پلاستیکی و پلمیریرنگ و رزینصنایع شیمیاییغذایی و دارویی

تیتان یا تیتانیوم دی اکساید چیست و چه کاربردهایی دارد

تیتان یک ترکیب معدنی سفید رنگ است که به دلیل ویژگی های غیر سمی ، غیر فعال بودن از نظر شیمیایی و درخشان بودن کابرد گسترده ای دارد و می تواند سفیدی و درخشندگی بسیاری از مواد را افزایش می دهد. تیتان سفیدترین و درخشان‌ترین رنگ‌دانه شناخته شده با خصوصیات بازتابشی است که همچنین می تواند اشعه UV را دفع کند.
تیتان نام دیگر دی اکسید تیتانیوم (TiO2) است که حدود ۱۰۰ سال است در طیف گسترده ای از صنایع و کالاهای مصرفی مانند رنگ ، روکش ، چسب ، کاغذ و مقوا ، منسوجات ، سرامیک ، رنگ غذا ، لوازم آرایش ، داروها و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.
این ماده در برابر حرارت پایدار و غیرقابل اشتعال است و حلالیت کمی دارد . تیتان از تیتانیوم به دست می آید که از نظر فراوانی نهمین عنصر موجود در پوسته زمین است.
تیتان یک افزودنی غذایی رایج است که در سایر محصولات مصرفی و مراقبت بهداشتی به عنوان فیلتر ضد آفتاب مورد استفاده قرار می گیرد . این ماده اغلب اوقات به عنوان ماده سفید کننده و گاهی اوقات به عنوان آنتی کیک مورد استفاده قرار می گیرد.

تیتان برای حجم دهی و جذابیت ظاهری به پیراشکی ها ، کیک ها و بسیاری از محصولات غذایی دیگر اضافه می شود.

کاربرد تیتانیوم دی اکساید در صنایع غذایی

تیتان در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد تا مواد غذایی عالی به نظر برسند. این ماده می تواند در بسته بندی مواد غذایی نیز مورد استفاده قرار بگیرد تا از فساد خوراکی ها جلوگیری کند.
تیتان در طیف وسیعی از مواد غذایی از شیرینی ها تا پنیرهای فراوری شده استفاده می شود و از آنجاییکه مواد غذایی با رنگ روشن، تازه تر به نظر می رسند تولید کنندگان، این ماده را به بافت مواد غذایی استفاده می کنند تا مشتری بیشتری جذب کنند.
بیش از ۵۰ سال است که تولید کنندگان مواد غذایی برای زیباسازی و جلب مشتری بیشتر از تیتان در مواد غذایی مختلف و اسنک‌های پر زرق و برق استفاده می کنند. تیتان در مواد غذایی به عنوان آنتی کیک عمل می کند و با ایجاد رنگ سفید طبیعی در انواع بستنی و روکش های کیک، کمک می کند تا این خوراکیها عالی و جذاب تر به نظر برسند.
استفاده از تیتان در بسته بندی های مواد غذایی نیز می تواند به عنوان یک حفاظ در برابر نور و خصوصا پرتو UV یا فرابنفش باشد که مواد غذایی ، نوشیدنی ها ، مکمل ها و داروها را از تخریب زودرس محافظت می کند و باعث افزایش ماندگاری محصول می شود.
کلاس های خاصی از تیتان با درجه خلوص بالا نیز در قرص های دارویی ، روکش های کپسول و همچنین به عنوان تزئین در بعضی از غذاها استفاده می شود.
تیتانیوم دی اکساید در برخی از محصولات دیگر مانند خمیردندان نیز به عنوان عامل ساینده جهت تمیزکردن دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده در شیرینی ها ، آب نبات ها و آدامس ها یافت می شود. روکش صاف و درخشان برخی از شکلات ها نیز حاوی تیتان است.

ایمنی تیتان برای مصارف انسانی

تیتانیوم دی اکساید به دلیل انحلال پذیری ضعیف به راحتی جذب بدن نمی شود به همین دلیل به نظر نمی رسد مصرف آن در مواد غذایی تاثیر منفی بر سلامتی انسان ها داشته باشد.
تیتانیوم دی اکساید در مواد غذایی به عنوان رنگ غذا E171 مورد استفاده قرار می گیرد و طبق قوانین فعلی اروپا یک افزودنی غذایی ایمن در نظر گرفته می شود. این ماده وقتی که از طریق مواد غذایی مصرف می شود وارد خون نشده و بدون هیچ تغییر یا جذبی از سیستم گوارش دفع می شود.
تیتان تمام مراحلی آزمایشی برای تائید یک افزودنی غذایی را طبق مقررات اروپا پشت سر گذاشته و مشخص شده است که این ماده در بدن یا محیط زیست انباشته نمی شود و بی خطر است و تاکنون هیچ رابطه ای بین آن و بیماریزایی در انسان گزارش نشده است.
تیتان موثرترین رنگ سفید موجود در مواد غذایی است و طبق تحقیقات ۵ برابر کارآمدتر از گزینه های دیگر مانند سیلیس یا کربنات کلسیم برای تولید رنگ سفید در مواد غذایی است. از طرفی جایگزین کردن این ماده با ترکیبات دیگر می تواند خطرات جدیدی برای سلامتی انسان ایجاد کند.
البته تولیدکنندگان مواد غذایی می توانند برای ایمنی بیشتر مقدار مصرف این ماده را کاهش دهند تا خوراکی هایی جذاب و در عین حال ایمن تولید کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن