صنایع شیمیاییعمومی

کریمر چیست و از قیمت خرید و فروش کریمر چه می دانید؟

کریمر ترکیبی مایع یا گرانولی است که به عنوان جایگزین شیر یا خامه به قهوه، چای، شکلات داغ و سایر نوشیدنی ها اضافه می شود. کریمر یک ماده غیر لبنی و در واقع یک روغن گیاهی است که به روش های مختلف تهیه می شود و کاربرد گسترده ای دارد.

انسان ها علاقه فراوانی به نوشیدنی دارند و در طول تاریخ انواع و اقسام نوشیدنی را تولید و مورد استفاده قرار داده اند. علاوه بر خود نوشیدنی مواد افزودنی زیادی نیز برای افزودن عطر و طعم بهتر به این خوراکی تولید شده اند تا نوشیدنی ها را لذت بخش تر کنند.

کافی کریمر یکی از این افزودنی هاست که با پیشرفت روز افزون صنایع غذایی برای خوشمزه تر کردن نوشیدنی ها تولید و به بازار عرضه شده است. قیمت خرید و فروش کریمر در بازار برحسب کیفیت آن متغیر است و بازار پر رونقی دارد. در ادامه در نشریه جهان شیمی فیزیک توضیحات بیشتری در این رابطه ارائه می گردد.

آشنایی با کاربردهای کریمر

کریمر غیر لبنی  که سفید کننده چای یا سفید کننده قهوه نامیده می شود به عنوان جایگزین شیر یا خامه به عنوان افزودنی قهوه ، چای ، شکلات داغ یا سایر نوشیدنی ها در نظر گرفته می شود. آنها حاوی لاکتوز نیستند بنابراین معمولاً به عنوان محصولات غیر لبنی توصیف می شوند ، اگرچه بسیاری از آنها حاوی کازئین ، پروتئین مشتق شده از شیر هستند.

این ترکیبات نیازی به نگهداری در یخچال ندارند و می توانند در مکانهایی که یخچال نیست استفاده و نگهداری شوند. برخی از کرم های غیر لبنی حاوی مواد شیرین کننده و طعم دهنده مانند وانیل ، فندق یا خامه ایرلندی هستند. همانند سایر محصولات غذایی فرآوری شده ، نسخه های کم کالری و کم چربی برای کرم های غیر لبنی موجود است.

ترکیبات موجود در کریمر

برای تداعی احساس چربی  شیر دهان ، کرم های لبنی غالباً حاوی روغن های گیاهی هیدروژنه هستند ، اگرچه کرم های سفید کننده / سفید کننده های بدون چربی نیز وجود دارند. سایر مواد رایج شامل شربت ذرت جامد و سایر شیرین کننده ها یا طعم دهنده ها و همچنین سدیم کازئینات هستند.

همانند سایر محصولات غذایی فرآوری شده ، نسخه های کم کالری و کم چربی برای کرم های غیر لبنی موجود است. افراد مبتلا به آلرژی شیر باید توجه داشته باشند که ممکن است خامه های غیر لبنی حاوی کازئینات سدیم که از مشتقات پروتئین شیر است.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) اعلام کرده است که محصولات حاوی کازئینات سدیم ممکن است حاوی مقادیر کمی لاکتوز باشند. البته برای یک وعده غذایی عادی مقادیر آن بسیار اندک است و نمی تواند عدم تحمل لاکتوز را در افراد تحریک کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن