، نه تنها بی خطر است، بلکه با از بین بردن میکروب های مضر روی سطوح به حفظ سلامت افراد کمک می کند. با این حال، هنگام استفاده از این پودر بهتر است جوانب احتیاط را رعایت کنید و آن را در شرایط خشک و دور از نور خورشید نگهداری کنید.

پودر کلر خارجی

پودر کلر خارجی یکی از بهترین مواد شیمیایی برای ضدعفونی کردن استخر شما است که برای ضدعفونی کردن آب به اندازه کافی ایمن و در غلظت های مناسب برای کشتن باکتری ها، میکروب ها و ویروس ها قوی است. همچنین با ضدعفونی کردن، اکسید می شود و به تمیز نگه داشتن استخر کمک می کند. این پودر سطح اسید سیانوریک را در آب استخر افزایش نمی دهد.

با توجه به این مزیت و با در نظر گرفتن این موضوع، بهتر است در ساعات بعدازظهر در حالی که پمپ فیلتر در حال کار است، از این پودر استفاده کنید تا از تخریب به وسیله اشعه ماوراء بنفش خورشید جلوگیری شود. این پودر برای استفاده در استخرهای شنای مسکونی و تجاری برای از بین بردن آلاینده‌های آلی، کشتن باکتری ‌ها و کنترل جلبک ‌ها نیز مفید و موثر است.

پودر کلر پارس تبریز

پودر کلر پارس تبریز به راحتی در آب حل می شود و به سرعت برای از بین بردن جلبک ها و باکتری ها بدون برجای گذاشتن اثر قابل توجهی عمل می کند. حتی اگر این پودر کلر بر پایه کلسیم باشد، سطح سختی کلسیم را در آب استخر به میزان قابل توجهی افزایش نمی دهد و فقط به سرعت برای از بین بردن آلاینده های موجود در آب عمل می کند و در عین حال از رشد بالقوه جلبک ها در آینده نیز جلوگیری خواهد کرد.

البته بسته به سطوح شیمیایی آب مانند pH بالا و سختی کلسیم، این پودر کلر می تواند باعث کدورت یا کدر شدن آب در هنگام اضافه شدن شود که معمولاً خود به خود برطرف می شود. پودر کلر پارس تبریز همچنین حاوی هیچ تثبیت کننده یا ماده فعال اضافه ای نیست بنابراین افزودن آن سطح اسید سیانوریک در آب استخر را در صورتی که قبلاً بالا رفته باشد را افزایش نمی دهد.

پودر کلر کلران سمنان

پودر کلر کلران سمنان یک پودر کلر مقرون به صرفه است که به طور کامل در آب حل می شود و خاصیت ضدعفونی کننده بالایی را ارائه می دهد به همین دلیل برای استفاده در خانه‌ ها، اماکن ورزشی، هتل‌ها، مراکز کنفرانس، ساختمان‌های اداری، بیمارستان‌ها و مدارس ایده ‌آل است.

این پودر برای ضد عفونی کردن آب استفاده می شود و بخشی از فرآیند بهداشت فاضلاب و پسماندهای صنعتی است. همچنین در طول تولید کاغذ و پارچه، از این پودر به عنوان سفید کننده استفاده می شود. در محصولات تمیز کننده، از جمله سفید کننده خانگی که کلر محلول در آب است و در تهیه کلریدها، حلال ‌های کلردار، آفت‌ کش‌ها، پلیمرها، لاستیک‌ های مصنوعی و مبردها اغلب استفاده می ‌شود.

پودر کلر نیروکلر اصفهان

این پودر کاملاً عاری از اسید سیانوریک (تثبیت کننده) است و یک محصول انتخابی برای اطمینان از ضد عفونی موثر بدون مواجهه با مشکلات تثبیت بیش از حد است. این محصول با کیفیت برای ضدعفونی آب در نظر گرفته شده برای مصرف انسان استفاده می شود و یک راه حل فوری برای از بین بردن آلودگی های آب است.

پودر کلر نیروکلر اصفهان بدون گاز زدایی و تولید مواد نامحلول، کمتر از ۴ درصد (آب مقطر) است که می تواند از مشکلات مربوط به تثبیت بیش از حد جلوگیری کند. این پودر کلر به عنوان یک ضدعفونی کننده بسیار موثر و مقرون به صرفه برای مصارف تولیدی و صنعتی کوچک تا متوسط مناسب ​​است و در برابر همه میکروارگانیسم های مرتبط با آب (باکتری ها، ویروس ها، تک یاخته ها، قارچ ها، مخمرها) به خوبی عمل می کند.

پودر کلر آکوافیت هند

پودر کلر آکوافیت هند برای استفاده در سیستم های پمپ کلر و سیستم های ضد عفونی بسیار کاربردی است این نوع پودر با انحلال سریع برای ضدعفونی کردن خطوط لوله، سیستم‌ های توزیع، ضدعفونی مخازن ذخیره ‌سازی و مخازن بسیار عالی عمل می ‌کند. این پودر کلر را می توان به طور مستقیم به استخر اضافه کرد زیرا به دلیل شکل دانه ای سریع تر در آب حل می شود. شما به سادگی می توانید مقداری پودر کلر را به صورت تصادفی در مناطق مختلف استخر بریزید. پودر کلر آکوافیت هند حاوی کلر تثبیت شده با غلظت بالا است که تاثیری روی PH ندارد و کلر از دست رفته در برابر نور خورشید را کاهش می دهد و با کنترل جلبک ها و باکتری ها در استخرهای شنا فیلترها را نیز مسدود نمی کند.

پودر کلر سلوکس آمریکا (چین)

این پودر جامد سفید با بوی قوی کلر و محلول در آب، با پایداری خوب است که آلودگی ایجاد نمی کند. این محصول یک ضد عفونی کننده با طیف وسیع از کاربردهای بسیار موثر است که می تواند به سرعت ویروس ها، باکتری ها و هاگ ها را از بین ببرد و به طور موثر از رشد آنها نیز جلوگیری کند.

پودر کلر سلوکس آمریکا نه تنها به دلیل قابلیت باکتری کشی با راندمان بالا، بلکه به دلیل استفاده آسان، مصرف کمتر،عدم آسیب رساندن به انسان و حیوانات و عدم آلودگی محیط زیست به شدت توسط صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول به راحتی رطوبت را جذب می کند، بنابراین بهتر است در مکان تاریک و خشک و دارای تهویه با ظروف پلاستیکی یا ظروف سرامیکی نگهداری شود.

پودر کلر ژاپنی

پودر کلر ژاپنی یک پودر سفید و دارای خلوص بالا است و یکی از پرکاربرد ترین، مؤثرترین و ایمن ‌ترین ضدعفونی ‌کننده در قارچ ‌کش‌های اکسید کننده است که می تواند به طور موثر میکروارگانیسم های بیماری زا مانند اسپور باکتری ها، باکتری ها و قارچ ها را از بین ببرد و اثر کشنده خاصی بر ویروس های هپاتیت دارد.

این پودر می تواند به سرعت جلبک های سبز آبی و قرمز آب در گردش، برج های خنک کننده و استخرها را از بین ببرد و به سرعت مهار کند و همچنین یک اثر کشنده قوی بر روی باکتری های کاهش دهنده سولفات، باکتری های آهن و قارچ های سیستم های آب در گردش دارد. پودر کلر ژاپنی هیچ اثر نامطلوبی بر بدن انسان و حیوانات و حتی محیط زیست ندارد به همین دلیل در بازار داخلی و خارجی بسیار محبوب است.

پودر کلر استار ژاپن

پودر کلر استار ژاپن به عنوان ضدعفونی کننده، بیوسید، دئودورانت صنعتی و شوینده استفاده می شود. این پودر نسبت به ضد عفونی کننده های آب که قبلا استفاده می شد کارآمدتر است زیرا مکانیسم اثر آزادسازی کلر آن در غلظت های کم با سرعت ثابت است. پودر کلر استار ژاپن یک پودر کلر قوی است به همین دلیل به عنوان یک ضد عفونی کننده محصولات به طور گسترده در زمینه پیشگیری از بیماری، مراقبت های بهداشتی، آبزی پروری حیوانات و همچنین حفاظت از گیاهان و سایر صنایع استفاده می شود.

همچنین برای گندزدایی آب آشامیدنی، ضدعفونی آب صنعتی، ضدعفونی ظروف غذاخوری، ضدعفونی استخرها، گندزدایی دام، طیور، گندزدایی پرورش ماهی، ضدعفونی محیطی و ضدعفونی منظم در بیماری های عفونی و استریلیزاسیون پیشگیرانه نیز اغلب استفاده می شود.

پودر کلر نئو ژاپن

این پودر کلر یک ترکیب آلی با انحلال آهسته است که استفاده از آن با دوزهای بسیار کم، بدون هیچ گونه ماده نامحلول پس از استفاده به دلیل تصفیه بالا، آسان است. این محصول برای از بین بردن باکتری ها، جلبک ها و سایر آلاینده های آلی موجود در آب استخر و آب آشامیدنی ایده آل است. استخرهای شنای ضدعفونی شده با با پودر کلر نئو ژاپن شفاف به رنگ آبی روشن به نظر می رسند.

این نوع پودر کلر اثرات مختلفی از جمله از بین بردن جلبک ها، دئودورانت ها و تصفیه آب و همچنین سفید کننده دارد. این ماده دارای اثر ضد باکتری و سفید کنندگی قوی است به همین دلیل به طور گسترده در عملیات استریلیزاسیون، شستشوی سفید کننده پارچه های الیاف پنبه ای و کنفی، مواد ضد چروکیدگی پشم، کلرزنی لاستیک و گل حفاری روغن و فاضلاب و ضد عفونی کردن باتری استفاده می شود.

پودر کلر آب شرب

پودر کلر و کلرامین مواد ضدعفونی کننده اصلی هستند که در سیستم های آب شرب استفاده می شوند. کلر خالص به ندرت برای تصفیه آب به کار برده می شود و اغلب از پودر کلر به دلیل اینکه ایمن تر، مقرون به صرفه تر و در دسترس است،استفاده می شود. مزیت کلیدی کلرزنی با استفاده از پودر کلر نسبت به سایر روش های ضدعفونی این است که مقداری از آن در آب باقی می ماند و در نتیجه می تواند از آلودگی مجدد جلوگیری کند.

همچنین می توان بدون تجهیزات تخصصی دوز مناسب را اندازه گیری و استفاده کرد زیرا اندازه گیری آن آسان است. با این حال، باید به دقت مورد استفاده قرار گیرد و نظارت و دوز باید به دقت مدیریت شود تا از ضدعفونی مناسب آب شرب اطمینان حاصل شود.

پودر کلر استخر شنا

کلر پودری معمولی ترین شکل کلر مورد استفاده در محیط استخر شنا است و معمولاً کمی گرانتر از کلر مایع است، اما استفاده از آن بسیار ساده تر است و pH پایین تری دارد، بنابراین در هنگام استفاده تأثیر کمتری بر تعادل استخر دارد. پودر کلر اغلب برای استفاده به صورت مستقیم در استخر پاشیده می شود یا قبل از ریختن در آب استخر در یک ظرف جداگانه حل می شود. این پودر اصلی ترین ماده شیمیایی است که برای ضدعفونی استخرهای خانگی و یا عمومی استفاده می شود.

این محصول به عنوان یک عنصر شیمیایی تولید شده توسط الکترولیز آب شور باکتری های مضر را با سطح کلر موجود ۱۲-۱۵ درصد از بین می برد.  pH مناسب کلید یک استخر سالم است. هنگامی که PH از ۷.۸ بالاتر می رود، پودر کلر شما موثرتر واقع می شود و پتانسیل ایجاد لکه و رسوب افزایش می یابد. به همین ترتیب، pH کمتر از ۷.۲ اسیدی در نظر گرفته می شود و ممکن است باعث تحریک پوست و چشم و همچنین خوردگی تجهیزات استخر شود.

پودر کلر ۹۰%

این پودر کلر با غلظت ۹۰ درصد کلر و داشتن محتوای کلر بالا برای استفاده در استخرهای بزرگ مفید است و می تواند از دست دادن کلر در طول روز را کاهش دهد. این پودر بسیار پایدار است و مانند بسیاری از ترکیبات هالوژن دیگر از بین نمی رود. رشد جلبک ها را کاهش می دهد و به آرامی در آب حل می شود و امکان دوز گیری مداوم و اندازه گیری کلر را نیز فراهم می کند. پودر کلر ۹۰% در تصفیه آب استخر شنا، تصفیه آب آشامیدنی و حذف جلبک از آب در گردش صنعتی استفاده می شود .همچنین در ضدعفونی کردن ظروف، ضدعفونی پیشگیرانه منازل، هتل ها و اماکن عمومی، بهداشت و کنترل بهداشت در بیمارستان ها و ضدعفونی محیط تغذیه ماهی، کرم ابریشم، دام و طیور نیز اغلب به کار برده می شود.

پودر کلر ۷۰%

پودر کلر ۷۰% یک ماده شیمیایی قوی و غلیظ برای ضدعفونی کردن استخراست. این پودر به راحتی جلبک ها و آلاینده های آلی و غیر آلی را از بین می برد و برای نگهداری هفتگی آب استخر نیز بسیار عالی است. پودر کلر ۷۰% کلر فوق العاده ای را ارائه می دهد و می تواند سطح کلر آب استخر شما را در مواقعی که به آن نیاز دارید سریعاً افزایش دهد. فرقی نمی ‌کند از این پودر به عنوان ضدعفونی کننده استخر یا برای نگهداری آب استخر استفاده کنید در هر صورت برای ایمن نگه داشتن آب استخر برای شنا بسیار موثر است. این محصول حاوی ۷۰ درصد ماده فعال برای تثبیت و ضدعفونی کردن آب است که به آرامی در آب حل می شود و اسید هیپوکلرو را تشکیل می دهد که جلبک ها و باکتری ها را می کشد و ریشه کن می کند.

پودر کلر ۶۵ %

پودر کلر۶۵% رایج ترین ترکیب برای کلرزنی استخر است که در بسته بندی های ۵ کیلوگرمی، ۲۰ کیلوگرمی و ۴۵ کیلوگرمی در بازار موجود است. این پودر دارای pH پایین حدود ۷ است، بنابراین در صورت استفاده از تنظیم کننده pH نیازی به افزودن مقدار زیادی از آن نخواهید داشت. این پودر به سرعت در آب حل می شود و بلافاصله شروع به کار می کند.

به دلیل اینکه حاوی تقریباً ۶۵٪ کلر است، بنابراین می توان از آن به عنوان کلر شوک استفاده کرد. این نوع پودر کلر در آب سخت تقریبا محلول نیست به همین دلیل اغلب در آب های نرم تا متوسط ​​استفاده می شود. همچنین در پاک کننده های حمام، اسپری های ضدعفونی کننده خانگی، خزه ها و جلبک ها و علف کش ها و به عنوان یکی از مواد تشکیل دهنده پودر سفید کننده برای سفید کردن پنبه و کتان مورد استفاده قرار می گیرد.

پودر کلر ۶۰%

این محصول حاوی ۶۰ درصد کلر است و علاوه بر اینکه سریع تر حل می شود نیازی به محیط ثانویه برای کمک به پراکندگی در سراسر استخر ندارد. پودر کلر۶۰% یک ضد عفونی کننده قوی با طیف وسیعی از کاربردها با اثرات ضد باکتری و یک دئودورانت جلبکی است که به طور گسترده در ضد عفونی و استریل کردن آب آشامیدنی، رستوران ها، هتل ها، بیمارستان، حمام عمومی، استخر شنا، هوا، کارخانه فرآوری مواد غذایی استفاده می شود. هنگامی که این پودر کلر در آب آشامیدنی استفاده شود می تواند به طور موثری جلبک ها، باکتری ها، قارچ ها، هاگ ها و رنگ و بوی آلاینده هایی مانند سولفید هیدروژن در آب را از نیز کاملا از بین ببرد.

خرید پودر کلر، هیپوکلریت کلسیم

نوشته های مشابه

‫۳۵ دیدگاه ها

 1. بازتاب: از مضرات پودر کلر برای سلامتی چه می دانید؟
 2. ما برای خرید پودر کلر، بین ایرانی و خارجی بودن آن دچار تردید شده ایم
  ممنون می شوم اگر کارشناسان فروش سایت جهان شیمی از این قضیه اطلاع دارند به ما کمک کنند، که آیا به جز قیمت پودر کلر ایرانی؛ پودر کلر ایرانی و خارجی تفاوت کیفت زیادی دارد؟
  همچنین به نظر شما چگونه پودر کلر ایرانی اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

  1. سلام درصد کلر تعیین کننده کیفیت کلر هست کلر ایرانی ۶۰-۶۵ درصد هستند کلر های خارجی ۷۰ و ۹۰ درصد هستند برای استخر شنا درصد بالا بهتر است ولی برای شرب کلر ایرانی کفایت میکند
   البته بخاطر افزایش قیمت خیلی از استخرهای عمومی کلر های ایرانی یا هندی استفاده میکنند که کیفیت پایین تر دارد و بو تند دارند و آب را کدر میکنند ولی برای استخر خانگی بهتر است کلرهای ۹۰% استفاده شوند
   تقلب در پودرهای کلر خارجی دیده میشود در ایرانی خیر
   تست راحت و دقیق ااین هست که پودر کلری که سریع در عرض چند دقیقه حل شود و باقی مانده نداشته باشد بهترین کلر است در مورد قرص کلر برعکس نباید زود حل شود

 3. سلام
  لطفا یک فروشنده کلر ایرانی در اهواز معرفی کنید، که بتونم براساس قیمت کلر ایرانی در تهران و با کیفیت مناسب ازش تهیه کنم؟

  1. سلام فروشندگان در شهرستان معمولا” از تهران بار تهیه میکنند برای قیمت پایین تر بهتر است از فروشنده معتبر و با سابقه در تهران تلفنی تهیه کنید کار ارسال را هم خودشان انجام میدهند برای مقدار کم به صرفه تر است از شهر خودتان تهیه کنید

 4. آیا واقعا پودر کلر هندی که تو بازار هست، اصل هست و از هند وارد میشه؟ چون قیمت پودر کلر هندی با پودر کل ایرانی تفاوت زیادی داره؟

 5. آیا کلر اصفهان یک برند تجاری معتبر و شناخته شده است؟

  خیلی خوشحال میشم اگه توی مقاله تون در مورد کلر اصفهان برای کسانی که دنبال این قرص کلر ایرانی هستن، توضیح بدید
  در ضمن لطف کنید قیمت کلر اصفهان رو هم اعلام کنید

 6. با توجه به اینکه قیمت هر کیلو کلر خارجی از کلر ایرانی گرون تره، پیشنهاد شما اینه که کلر ایرانی بخریم یا کلر خارجی؟!

  بابت وقتی که می ذارید و سوالات جواب می دید ممنونم از شما

 7. مقاله تون خوبه و ویدیوی خوبی هم قرار دادید
  فقط پیشنهاد می کنم درباره نحوه استفاده از پودر کلر برای ضدعفونی هم یک ویدیوی جداگانه درست کنید
  یا اینکه دستورالعمل آموزشی نحوه مصرف پودر کلر رو شرح بدید

 8. دست شما درد نکنه بابت سایت بسیار خوبتون

  عرضم به حضورتون که آیا پودر کلر، کاربردی در جلوگیری از سبز شدن و لجن بستن آب داره؟
  و اگر چنین کاربردی داره، لطفاً در مورد شیوه مصرف پودر کلر توضیح بدید

 9. یک مسئله فنی می خوام با شما مطرح کنم
  با توجه به آشفته بازاری که پیش اومده و احتمال قیمت پودر کلر ایرانی در ماه های آینده، بدترین چیز برای یک خریدار اینه که پودر کلر تقلبی تهیه کنه

  اینکه گاها دیده می شه در برخی از استخرها اضافه کردن پودر کلر ایرانی باعث بوی تند میشه، نشونه عدم مرغوبیت یا بی کیفیت بودن پودر کلر هست؟
  لطفا راهنمایی کنید

 10. راستش دلیل این همه نوسان توی بازار کلر متوجه نمیشم

  مثلا قیمت پودر کلر تو هر سایتی متفاوته
  کامنت های سایت رو هم خوندم ، چیزی متوجه نشدم
  میشه یکبار کامل توضیح بدید که قیمت پودر کلر ایرانی و خارجی تابع چه عواملی هست؟!

  1. سلام
   تعیین کننده قیمت کلر ایرانی کارخانه تولیدی است
   تعیین کننده قیمت کلر خارجی دلار و قیمت جهانی است

 11. ویدیوی‌ بالا رو دیدم، خیلی برای آشنایی اولیه با کاربرد ‌قرص کلر مفید بود
  اما در نهایت به این سوال من جواب نداد
  که مهمترین تفاوت در خرید، کاربرد و مصرف بین قرص کلر و کلر گرانول یا پودر کلر چیه؟
  پیشاپیش از وقتی که برای راهنمایی من و بقیه خواننده ها می ذارید؛ ممنونم

 12. سلام
  با کم شدن کرونا، استخرها باز شدن و بعد از دو سال بالاخره تونستیم بریم استخر
  سوالی که دارم اینه که
  مقدار پودر کلر برای استخر تا چه میزان مجاز هست؟
  چون من چنتا استخری که رفتم هم بوی تند کلر داشت، هم چشم بدجوری می سوزنه

 13. آیا نحوه استفاده از پودر کلر در استخر خانگی و استخر عمومی تفاوت داره؟
  استخر خانگی ما معمولا آخر هفته ها ازش استفاده می کنیم و در طول هفته خالیه
  در حالی که استخرهای عمومی هر روز چندین بار افراد مختلف میان و میرن

 14. من ساکن بجنورد هستم
  آیا موقع پودر کلر از تهران، هزینه ارسال به عهده فروشنده است یا خریدار؟

  اگه به شکل عمده در وزن بالا بخریم، تو نحوه محاسبه هزینه ارسال فرقی هم می کنه!؟

 15. سلام

  قیمت پودر کلر ژاپنی نسبت به سایر پودر کلرهای وارداتی قیمت خیلی بالاتری داره؟!

  فروشنده های قرص کلر ژاپنی ادعا می کنن، قرص کلر چینی کیفیت و درصد خلوص کمتری دارن، و می تونن به استخر آسیب برسونم

  آیا این تفاوت کیفیت توی قرص کلر ژاپنی انقد هست که به ازاش هزینه اضافه رو بپردازیم!؟

 16. من فروشنده مواد شیمیایی در بندرعباس هستم
  این امکان را دارم که با بهترین قیمت کلر اصفهان را به دست مصرف کننده برسانم
  کیفیت تضمین شده، تحویل فوری در محل

 17. سلام کدوم برند کلر ایرانی هست که از کیفیت بهتری برخورداره؟ خودتون کدوم کلر ایرانی رو توصیه می کنین؟
  ممنون می شم حدود قیمت پودر کلر ایرانی همون برند رو هم بگید

  1. سلام کلر پارس تبریز با کیفیت ترین کلر ایرانی است در مورد قیمت از فروشندگان پیشنهادی انتهای مقاله استفاده کنید.

 18. سلام

  ممکنه بگید
  برای خرید کلر استخر تهران کجا باید مراجعه کنیم؟
  بازار تهران یا تجریش
  لطفا راهنمایی کنید

 19. سلام

  این افزایش قیمت های که کل بازار و تمام محصولات شامل شده ، چقدر روی قیمت کلر تاثیر داشته

  الان به طور متوسط قیمت هر کلیو کلر چند درصد افزایش قیمت داشته؟

 20. درودها

  من دنبال قرص کلر آمریکایی ریز هست

  لطفا یک فروشنده که هم کلر ریز رو داشته باشه هم قیمت محصولاتش خصوصا قیمت کلر آمریکایی مناسب باشه رو معرفی کنید

 21. شما فروش کلر پارس هم دارید؟
  اگر کارهای ایرانی هم قیمت مناسبی دارند و هم مرغوب هستند ؛ چرا خریداران خانگی و تجاری کلر به خرید کلرهای خارجی رغبت دارند؟ واقعا برام جای سؤاله

 22. بعضی برای خرید مواد شیمیایی به شکل به بازار مواد شیمیایی در تهران مراجعه می کنن ، بعضی هم به شکل تلفنی خریداری می کنن

  اخیرا خرید و فروش پودر کلر ایرانی به شکل آنلاین نیز امکانپذیر شده ،

  با تجربه ای که کارشناسان فروش شما دارند ,
  کدام شیوه را پیشنهاد می کنید؟

 23. برای یه مجموعه ورزشی با چنتا استخر مخلتف ، که کار نگه داری و تمیز کردن کمتر بخواد ؛
  از پودر کلر ایرانی استفاده کنیم بهتره یا پودر کلر ژاپنی؟

  از کیفیت و قیمت پودر کلر ژاپنی با کدوم برند ایرانی قابل جایگزینی هست؟

 24. سلام
  تو کامنتا خوندم که گفتید کلر ایرانی اکمان تقلب توش کمتره
  اگه بخوایم حضوری خرید کلر استخر تو تهران انجام بدیم باید به کجا مراجعه کنیم؟

  ممنون از شما

 25. برای ضدعفونی کردن استخر خونگی
  بین خرید قرص کلر استخر و پودر کلر شک دارم ؛ کدوم یکی و چه مارکی رو توصیه می کنید؟
  سپاس گزارم

 26. لطفا یک مطلب جداگانه برای معرفی و بررسی کلر نیروکلر اصفهان در سایت درج کنید

  اگه یک جدول بود که قیمت انواع کلرها مثل قیمت کلر اصفهان و سایر کلرهای ایرانی و خارجی رو توش می ذاشتید به راحتی می شد با هم مقایسه کرد

  ممنون از مطالب خوب سایت جهان شیمی

 27. سلام
  ممنون که خیلی خوب و دقیق کلر و کاربردهای اون رو توضیح دادید

  اگه براتون امکان داره ، محل فروش کلر در تهران رو هم به این مقاله اضافه کنین
  با وجود تمام سایت های ریز و درشتی که برای خرید کلر و قرص کلر هست ؛ ولی هیچی نمی تونه جای خرید حضوری و دیدن قبل خرید رو بگیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا