Fa_flag   En_flag
company1
company2
company3
company0
آرایشی و بهداشتیصنایع شیمیاییغذایی و دارویی

قیمت فروش و خرید متیل پارابن | کاربرد نپاژن چیست؟

این مقاله شامل اطلاعات مفید و کاربردی درباره ویژگی‌ها، خواص و کاربرد متیل پارابن و موارد مصرف گوناگون آن است. همچنین اگر تصمیم به خرید متیل پارابن دارید، برای آگاهی یافتن از قیمت خرید و فروش متیل پارابن در بازار مواد شیمیایی می‌توانید از لیست پیشنهادی فروشندگان متیل پارابن در انتهای مقاله استفاده نمایید. حجم محصول، درصد خلوص، نرخ ارز و شرکت تولیدکننده به طور کلی از عوامل بسیار مهم در تعیین قیمت مواد شیمیایی هستند؛ قیمت متیل پارابن نیز تحت تاثیر این موارد است. لازم به ذکر است لیست فروشندگان پیشنهادی در پایان مقاله، همواره با اسامی معتبرترین شرکت‌های خوشنام و با سابقه فعال در زمینه فروش متیل پارابن به روزرسانی می‌شود.

متیل پارابن که نپاژن نیز نامیده می شود یک ماده نگه‌دارنده با فرمول شیمیایی CH۳(C۶H۴(OH)COO) است. به دلیل داشتن خواص ضد قارچی در بسیاری از لوازم آرایشی و محصولات مراقبت شخصی مورد استفاده قرار می گیرد.

در واقع متیل پارابن نوعی پارابن است که برای افزایش ماندگاری محصولات به فرمولاسیون آنها اضافه می شود. این ماده برای از بین بردن قارچ ها و باکتری‌های خطرناک در مواد غذایی و محصولات دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

مراکز خرید و قیمت فروش متیل پارابن در تهران و شهرستان‌ ها

اغلب مراکز خرید و فروش متیل پارابن و دیگر مواد شیمیایی در تهران وجود دارند و فروشندگان متیل پارابن در سایر استان و شهرستان ها در بیشتر موارد، خرید خود را از تهران انجام می دهند. به همین دلیل، توصیه می شود که در صورت امکان سعی کنید تا خرید مواد شیمیایی از تهران انجام شود. چرا که

  • اغلب شرکت های واردکننده متیل پارابن در تهران مستقر هستند.
  • به دلیل اینکه خرید متیل پارابن در سایر استان ها و شهرستان ها در بیشتر موارد از طریق چندین واسطه انجام می شود، خرید در تهران می تواند از نظر قیمت مقرون به صرفه تر و ارزان تر باشد.
  • از آنجایی که در تهران به تامین کننده اصلی کالا نزدیک تر هستید و بیشتر انبارهای اصلی مواد شیمیایی در شهر تهران قرار دارند، احتمال اصالت و مرغوبیت کالا نیز افزایش می یابد.

اما باید توجه نمود که تمامی شرکت های بازرگانی مستقر در تهران از نظر تجربه، سابقه و کیفیت در یک سطح قرار ندارند. به همین دلیل در این صفحه و سایر صفحات مرتبط با مواد شیمیایی در سایت جهان شیمی، تلاش کرده ایم برترین و باسابقه ترین شرکت های فعال در زمینه خرید و فروش متیل پارابن را به شما معرفی کنیم. شرکت هایی که در بنر بالای این صفحه یا در کادر «فروشندگان پیشنهادی» در پایان این مقاله معرفی شده اند، همگی به طور مرتب مورد بازبینی قرار می گیرند. خالی از لطف نیست که یادآور شویم از جمله مهمترین شرایط شرکت ها برای قرار گرفتن در بخش های مذکور و معرفی به خریداران، میزان سابقه، اعتبار و تجربه آن ها است.

پاسخ به سوالات در نشریه جهان شیمی فیزیک

 

مواد غذایی و محصولات مختلف معمولا حاوی بیش از یک ماده نگهدارنده هستند و بعلت قیمت خرید و فروش مناسب متیل پارابن خوراکی اغلب در ترکیب با انواع دیگر نگهدارنده ها مورد استفاده قرار می گیرند تا در برابر طیف گسترده تری از میکروارگانیسم از این محصولات محافظت کنند.

ویژگی‌های متیل پارابن چیست

متیل پارابن، استر ۴- هیدروکسی بنزوات است که از اتصال و تراکم گروه کربوکسی متعلق به اسید ۴-هیدروکسی بنزوئیک با متانول حاصل می شود.

این ماده رایج ترین ماده نگهدارنده ضد میکروبی در لوازم آرایشی است و به طور طبیعی در برخی میوه ها خصوصاً در زغال اخته، تمشک و همچنین در فرمون حشرات و گیاه شاهی وجود دارد.

پودری سفید رنگ با بوی ضعیف است که در PH 3 تا ۸ فعال و پایدار است و در مرطوب‌ کننده‌های پوست، شامپو، سایه ‌چشم، کرم‌های ضد آفتاب، محصولات مراقبت از مو، لوسیون ها، محصولات اصلاح صورت و بدن و همچنین متیل پارابن در خمیر دندان بغیر کرم نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

این ماده که نپاژن نیز نامیده می شود یک ماده نگه‌دارنده با فرمول شیمیایی CH۳(C۶H۴(OH)COO) است. متیل پارابن به دلیل داشتن خواص ضد قارچی در بسیاری از لوازم آرایشی و محصولات مراقبت شخصی مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان متابولیت گیاهی، نگهدارنده مواد غذایی ضد میکروبی، ماده محافظت کننده سیستم عصبی و ضد قارچ مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده در مشروبات الکلی و نوشیدنی ها به عنوان عامل آنتی باکتریال، نگهدارنده و طعم دهنده استفاده می شود.

قیمت متیل پارابن

متیل پارابن به صورت یک ماده پودری و به عنوان یک تثبیت کننده مجاز در صنایع غذایی، محصولات آرایش و بهداشتی استفاده می شود. اغلب می تواند از رشد میکروب ها و سایر میکروارگانیسم ها در محصولات تولیدی جلوگیری کند. این محصول به عنوان یکی از رایج ترین عناصر موجود در محصولات آرایشی و مراقبتی در انواع پاک کننده ها و آبرسان ها و حتی مواد پایه استفاده می شود. زیرا دارای خواص ضد میکروبی و ضد قارچی است که ماندگاری محصولاتی مانند انواع شامپو، دئودورانت ها را افزایش می دهد.

متیل پارابن در کرم

استفاده از متیل پارابن در کرم ها و سایر محصولات بهداشتی و آرایشی رایج است زیرا این ماده دارای ویژگی های مهمی است که می تواند در این صنعت موثر واقع شود. همانطور که می دانید کرم ها حاوی آب و مواد مغذی هستند که پوست را تغذیه می کنند و البته می توانند محیطی را برای رشد میکروارگانیسم های مضر نیز فراهم کنند. به همین دلیل در این محصولات از پارابن استفاده می شود که به دلیل داشتن خواص ضد میکروبی و ضد قارچی و همچنین به عنوان عامل نگهدارنده از این محصولات محافظت می کند.

متیل پارابن و پروپیل پارابن

متیل پارابن و پروپیل پارابن انواع مختلفی از پارابن هستند که در محصولات آرایشی و مراقبت فردی استفاده می شوند. این دو محصول دارای خواص ضد میکروبی هستند که در مواد شوینده مانند انواع شامپوها که به راحتی می توانند دچار آلودگی شوند به عنوان محافظت کننده استفاده می شوند. علاوه بر این به دلیل اینکه این دو ماده غیر سمی هستند در سایر محصولات مانند ضد تعریق ها و کرم های آرایشی نیز به دلیل خواص ضد میکروبی و همچنین به عنوان عامل نگهدارنده به کار برده می شوند.

متیل پارابن خرید

متیل پارابن به عنوان یک ماده تثبیت کننده و عامل ضد میکروبی در محصولات مراقبتی شناخته می شود و در برخی از میوه ها نیز وجود دارد و به صورت یک ماده سفید پودری در صنعت تولید و به فروش می رسد.

این محصول به عنوان یک عامل تثبیت کننده و ضد میکروبی در محصولا غذایی نیز استفاده می شود و استفاده از آن به عنوان یک ماده ایمن به همراه سایر نگهدارنده ها رایج است زیرا در محصولات غذایی بطور معمول بیش از یک نگهدارنده به کار برده می شود و همچنین در صنعت دارو سازی نیز به عنوان یک ماده مجاز استفاده می شود.

متیل پارابن در بارداری

متیل پارابن به عنوان یک ماده افزودنی در بسیاری از محصولات مراقبتی مانند مرطوب کننده ها، شامپوها و دئودورانت ها و… به دلیل داشتن خواصی مانند خاصیت محافظتی و ماندگاری به کار برده می شود. این ماده به راحتی از طریق پوست جذب می شود که مقادیر بالای آن می تواند خطرناک باشد. بنابراین بهتر است در بارداری از محصولات فاقد پارابن استفاده کنید زیرا این ماده می تواند باعث ایجاد اختلال در هورمون های درون ریز و نوسان سطح هورمون استروژن شود که به عنوان یک تهدید در بارداری در نظر گرفته می شود.

پارابن چیست

پارابن یکی از مواد شیمیایی است که به عنوان یک ماده صنعتی از رشد میکروارگانیسم ها جلوگیری می کند. علاوه بر این می تواند بر روی کیفیت و ماندگاری محصولات نیز تاثیر مثبتی داشته باشد. این ماده در صنایع غذایی، دارویی و صنعت آرایشی و بهداشتی به عنوان یک ماده افزودنی مجاز به کار برده می شود. پارابن اغلب در محصولاتی که بر پایه آب هستند استفاده می شود زیرا این محصولات به راحتی می توانند باعث رشد میکروب ها و قارچ ها شوند. به همین دلیل از پارابن در محصولاتی مانند شامپوها، نرم کننده ها استفاده می شود.

فاقد پارابن یعنی چی

پارابن به عنوان یک ترکیب شیمیایی در محصولات فراوانی که به صورت روزانه استفاده می کنیم، وجود دارد. اغلب به عنوان یک ماده تثبیت کننده که دارای خواص ضد میکروبی است به کار برده می شود اما به دلیل اینکه می تواند از راه پوست جذب شود نگرانی هایی را ایجاد کرده است.

امروزه به دلیل همین نگرانی ها محصولاتی با برچسب فاقد پارابن به بازار عرضه می شوند که نشان دهنده این است که این محصول فاقد ماده نگهدارنده است. بسیاری از افراد مخصوصا زنان باردار به راحتی می توانند از این محصولات استفاده کنند.

پروپیل پارابن

پروپیل پارابن یک ماده شیمیایی سفید رنگ و بلوری مانند شکر است که به عنوان یک ماده افزودنی در بسیاری از محصولات به دلیل قابلیت نگهداری از مواد تشکیل دهنده و خواص ضد باکتریایی به کار برده می شود. این ماده به عنوان اسید هیدروکسی بنزوئیک نیز شناخته می شود. بیشترین کاربرد این ماده در محصولاتی مانند آبرسان ها و کرم های دست و صورت است که به عنوان نگهدارنده از آب موجود در این محصولات محافظت می کند. در نتیجه طول عمر آنها را افزایش می دهد، علاوه بر این نیز در محصولات مراقبت از مو مانند شامپوها نیز به دلیل خواص ضد میکروبی اغلب استفاده می شود.

عوارض و خطرات متیل پارابن

در رابطه با ایمنی این ماده موارد ضد و نقیضی وجود دارد ولی FDA آنرا ماده ای ایمن برای کاربرد در محصولات مراقبت شخصی و مواد غذایی در نظر می گیرد.

به راحتی از طریق دستگاه گوارش و پوست جذب بدن شده و به پارا هیدروکسی بنزوئیک اسید هیدرولیز می شود و بدون تجمع در بدن به سرعت از طریق ادرار دفع می شود. بنابراین مصرف خوراکی این ماده برای انسان ها و حیوانات غیر سمی است. این ماده به سرعت توسط باکتری‌های موجود در خاک متابولیزه شده و بطور کامل زیست تخریب پذیر است.

برای افراد با پوست نرمال نیز این ماده غیرتحریک کننده و غیر حساسیت را است ولی مطالعات مختلف نشان داده است که مصرف محصولات حاوی متیل پارابن بر روی پوست ممکن است با UVB واکنش داده و منجر به تسریع روند پیری پوست و آسیب DNA شود.

به نظر می رسد تأثیرات مستقیم متیل پارابن (و سایر پارابن ها) بر بدن انسان مربوط به سیستم غدد درون ریز باشد که هورمون‌های بدن را تنظیم می کنند و برای حفظ سلامتی حائز اهمیت هستند. خطر بالقوه متیل پارابن این است که می تواند بر سیستم غدد درون ریز و در نتیجه هورمون‌های بدن تأثیر بگذارد، بنابراین می تواند متابولیسم و سایر عملکردهای بدن را تحت تاثیر قرار دهد.

علاوه بر این، تصور می شود متیل پارابن تا حدی عملکرد هورمون استروژن را تقلید می کند بنابراین می تواند عملکرد طبیعی بدن را مختل کند.

مطالعات در مورد سمیت این ماده در حیوانات نشان می دهد که مصرف متیل پارابن به صورت خوراکی و تزریقی کاملا غیر سمی است و در هیچ مطالعه ای تاکنون اثرات موتاژن و سرطانزایی این ماده مشاهده نشده است.

 

خرید متیل پارابن

یکی از مهمترین دغدغه های فعالان حوزه شیمیایی، خرید متیل پارابن از یک فروشنده معتبر، باسابقه و قابل اطمینان است. با هدف افزایش اعتماد بین فروشندگان و خریداران از کیفیت محصول موردنظر در فرایند خرید متیل پارابن، ما به عنوان مرجع مواد شیمیایی در ایران، تمام تلاش خود را کرده ایم که بهترین فروشندگان متیل پارابن را در این بخش و همچنین بنر بالای صفحه به شما معرفی نماییم. امیدواریم با معرفی تامین کنندگان منتخب، نگرانی های خریداران محترم کاهش یافته و بتوانیم لذت تجربه خرید متیل پارابن با قیمت و کیفیت مناسب را به شما هدیه نماییم.  • محل تبلیغ شما

فروش انواع مواد شیمیایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا