عمومیغذایی و دارویی

منافع و مضرات مصرف ماهی در دوران بارداری

مصرف ماهی در دوران بارداری به عنوان یک منبع پروتئینی که سرشار از مواد مغذی است برای رشد جنین بسیار مفید خواهد بود. مصرف ماهی در دوران بارداری می تواند خطرناک باشد اگر شما از آبزیان حاوی سطح بالایی از جیوه استفاده کنید.

ماهی و سایر آبزیان به دلیل سطح بالای آلودگی جیوه نقره ای در محیط زیست به شدت در معرض این فلز سمی هستند به همین جهت به خانم ها توصیه می شود که در مصرف ماهی در دوران بارداری احتیاط کنند.

غذاهایی که مادر در دوران بارداری می خورد بر سلامتی کودک تأثیر می گذارد. به دلیل اهمیت رژیم غذایی مادر در دوران بارداری ، توصیه هایی بر اساس تحقیقات و دستورالعمل های تغذیه ای ارائه شده است. مثلا خوردن غذاهای غنی از آهن مانند گوشت یا جایگزین های گوشتی ، نان و غلات ، مصرف روزانه اسید فولیک و غیره . در عین حال باید از مصرف برخی خوراکی ها خودداری کرد. برای آگاهی بیشتر در این رابطه با ما در نشریه جهان شیمی فیزیک همراه باشید.

منافع مصرف ماهی در دوران بارداری

ماهی جزء مواد غذایی بسیار مهم برای تغذیه مادر و جنین در دوران بارداری است. تحقیقات نشان داده است که خوردن ماهی یکبار در هفته می تواند به تکامل مغز کودک کمک کند و حتی ممکن است خطر ابتلا به برخی از علائم اولیه اوتیسم را کاهش دهد.

در این مطالعه ، محققان در اسپانیا حدود ۲۰۰۰ مادر و فرزندانشان را از سه ماهه اول بارداری مادران تا زمانی که کودکان ۵ ساله شدند را بررسی کردند. نتایج این مطالعه نشان داد مادرانی که در طول یک هفته ۳ تا ۴ بار ماهی مصرف می کردند نمرات ضریب هوشی کودکان آنها ۲.۸ درصد بالاتر از مادرانی بود که ماهی کمتری می خوردند.

این مطالعه همچنین نشان داد کودکانی که مادران آنها هر هفته به طور متوسط ۲۱ اونس ماهی (در حدود سه تا چهار وعده) ماهی مصرف می کردند هیچ نشانه ای از اینکه جیوه موجود در ماهی بر سلامتی و رشد آنها تأثیر منفی می گذارد ، در مقایسه با کودکانی که مادرانشان کمتر ماهی می خورند، نشان ندادند.

جالب است بدانید:

آنچه که این یافته ها را به ویژه تعجب آور می کند این است که برخی از ماهی ها ، مانند ماهی تن یا شمشیر ماهی  که زنان باردار به دلیل سطح بالای جیوه از خوردن آنها خودداری کردند بیشترین منفعت را بر روی رشد جنین داشتند.

البته این مطالعه از نوع مشاهده ای است و در واقعیت  رابطه علی و معلولی بین مقدار ماهی و ضریب هوشی بالاتر کودکان وجود ندارد. با این حال ، این یافته ها حاکی از آن است که مقادیر بالای ترکیبی به نام اسید داکوزهگزانوئیک (DHA) در ماهی ها ممکن است از هرگونه اثرات منفی جیوه پیشگیری کند.

در این مطالعه مشخص شد ماهی هایی مانند ماهی تن و شمشیر ماهی که سطح جیوه بالاتری دارند سطح DHA آنها نیز بالاتر است که اثرات سمی جیوه را خنثی می کند. DHA یک اسید چرب امگا ۳ است که در رشد و نمو مغز نقش اساسی دارد.

توصیه های فعلی سازمان غذا و داروی ایالات متحده این است که زنان باردار در هفته دو تا سه وعده ماهی میل کنند و انواع ماهی هایی که از نظر جیوه پایین تر هستند مانند ماهی سالمون را انتخاب کنند.

 

منافع و مضرات مصرف ماهی در دوران بارداری
منافع و مضرات مصرف ماهی در دوران بارداری

مضرات مصرف ماهی در دوران بارداری

یکی از توصیه های رژیم غذایی در دوران بارداری جلوگیری از غذاهای حاوی جیوه است. جیوه فلزی مایع  و یک عنصر طبیعی است که توسط آتشفشان ها و سنگ ها وارد محیط می شود. تحقیقات نشان داده است که بخش اعظم جیوه موجود در آب و آبزیان  ناشی از آلودگی هوا است.

قرار گرفتن در معرض جیوه ، بیشتر در محل کار اتفاق می افتد که اغلب مواجهه شغلی نامیده می شود. خوردن ماهی راه اصلی  قرار گرفتن در معرض جیوه در خارج از محل کار است. جیوه اثرات منفی زیادی بر روی بدن ، به ویژه بر مغز دارد. آژانس حفاظت از محیط زیست و سازمان غذا و داروی ایالات متحده توصیه می کند که زنان باردار مصرف ماهی خود را به  دو یا سه بار در هفته محدود کنند.

از آنجاییکه جیوه می تواند از جفت عبور کند به راحتی وارد بدن جنین شده و سلامت او را تحت تاثیر قرار می دهد. بیشترین تاثیر جیوه بر سیستم عصبی مرکزی است زیرا این فلز یک نوروتوکسین به حساب می آید. جیوه می تواند با تخریب سلولهای عصبی باعث اختلالات مغزی شده و رشد جنین را تحت تاثیر قرار بدهد.

بهتر است بدانید:

مطالعات صورت گرفته نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض میزان کم جیوه در دوران بارداری با اختلال کمبود توجه / بیش فعالی همراه است ، اما مادرانی که در دوران بارداری ماهی می خورند از اختلال کمبود توجه / بیش فعالی محافظت می شوند. این مطالعه دشوار بودن تعادل فواید ماهی با خطرات جیوه را نشان می دهد.

بنابراین معقول ترین راه این است که مادران باردار از غذاهای دریایی و ماهی های کم جیوه استفاده کنند که شامل میگو ، ماهی تن کنسرو ، ماهی آزاد  و گربه ماهی است. ماهی هایی که بیشترین میزان جیوه را دارند شامل کوسه ماهی ، شمشیر ماهی ، شاه ماهی هستند که بهتر است در دوران بارداری از مصرف آنها خودداری کرد.

توصیه دیگر این است که اگر در یک هفته مقدار زیادی ماهی خوردید و از میزان جیوه آن مطمئن نیستید ، مصرف یک هفته ای سطح جیوه را در بدن شما آنچنان تغییر نمی دهد ولی برای کاهش سطوح احتمالی این فلز در بدن یک یا دو هفته آینده سعی کنید ماهی کمتری بخورید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا