عمومیکشاورزی و دامپروری

قیمت خرید و فروش سم حشره کش بیورزمترین (بیورسمترین)

بیورزمترین (bioresmethrin) یک حشره کش تماسی از گروه سموم پایرتیروئیدها است که برای کنترل طیف گسترده ای از حشرات و آفات گیاهی مورد استفاده قرار می گیرد. بیورزمترین یک رزمترین و از اعضای فوران است و به عنوان یک حشره کش استر پیرتروئید نقش دارد.

بیورزمترین یک حشره کش تماسی قوی است که در برابر طیف وسیعی از حشرات خانگی ، آفات گیاهان ، آفات دانه ای و حشرات موجود در خانه های حیوانات موثر است. این سم فعالیت حشره کشی بالایی  نشان می دهد  که اگر با خواص سم شناسی عالی آن همراه شود به عنوان یکی از ایمن ترین و مفیدترین حشره کش ها در حال حاضر تبدیل خواهد شد. قیمت خرید و فروش بیورزمترین در بازار به نوسانات قیمت ارز و شرکت تولید کننده بستگی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این سم با ما در نشریه جهان شیمی فیزیک همراه باشید.

کاربرد سم حشره کش بیورزمترین (بیورسمترین)

بیورزمترین یک حشره کش پیرتروئیدی مصنوعی است. این ماده (+) – ترانس ایزومر رسمترین است که خود حاوی حداقل ۳۰٪ بیورسمترین است. بیورسمترین ، ایزومر [۱R ، ترانس] رزمترین است و نسبت به مخلوط اصلی فعالیت حشره کش بیشتری دارد.

بطورکلی چهار نوع حشره کش شیمیایی وجود دارد که از هجوم حشرات محافظت می کنند و شامل ارگانوفسفات ، کاربامات ها ، ارگانوکلرین و پیرتروئیدها هستند. حشره کش های ارگانوفسفات و کاربامات با ایجاد اختلال در آنزیم استیل کولین استراز عمل می کنند که سیستم عصبی حشرات را تحت تأثیر قرار می دهد و معمولاً در محیط ماندگار نیستند.

از حشره کش های ارگانوکلر معمولاً در گذشته استفاده می شده ، اما به دلیل اثرات بهداشتی و زیست محیطی و ماندگاری طولانی بسیاری از آنها در بازار برخی از مناطق کره زمین حذف شده اند. سپس پاراتیروئیدها به عنوان یک نسخه مصنوعی از آفت کش پیرترین که در گل داوودی یافت می شود ، تولید شده اند. برخی از پیرتروئیدهای مصنوعی برای سیستم عصبی سمی هستند.

پیرترین ها مانند پرمترین و بیورسمترین به دلیل سمیت کم آنها برای پستانداران و استفاده بی خطر از حشره کش های محبوبی هستند. از حشره کش های دیگری مانند متوکسی کلر و اتیلن دی کلراید برای محافظت از سطوح تماس و تجهیزات ذخیره سازی استفاده می شود. پیرترولون ها حشره کش هایی سریع عمل می کنند و به ویژه در حشرات بالغ موثر هستند. گرچه پیرترین ها به سرعت سمیت خود را از دست می دهند ، اما قدرت دفع خود را برای مدت طولانی حفظ می کنند. بیورسمترین با ایجاد اختلال در کانال های سدیم در عشای اکسونی باعث از بین  رفتن حشرات می گردد.

قیمت خرید و فروش سم حشره کش بیورزمترین (بیورسمترین)
قیمت خرید و فروش سم حشره کش بیورزمترین (بیورسمترین)

موارد مصرف سم حشره کش بیورزمترین (بیورسمترین)

این حشره کش در ایران برای کنترل حشرات خانگی و بهداشت عمومی مورد استفاده قرار می گیرد. در سایر كشورها از این سم برای از بین بردن آفات خانگی (سوسری‌ ها، کک‌ ها، مگس ‌ها)، بهداشت عمومی، آفات غلات ، آفات گیاهان،  شپشه (Rhyzopertha dominca) و آفات حیوانات اهلی مانند کک‌ ها و کنه‌ ها نیز استفاده می شود.

راهنمای مصرف سم حشره کش بیورزمترین (بیورسمترین)

این حشره‌ کش برای کنترل طیف وسیعی از حشرات خانگی موثر است و آنها را از بین می برد. این سم را می توان به صورت مخلوط با سایر حشره‌ كش‌ ها استفاده کرد و یا از مایع آماده مصرف آن به همراه روغن یا آب استفاده کرد. این حشره کش به صورت اسپری نیز عرضه می شود و می توان از آن استفاده نمود.

ملاحظات زیست محیطی سم حشره کش بیورزمترین (بیورسمترین)

میزان سمیت این آفت کش برای پستانداران ۸۰۰۰-۷۰۷۰ میلی ‌گرم بر کیلوگرم، برای پرندگان ۱۰۰۰۰ میلی‌ گرم بر کیلوگرم،  برای ماهی ‌ها۱- ۰۰۰۶/۰ میلی ‌گرم بر لیتر و  برای دافنی ۰۰۰۸/۰ میلی‌ گرم بر لیتراست.

بر این اساس این حشره کش برای پرندگان کم خطر است و برای  ماهی‌ ها و سایر موجودات آبزی بسیار خطرناک است و باید از آلودگی آب های سطحی به هر شکلی جلوگیری کرد.

ملاحظات عمومی سم حشره کش بیورزمترین (بیورسمترین)

برای استفاده از این سم حتما از لباس ها و وسایل محافظ استفاده کنید تا احتمال مسمومیت به حداقل برسد و در صورت مشاهده علائم مسمومیت مانند سرگیجه و تهوع با در دست داشتن برچسب سم به مراکز درمانی مراجعه کنید.

سم را در مکانی خشک و خنک در بسته بندی اصلی به دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی نگهداری کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن