عمومی

قیمت خرید و فروش هاردنر بتن و کاربردهای آن

هاردنر بتن ترکیبی است که به صورت پودری و مایع مورد استفاده قرار می گیرد تا بتن را در جاهایی که بیشتر در معرض سایش و فرسایش هستند را مقاوم تر کند. هاردنر بتن در واقع یک افزودنی است که در قیمت ها و انواع مختلف برای کاربرد در پوشش های بتنی مختلف عرضه می شود.

بتن یکی از سخت ترین مصالح مورد استفاده در ساخت و سازهای مختلف است که ارزان بودن و دسترس پذیری باعث استفاده گسترده از آن شده است. بتن مقامت بسیار بالایی دارد به همین دلیل در سازه های فراوانی مانند سدها ، پل ها ، تونل ها و راه سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

ترکیبات اصلی تشکیل دهنده بتن شامل سنگدانه ها با اندازه مختلف ، سیمان و آب است که از ترکیب مواد فوق ماده ای چسبنده ، سخت و همه کاره بدست می آید. با تمام سختی این ماده نیز مانند هر ترکیب دیگری در معرض فرسودگی و سایش خصوصا در سطوحی است که بسیار پرکاربرد هستند. به همین دلیل ترکیبی به نام هادرنر در ترکیب بتن مورد استفاده قرار می گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه با ما در نشریه جهان شیمی فیزیک همراه باشید.

هاردنر بتن چیست؟

همانطور که گفتیم هاردنر بتون ترکیبی است که برای محافظت و افزایش دوام بتن خصوصا در مناطقی که بتن در معرض فرسایش بیشتر است از جمله محوطه های صنعتی ، پارکینگ ها ، سوله های ، انبارها ، کف کارخانجات ، تعمیرگاه ها و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

در واقع ترکیبات تشکیل دهنده بتن آهک یا همان کلسیم کربنات است که هیچ کمک و مشارکتی در مقاومت و دوام آن ندارد. علاوه بر این سطح بتن نیز معمولاً دارای منافذی است که باعث تضعیف شدن و پایین آمدن مقاومت بتن می‌ شود. به این منظور نیاز به یک سری مواد شیمیایی است که  باعث بالا رفتن مقاومت سازه های بتنی و دوام بتن در برابر فرسایش می‌ شود که به آنها اصطلاحا هاردنر یا سخت کننده گفته می شود.

هاردنر بتن به دو شکل مایع و پودری در ترکیب اصلی مواد مورد استفاده قرار می گیرد تا از ترک خوردن و شکست بتن پس از اجرا جلوگیری کند.

قیمت خرید و فروش هاردنر بتن و کاربردهای آن
قیمت خرید و فروش هاردنر بتن و کاربردهای آن

کاربردهای هاردنر بتن

  • بهبود قابلیت نظافت و شستشو
  • افزایش مقاومت شیمیایی بتن
  • جلوگیری از ترک خوردن و شوره زدن بتن
  • ممانعت از ایجاد گرد وغبار
  • آب بندی بتن با قابلیت تنفس

ویژگی های هاردنر بتن

این ترکیبات داری رنگ بندی متفاوت و مقاومت بالا در برابر چربی ، اسید و روغن هستند. استفاده از  هاردنر بتون باعث افزایش مقاومتی با ضریب بالای سایشی بتن بیش از ۲۰۰ درصد خواهد شد و قابلیت تک جزئی بودن را نیز دارند. این ترکیبات دارای مقاومت بالا در برابر ضربه و فرسایش هستند و به افزایش عمر سازه ها کمک می کنند.

انواع هاردنر

هاردنر به دو صورت مایع و پودری وجود دارد که معمولا حاوی سیلیکات هستند. اضافه کردن این مایعات  و پودرهای سیلیکاتی به سطح بتن باعث سخت‌تر شدن و بالا رفتن دوام بتن می ‌گردد. هاردنر اگر به درستی انتخاب شود می ‌تواند بهبود قابل توجهی در مقاومت بتن در برابر واکنش ‌های شیمیایی و فرسایشی ایجاد کند. این مسئله خصوصا برای برخی کف ‌پوش‌های پرکاربرد که با گذشت زمان دچار تغییرات ظاهری و رنگی می ‌شوند، حائز اهمیت است. هاردنر از بروز چنین تغییرات و زرد رنگ شدن کف ‌پوش یا بی ‌رنگ شدن آن جلوگیری می ‌کند.

هاردنر پودری برخلاف نوع مایع باید پیش از استفاده در آب حل شود. نسبت های آب به پودر توسط کارخانه های تولید کننده ارائه می شود و باید برای کسب بهترین نتیجه از آن پیروی کرد.

استفاده از هاردنر علاوه بر سختی باعث می شوند بتن ضد آب شود و تغییراتی در ظاهر کف ‌پوش به وجود می‌آورد که باعث بازتاب بهتر نور و براق تر شدن آن می شود که از نظر زیبایی بصری حائز اهمیت است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا