عمومیغذایی و دارویی

پودر ژلاتین حلال چیست و چه کاربردی دارد؟

پودر ژلاتین حلال ماده ای جامد و شفاف است که کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف ، به ویژه برای تولید مواد غذایی و دارویی دارد. ژلاتین عمدتا از گوشت ، پوست و استخوان های خوک و گاو در سراسر جهان ساخته می شود. فرآیند صنعتی تولید ژلاتین فرآیندی طولانی و پرهزینه است.

این منابع تولید ژلاتین در بسیاری از ادیان و فرهنگ های جهان ممنوع است و خطرات زیادی برای سلامتی دارند  در حالی که تولید ژلاتین خوب و مفید با استفاده از منابع گیاهی امکان پذیر است. خداوند متعال همیشه به انسانها توصیه کرده است که از غذاهای حلال استفاده کند و از غذاهای حرام خودداری کند.

برای جایگزینی محصولات حرام با محصولات حلال و اسلامی تحقیقات گسترده ای  صورت گرفته است و امروزه از موادی مانند آگار ، پکتین ، کاراگینان ، کونیاک و همچنین سایر مواد  گیاهی،  ژلاتین های بسیار خوبی تهیه شده است و تحقیقات بیشتر برای یافتن منابع غنی ژلاتین خوب یا یافتن گیاهانی که ژلاتین مناسب دارند مورد نیاز است.در ادامه مقاله در نشریه جهان شیمی فیزیک توضیحات بیشتری در این رابطه ارائه می شود.

فواید پودر ژلاتین حلال برای سلامتی

ژلاتین یک ماده غذایی شفاف ، بی رنگ و بدون طعم است که از کلاژن اعضای بدن حیوانات بدست می آید. این ترکیب در حالت خشک شکننده و در هنگام مرطوب حالت ژله ای دارد. این ماده معمولاً به عنوان عامل ژل زا در غذا ، داروها ، کپسول های دارویی و ویتامین ها ، فیلم های عکاسی و مواد آرایشی استفاده می شود. ژلاتین حلال در ایران از استخوان های گاو که یک حیوان حلال گوشت است تهیه می شود و هیچ مشکلی برای استفاده ندارد.

ژلاتین در دسرها ، آبنبات های چسبناک ،  بستنی ، ماست و برای پخت و پز به صورت پودر ، گرانول و ورق موجود است. انواع فوری را می توان به همان صورت که به مواد غذایی اضافه کرد و باقی را  باید قبلا  در آب خیس کرد و بعد مصرف کرد.

درمان آرتروز

بسیاری از تحقیقات اثر ژلاتین را به عنوان درمانی برای مشکلات مفصلی و استخوانی مانند آرتروز بررسی کرده اند. آرتروز شایع ترین مشکل مفصلی است. این اتفاق وقتی می افتد که غضروف بالشتکی بین مفاصل خراب شده و منجر به درد و سفتی می شود.

در یک مطالعه  به ۸۰ نفر مبتلا به آرتروز به مدت ۷۰ روز مکمل ژلاتین و دارونما داده شد. کسانی که ژلاتین مصرف کردند ، کاهش قابل توجهی در درد و سفتی مفصل را گزارش کردند.

در مطالعه دیگر  به ۹۷ ورزشکار به مدت ۲۴ هفته مکمل ژلاتین یا دارونما داده شد. کسانی که ژلاتین مصرف کردند ، در مقایسه با افراد گروه دارونما درد مفصلی کمتری چه در حالت استراحت و چه در حین فعالیت تجربه کردند. تنها عوارض جانبی گزارش شده با مکمل های ژلاتین طعم ناخوشایند و احساس سیری است. ولی شواهدی در مورد تأثیرات مثبت آنها بر مشکلات مفصلی و استخوانی وجود دارد.

پودر ژلاتین حلال چیست و چه کاربردی دارد؟
پودر ژلاتین حلال چیست و چه کاربردی دارد؟

بهبود وضعیت پوست و مو

مطالعات انجام شده بر روی مکمل های ژلاتین نتایج مثبتی در بهبود ظاهر پوست و مو نشان می دهد. تحقیقات نشان می دهد که مصرف ژلاتین همچنین می تواند ضخامت و رشد مو را بهبود بخشد. مطالعه بر روی ۲۴ فرد مبتلا به آلوپسی- نوعی ریزش – به مدت ۵۰ هفته با استفاده از مکمل ژلاتین یا دارونما نشان داد تعداد موها در گروه ژلاتین ۲۹٪ در مقایسه با گروه دارونما ۴۰٪ افزایش یافته است ، در حالی که در گروه  دارونما ۱۰٪ کاهش یافته است.

ژلاتین بسته به نحوه ساخت آن عملا فاقد چربی و کربوهیدرات است ، بنابراین کالری آن بسیار کم است و مطالعات نشان می دهد که حتی ممکن است به شما در کاهش وزن کمک کند. در یک مطالعه به ۲۲ نفر هر کدام ۲۰ گرم ژلاتین داده شد. در نتیجه ، آنها افزایش هورمون های کاهش اشتها   را تجربه کردند و گزارش دادند که ژلاتین به آنها کمک می کند، احساس سیری کنند .

بسیاری از مطالعات نشان داده اند که رژیم پر پروتئین می تواند به شما کمک کند تا احساس سیری بیشتری داشته باشید. با این حال ، به نظر می رسد نوع پروتئینی که می خورید نقش مهمی در این رابطه دارد. در یک مطالعه دیگر به ۲۳ فرد سالم  ژلاتین و کازئین به عنوان تنها پروتئین در رژیم غذایی آنها برای ۳۶ ساعت داده شد. محققان دریافتند که ژلاتین ۴۴٪ گرسنگی را نسبت به کازئین کاهش می دهد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا