پلاستیکی و پلیمریصنایع شیمیایی

قیمت خرید و فروش هاردنر سیلیکون و کاربردهای آن

هاردنر سیلیکون برای پخت و تبدیل سیلیکون به یک پلیمر انعطاف پذیر مورد استفاده قرار می گیرد. هاردنر سیلیکون در واقع یک کاتالیزور است که معمولا همراه سیلیکون عرضه می شود و باعث پلیمریزاسیون سیلیکون برای کاربردهای مختلف می شود.

هاردنر از نظر لغوی به معنای سخت کننده است که معمولا به صورت جزئی در کنار ترکیبات خاص از جمله اپوکسی ها و سیلیکون ارائه می شود. هاردنر ممکن است به صورت مایع یا پودری باشد و بر این اساس به شکل متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد.

سیلیکون ها گروهی از پلیمرهای پرکاربرد هستند که به دلیل مقاومت در برابر حرارت و برودت ، رطوبت و اسیدها کاربردهای متنوعی در صنایع دارند. سیلیکون ها ضد آب هستند ، در برابر حرارت پایدار بوده و در برابر حملات شیمیایی بسیار مقاوم هستند. آنها کاربردهای زیادی در روغن ، گریس و مواد لاستیکی دارند. روغن های سیلیکون بسیار مطلوب هستند زیرا در دمای بالا تجزیه نمی شوند و چسبناک نمی شوند. سیلیکون های دیگر در مایعات هیدرولیک ، عایق های الکتریکی و ماده ضد رطوبت در پارچه ها استفاده می شوند. در ادامه در نشریه جهان شیمی فیزیک توضیحات بیشتری در  رابطه با قیمت خرید و فروش هاردنر سیلیکون و کاربردهای آن ارائه می شود.

هاردنر سیلیکون چیست؟

سیلیکون ها به دلیل وجود همزمان گروه های آلی متصل به زنجیره ای از اتم های غیر آلی ، در بین پلیمرها دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند و از آنها در بسیاری از صنایع از جمله صنایع اختصاصی الکترونیک ، رنگ ، ساخت و ساز و غذا استفاده می شود.

سیلیکون ها پلیمرهای مصنوعی با داربستی از سیلیکون-اکسیژن مشابه آنچه در دی اکسید سیلیسیم (سیلیس) وجود دارد  هستند اما حاوی گروه های آلی نیز می باشند که توسط پیوندهای C-Si به اتم های سیلیسیم متصل می شوند. گروه های آلی زنجیره سیلیکون را در معرض  عوامل خارجی قرار می دهد.

قیمت خرید و فروش هاردنر سیلیکون و کاربردهای آن
قیمت خرید و فروش هاردنر سیلیکون و کاربردهای آن

نکته:

بی اثر بودن شیمیایی ، مقاومت در برابر آب و اکسیداسیون و پایداری در هر دو درجه حرارت بالا و پایین منجر به طیف وسیعی از کاربردهای تجاری از گریس های روان کننده گرفته تا عایق سیم الکتریکی و ایمپلنت های زیست پزشکی این ترکیبات شده است.

هاردنر سیلیکون ترکیبی است که به پلیمری شدن این ترکیبات کمک می کند تا خیلی سریع تر به اشکال دلخواه برای مصارف مختلف دربیایند.

کاربردهای هادرنر سیلیکون

سیلیکونها خاصیت چسبندگی بسیار خوبی دارند و بهترین رهاساز قالبی هستند. معمولا از روغن سیلیکون به‌عنوان رهاساز قالب استفاده می شود اما ممکن است این ترکیب روی قالب ریخته و در رنگ آمیزی و سایر کاربردها اختلال ایجاد کند .سیلیکونها در برابر شرایط جوی مقاومت بسیار خوبی دارند و مواد ساخته شده از آنها دهها سال ماندگاری دارد.

سیلیکون های قالب گیری سيليكون های دو جزئی و حاوی هادرنر به میزان ۵% نسبت به وزن سیلیکون هستند که در مجاورت رطوبت هوا فعال شده و پليمری انعطاف‌پذير تولید می کنند كه امكان قالب‌گيری از سطوحی با اشكال مختلف و  بعضا پيچيده را فراهم می کند. از این نوع سیلیکون برای تكثير قطعات، ساخت پروتز ، نمای ساختمان ، مجسمه سازي ، نمونه سازی سريع و قطعه سازی استفاده می شود و به دلیل انعطاف‌پذيری بالا و دائمی، نمونه‌برداری با دقت بالا و  عمر طولانی کاربرد گسترده ای دارند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا