عمومی

کاربرد محصولات کلر ایرانی نیرو کلر اصفهان | قیمت کلر ایرانی نیرو کلر (خرید و فروش)

این مقاله شامل اطلاعات مفید و کاربردی درباره ویژگی‌ها، خواص و کاربرد کلر ایرانی نیرو کلر در مصارف خانگی و صنعتی است. همچنین اگر قصد خرید کلر ایرانی نیرو کلر را دارید، برای اطلاع از قیمت خرید و فروش کلر ایرانی نیرو کلر در بازار مواد شیمیایی می‌توانید از لیست پیشنهادی فروشندگان کلر ایرانی نیروکلر اصفهان در انتهای مقاله استفاده نمایید. درصد و شرکت تولیدکننده از عوامل بسیار مهم در تعیین قیمت کلر ایرانی نیرو کلر هستند. لازم به ذکر است این لیست همواره با اسامی معتبرترین شرکت‌های خوشنام و با سابقه فعال در زمینه فروش کلر ایرانی نیرو کلر اصفهان و صنعت مواد شیمیایی به روز می‌شود.

کلر ایرانی نیرو کلر اصفهان با نام شیمیایی هیپو کلریت کلسیم دارای فرمول شیمیایی Ca(ClO)۲ ، از خانواده ی نمک اسید هیپو کلرو است.

این ماده با وزن مولکولی ۹۸/۱۴۲ گرم بر مول، پودری سفید رنگ با بویی تند و زننده است که برای ضد عفونی کردن آب آشامیدنی شهری و روستایی، آب استخر، سفید کردن پارچه و کاغذ، شستشو و ضد عفونی میوه و سبزیجات، ظروف آشپزخانه و سرویس های بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد.

پاسخ به سوالات در نشریه جهان شیمی فیزیک

کلرزنی، متداول ترین شیوه ی ضدعفونی کردن آب آشامیدنی است؛ به همین دلیل، معمولا کلمه کلرزنی را معادل ضد عفونی کننده در نظر می گیرند.

بهتر است بدانیم که پودر کلر به دو شیوه موجب گند زدایی و ضد عفونی آب می شود که عبارتند از:

 • تجزیه ی میکروارگانیسم با اکسیداسیون و پاره کردن سلول
 • اختلال در فعالیت سلول با نفوذ به داخل سلول

 

 

پس از ضد عفونی آب به وسیله ی پودر کلر ، لاشه ی میکروارگانیسم های باقی مانده در آب به عنوان یک منبع غذایی مناسب برای سایر میکروارگانیسم ها در نظر گرفته می شود .

نکته: کلماتی مانند پرکلرین، نمک کلسیم، پرکلرین گرانول، کلر جامد، کلر پودری، پودر بلیچینگ و کلسیم اکسی کلراید مترادف هیپو کلریت کلسیم هستند.

معرفی شرکت کلر ایرانی نیرو کلر

شرکت های که در داخل کشور کلر ایرانی را تولید و به بازار عرضه می کنند عبارتند از:

 • نیرو کلر اصفهان
 • کلر پارس تبریز
 • کلران سمنان

در این میان کلر ایرانی تولید شده توسط نیرو کلر و کلر پارس از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند . شرکت نیرو کلر در سال ۱۳۷۶ با سرمایه گذاری اولیه وزارت نیرو و بانک صنعت و معدن تاسیس و به بهره برداری رسید.

کلر ایرانی نیرو کلر
کلر ایرانی نیرو کلر

این شرکت با استفاده از تجهیزات مدرن ، آخرین فن آوری روز دنیا و به کارگیری افراد متخصص و کارآمد ، گامی مهم در جهت تولید محصولات مورد نیاز صنایع آب و فاضلاب و سایر صنایع کشور برداشته است . کیفیت برتر محصولات این شرکت موجب شده بتوانند تولیدات خود را به بیست کشور صادر کنند.

نکته: کلر ایرانی تولید شده در شرکت نیرو کلر دارای درجه خلوص ۶۵% است .

پیش از این در نشریه علمی جهان شیمی فیزیک به معرفی و بررسی کلر هندی و کلر ایرانی پرداخته شده است . در این مقاله سعی داریم به معرفی کلر ایرانی نیرو کلر ، ویژگی ، کاربرد و قیمت خرید و فروش آن بپردازیم :

 • کلر ایرانی نیرو کلر دارای چه مشخصات فیزیکی است ؟
 • کلر ایرانی نیرو کلر را تحت چه شرایطی انبار می کنند ؟
 • قیمت خرید و فروش کلر ایرانی نیرو کلر چگونه است ؟
 • کلر ایرانی نیرو کلر از چه تاثیرات زیست محیطی برخوردار است ؟
 • کلر ایرانی نیرو کلر چه کاربرد هایی دارد ؟
 • هنگام کار با کلر ایرانی نیرو کلر رعایت چه نکاتی الزامی است ؟
 • در صورت آلودگی محیط با کلر ایرانی نیرو کلر انجام چه اقداماتی ضروری است ؟
 • چگونه می توان ضایعات کلر ایرانی نیرو کلر را دفع کرد ؟

پودر کلر ایرانی نیرو کلر اصفهان دارای چه مشخصات فیزیکی است ؟

کلر ایرانی نیرو کلر دارای حالت فیزیکی جامد است و به شکل گرانول جامد می باشد . این ماده ی سفید رنگ مانند کلر بوی تند و زننده ای دارد . محلول ۱۰ درصد آن در آب به صورت قلیایی است .

این ماده به راحتی در آب حل شده و با حلال های قطبی دیگر نیز واکنش می دهد . چگالی توده ای آن ۸/۰ گرم بر سانتیمتر مکعب است .

این کلر ایرانی پیش از ذوب شدن در دمای ۱۸۰ درجه ی ساتیگراد تجزیه شده و اکسیژن و کلر آزاد می کند . در دمای بالاتر از ۵۰ درجه ی سانتیگراد ناپایدار است و کلر فعال آن به سرعت تجزیه می شود .

از تماس این ماده با اسید های قوی باید به صورت جدی اجتناب شود . علاوه بر این ، نباید در معرض نور و دمای زیاد قرار گیرد .

با ترکیبات نیتروژن دار مانند آمونیاک ، اوره ، آمین ، ایزو سیانور ، نیترات آمونیوم ، فنیل استونیتریل و اسید هایی مانند اسید هیدروکلریک ، متانول و فلزات ناسازگار است .

کلر ایرانی نیرو کلر – ویژگی ، کاربرد و قیمت خرید و فروش آن
کلر ایرانی نیرو کلر – ویژگی ، کاربرد و قیمت خرید و فروش آن

قیمت خرید و فروش کلر ایرانی نیرو کلر اصفهان چگونه است؟

این ماده در دسته ی مواد شیمیایی صنعتی قرار می گیرد و به دلیل مصرف بالایی که دارد به وسیله ی شرکت نیرو کار اصفهان به بازار عرضه می شود . این محصول به صورت بسته  ۴۵ کیلو گرمی ، با درصد خلوص ۶۵ % در بازار به فروش می رسد .

کلر ایرانی نسبت به سایر محصولات شیمیایی از قیمت متوسطی برخوردار است و به راحتی از شرکت ها و فروشگاه های اینترنتی قابل خریداری است . هنگام خرید باید به این نکته توجه شود که محصول از شرکت های معتبر خریداری شده و از کیفیت بالا برخوردار باشد .

مواد شیمیایی مرتبط

کلر ایرانی نیرو کلر از چه تاثیرات زیست محیطی برخوردار است؟

کلر به عنوان یک ماده ی سمی شناخته می شود که خاصیت گند زدایی و ضد عفونی کردن آب آشامیدنی و آب استخر استفاده می شود . با این وجود مقدار کلر مصرفی باید به اندازه ای باشد خطری به دنبال نداشته باشد . این ماده ی سمی برای محیط زیست آبزیان خطرناک است .

علاوه بر این ، این ترکیب در اثر قرار گرفتن در معرض گرما تجزیه شده و کلر آزاد می کند . گاز کلر از جمله عناصری است که سبب تخریب لایه ی اوزون می شود .

کلر ایرانی نیرو کلر از چه تاثیرات زیست محیطی برخوردار است ؟
کلر ایرانی نیرو کلر از چه تاثیرات زیست محیطی برخوردار است ؟

کاربرد کلر ایرانی نیرو کلر اصفهان چیست؟

این ماده دارای کاربرد های فراوانی است. از جمله مهم ترین موارد کاربرد کلر ایرانی نیرو کلر می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • برای ضدعفونی کردن آب استخر، آب آشامیدنی، ظروف، حمام، توالت و محل های آلوده عمومی مانند بیمارستان ها و ورزشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.
 • به عنوان یک ضد قارچ، ضد میکروب، جلبک کش و گند زدا کاربرد دارد.
 • به عنوان یک ماده ی گند زدا در ذخائر کوچک آب مورد استفاده قرار می گیرد.
 • در ساخت حشره کش ها کاربرد فراوانی دارد.
 • برای تقویت رنگدانه های رنگ ها به کار برده می شود.
 • در تهیه ی فرآورده های نفتی کاربرد دارد.

پودر کلر چه کاربرد هایی دارد؟

 • در تولید گاز خردل مورد استفاده قرار می گیرد.
 • در تولید فرآورده‎های پلاستیکی کاربرد دارد.
 • در صنعت نساجی به عنوان سفید کننده کاربرد دارد.
 • در صنعت کاغذ سازی ، در ساخت کاغذ به عنوان سفید کننده مورد استفاده قرار می گیرد.
 • در صنعت کشاورزی بسیار پرکاربرد است.
 • در صنایع پزشکی برای ساخت و تولید عینک‌های ایمنی و لنزهای چشمی مورد استفاده قرار می‎ گیرد.
 • در صنایع نظامی و دفاعی، برای تولید عینک ‌های دید در شب و جلیقه‌های ضد گلوله کاربرد دارد.

هنگام کار با کلر ایرانی نیرو کلر رعایت چه نکاتی الزامی است؟

بخار این ماده سبب ایجاد آسیب های جدی به چشم می شود . اگر فرد بدون رعایت نکات ایمنی به مدت طولانی در معرض این ماده قرار گیرد قرنیه ی چشم آسیب دیده و ممکن است بینایی خود را از دست بدهد . در صورت بروز چنین مشکلی توصیه می شود چشم ها به مدت ۱۵ دقیقه با آب سرد شستشو داده شود . در صورت وجود لنز ، آن ها را از چشم خارج کرده و به پزشک مراجعه شود .

اگر پوست بدن به مدت طولانی در تماس با این ماده باشد سبب ایجاد سوختگی های شدید پوستی ، سوزش ، ااتهاب و زخم می شود . در این حالت باید لباس و کفش آلوده را از تن خارج و موضع آلوده با آب شستشو داده شود . روی پوست آلوده از کرم آنتی باکتریال استفاده شده و سپس به پزشک مراجعه شود.

توجه

این ماده در صورت بلعیده شدن سبب ایجاد زخم در دهان ، گلو ، مری و شکم می شود . از علائم این اتفاق ، سخت شدن عمل بلع ، عطش ، استفراغ و حالت تهوع ، اسهال ، صدمات شدید ، اغما و مرگ می شود . اگر چنین مشکلی ایجاد شود در صورت بیهوش بودن فرد توصیه می شود چیزی به فرد مصدوم خورانده نشود . اگر مصدوم هوشیار باشد بهتر است دهان وی با آب شستشو داده شود اما وادار به استفراغ نشود . در این حالت مراجعه به پزشک الزامی است .

در صورت استنشاق گاز های مضر حاصل از این ترکیب ، دستگاه تنفسی موجب سوختگی شده و به ریه آسیب جدی وارد می شود . اگر میزان این آسیب عمیق باشد در نهایت موجب مرگ می شود . در صورت بروز چنین مشکلی باید فرد را به هوای آزاد انتقال داد . اگر مشکلی در تنفس دارد از اکسیژن استفاده شود . در صورت نفس نکشیدن نیز باید بلافاصله تنفس مصنوعی داد . در هر صورت مراجعه به پزشک ضرورت دارد .

توجه

برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی ، محیط کار باید مجهز به سیستم تهویه قوی باشد . علاوه بر این افرادی که با این ماده ی شیمیایی کار می کنند باید از دستکش مقاوم ، ماسک و عینک ویژه و یا محافظ صورت استفاده کنند .

در صورت آلودگی محیط با کلر ایرانی نیرو کلر چه اقداماتی ضروری است؟

در محیط هایی که این ماده وجود دارد باید سیستم تهویه قوی نصب شود . در صورت بروز آلودگی محیط را محدود می کنند . تمیز کردن محی آلوده باید توسط افراد آموزش دیده انجام پذیرد . این افراد باید از تمام تجهیزات ایمنی فردی استفاده کنند .

کلر ایرانی نیرو کلر نباید در معرض گرما و محیط اسیدی باشند . علاوه بر این ، از ورود این مواد به درون فاضلاب باید به صورت جدی پرهیز شود .

اگر مقدار آلودگی این ماده در محیط کم باشد توصیه می شود به وسیله ی موادی که با آن واکنش نمی دهد مانند خاک وشن جمع آوری شده و به بیرون انتقال داده شود . بهتر است ماده ی جمع آوری شده هرگز به سطل زباله انتقال داده نشود زیرا خطر آتش سوزی افزایش می یابد .

چگونه می توان ضایعات کلر ایرانی نیرو کلر را دفع کرد؟

برای دفع ضایعات این ماده ، هیپو کلریت کلسیم را در آب حل می کنند . سپس کلر موجود را با استفاده از یک عامل کاهنده مانند تیوسولفیت سدیم کاهش می دهند .

کلر ایرانی نیرو کلر را تحت چه شرایطی انبار می کنند؟

برای جابجایی و انبار کردن این ماده باید آن را در ظرف هایی از جنس پلی اتیلن و به صورت کاملا در بسته نگهداری کرد. محیط انبار باید به سیستم تهویه ی قوی مجهز باشد . علاوه بر این ، محیط انبار باید خشک ، خنک ، دور از اشعه ی مستقیم آفتاب و گرما باشد.

توجه

توصیه می شود این ماده همراه با مواد ناسازگار انبار نشود.

توجه

برای حمل و جابجایی این ماده باید به مقررات حمل و نقل محصولات خطرناک TD6 مراجعه شود.

شرکت نیرو کلر

شرکت نیرو کلر به دلیل نیاز به توسعه صنعت آب و فاضلاب و کاهش وابستگی به کلر خارجی با سرمایه گذاری اولیه وزارت نیرو و همکاری بانک صنعت و معدن تأسیس و در سال ۱۳۷۶ شروع به کار کرد. این شرکت با تولید محصولات با کیفیت به سرعت رضایت مصرف کنندگان را جلب کرد و علاوه بر تامین کلر مورد نیاز داخل کشور اکنون اقدام به صادرات نیز می نماید.

امور سهام شرکت نیرو کلر

امور سهام شرکت نیرو کلر در حال حاضر فعال است و سهام داران می توانند از طریق سایت و تماس با بخش سرمایه گذاری شرکت از تمام فعالیت های شرکت و سرمایه گذاری های جدید با خبر شوند. سهام این شرکت در بورس نیز عرضه می شود و افراد به راحتی می توانند آن را خریداری نمایند.

محصولات نیرو کلر

محصولات نیرو کلر در حال حاضر شامل کلرمایع وجامد، کلرورفریک، سود پرک، اسید کلریدریک و آب ژاول است که در بسته بندی های مختلف برای کاربردهای گوناگون تولید و به بازار عرضه می شود.

مدیر عامل شرکت نیرو کلر

مهندس علی صالحی در حال حاضر مدیر عامل شرکت نیرو کلر است که قبلا نیز در سمت های مختلف در این شرکت مشغول به کار بوده است.

شماره تماس شرکت نیرو کلر

برای تماس با این شرکت می توانید با شماره ۰۲۱۸۸۸۰۲۹۴۲ و ۰۲۱۸۸۹۲۲۷۵۵ در دفتر تهران و یا ۰۳۱۳۷۶۰۹۱۲۹-۳۱ و  ۰۳۱۳۷۶۰۹۱۳۲ در اصفهان تماس برقرار کنید.

کلر آلکالی

کلر آلکالی  یکی از فرایندهای صنعتی است که برای الکترولیز نمک  استفاده می شود. در این فرآیند از محلول آبی سدیم کلرید (آب نمک) به عنوان ماده اولیه استفاده شده  تا  کلر گازی(Cl2)، سود مایع (NaOH) و هیدروژن(H2)  تولید شود. این فرآیند از نظر مصرف انرژی به هیچ عنوان مقرون به صرفه نیست.

نیرو کلر اصفهان

نیرو کلر اصفهان یک شرکت فعال و پویا در زمینه تولید کلر و محصولات حاوی کلر است. با تولید این محصولات بخش بزرگی از مصرف داخلی را تامین کرده و به حفظ سرمایه های کشور کمک می کند و حتی با صادرات محصولات حتی ارز آوری نیز دارد.

قیمت کلر ایرانی نیروکلر

قیمت خرید و فروش کلر ایرانی نیروکلر برحسب درصد آن در بازار متفاوت است و شما می توانید از طریق شرکت های معتبری که در ادامه معرفی می شوند، با بهترین قیمت، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید. همچنین به طور کلی شرکت تولیدکننده عامل مهم دیگری در تعیین قیمت کلر ایرانی نیروکلر است.

فروش ‌کلر ایرانی نیروکلر

شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت خرید و فروش کلر ایرانی نیروکلر از لیست فروشندگان پیشنهادی در قسمت بعد استفاده نمایید. این لیست شامل معتبرترین خریداران و فروشندگان کلر ایرانی نیروکلر در بازار مواد شیمیایی است. برای آگاهی از  اطلاعات تماس، حوزه فعالیت، آدرس، تلفن و سایر کانال های ارتباطی فروشنده موردنظر، تنها کافی است روی گزینه «اطلاعات تماس» کلیک کنید.

 

 

 

خرید کلر ایرانی نیرو کلر

نوشته های مشابه

‫۳ دیدگاه ها

 1. قبل از اینکه برای استعلام قیمت کلر نیرو کلر با شرکت شون تماس بگیرم، تصمیم گرفتم که از شما کمک بخوام
  اینکه شرکت نیرو کلر اصفهان که ادعا می کنه تنها تولیدکننده کلر آلکالی در ایران هست، درسته؟
  و آیا شما کیفیت کلر نیرو کلر اصفهان رو تایید می کنید؟

 2. من در حوزه فروش مواد شیمیایی تو یاسوج فعالیت می کنم
  می خواستم بدونم چطور میشه از کارخونه نیروکلر مستقیما خرید قرص کلر یک کیلویی به صورت عمده انجام داد؟

  آیا به لحاظ قیمت قرص کلر با هزینه های حمل و خرید عمده می‌صرفه که مستقیما از کارخونه خریداری کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا