Fa_flag   En_flag
company1
company2
company3
company0
تبلیغات(رپورتاژ آگهی)

فروشگاه اینترنتی محصولات حیوانات خانگی سیناوت

در این مقاله فروشگاه اینترنتی محصولات حیوانات خانگی سیناوت روش‌ هایی را با شما در میان می‌ گذاریم سیناوت، نام سایت و برند فروشگاه اینترنتی شرکت نوآوران پیشگام طب دام است که عرضه‌کننده محصولات حیوانات خانگی به صورت آنلاین است. در صورت بروز درگیری بین سگ‌ ها بتوانید به ایمن‌ ترین روش آن‌ ها را از هم جدا کنید ولی توصیه این است از یک مربی سگ متخصص کمک بگیرید.

ابتدا پیشگیری از دعوای سگها، کسب اطلاع از عوامل تحریک کننده‌ ی دعوای سگ‌ ها به شما کمک می‌کند ریسک بروز دعواهای خطرناک را به حداقل برسانید. غذا و اسباب‌ بازی دو مورد از عوامل اصلی تحریک دعوا هستند. دلیل امر این است که سگها ممکن است روی این دو آیتم حالت مالکیت پیدا کنند و موقع محافظت از آن‌ ها از خود خشونت نشان دهند.

یک روش ساده برای کاهش دادن ریسک دعوای سگها این است که آن‌ ها را نزدیک به هم غذا ندهید. بهترین روش این است که سگ‌ ها را در دو سمت مخالف اتاق غذا بدهیم‌ یا حتی در اتاق‌ های جداگانه، روش دیگر این است که به محض اتمام غذای سگها، ظروف غذا را برداشته و بشویید. با انجام این کارها مانع ایجاد حس مالکیت و دعوای بعد از آن می‌ شوید.

اسباب‌ بازی و استخوان هم ممکن است به حس مالکیت و خشونت منتهی بشوند. هیچ وقت سعی نکنید اسباب‌ بازی یا استخوان را با دست از دهان سگ بگیرید. در عوض حواس حیوان را با اسباب‌بازی یا شیء دیگری پرت کنید و بعد اسباب‌ بازی یا استخوان را بردارید.

علایم هشدار برای دعوای سگها

روش دیگر برای جلوگیری از دعوای سگها، مشاهده‌ ی علایم هشدار است. درک صحیح این علایم به شما کمک می‌کند از ایجاد وضعیت‌ های خطرناک جلوگیری کنید.

اینها برخی از علایمی هستند که نشان می‌دهند سگ مورد تهدید واقع شده و احتمال حمله وجود دارد:

غرغر کردن
دندان نشان دادن
خواباندن گوش‌ ها به سمت عقب
سیخ ایستادن موهای پشت گرده
منقبض کردن بدن
زل زدن
اگر چنین علایمی را بین دو سگ مشاهده کردید، بهترین کار این است که دو حیوان را خیلی آرام از هم جدا کنید، بعد از دیدن یکدیگر خارج کنید و با بند قلاده به جایی ببندید تا آرام شوند.

چطور به دعوا سگ خاتمه دهیم؟

اگر اوضاع به سرعت به هم ریخته و امکان پیشگیری از دعوا وجود ندارد، تمرکزتان را بگذارید روی خاتمه دادن به دعوا به ایمن‌ ترین روش ممکن. مهم‌ ترین کار این است که کاری نکنید سگ‌ ها خشونتشان را سر شما خالی کنند.

این روش‌ ها به شما کمک می‌کنند با حداقل ریسک آسیب، سگ‌ ها را از هم جدا کنید:

۱- حواس سگ‌ های درگیر را پرت کنید: می‌توانید مقداری آب به آن‌ ها بپاشید. یک صدای بلند مثل بوق، قوطی فلزی با تعدادی سکه داخلش، یا برخورد دو جسم فلزی با هم می‌ تواند حواس سگها را پرت کند.

بعضی سگ‌ ها وقتی حریف را نبینند، دست از دعوا بر می‌ دارند، بنابراین انداختن پتو یا ملافه روی یکی از سگ‌ ها هم می‌ تواند مفید باشد.

۲- استفاده از روش فرغون: اگر دو نفر در محل حاضر هستید، بهترین روش جدا کردن سگها استفاده از روش فرغون است. در این روش هر یک از شما باید دو پای عقب یکی از سگها را بگیرید، مثل دسته‌ی فرعون بلند کنید و عقب عقب بروید تا دو حیوان از هم جدا شوند. مهم است که پاهای عقب (همان دسته‌ ی فرغون) را آن قدر بالا ببرید که حیوان مجبور شود روی دو پای جلو تکیه کند و تعادل نداشته باشد. وقتی به این روش دو سگ را از هم جدا کردید، آنها را به محلهای جداگانه ببرید.

۳- قرار دادن مانع بین دو سگ: اگر موقع دعوا بین دو سگ دست‌ تنها هستید و همکار ندارید، قرار دادن مانع بین دو سگ ایمن‌ ترین روش است. یک شیء بزرگ مثل درب سطل آشغال، صندلی، یا یک تخته می‌تواند مفید واقع شود. فقط حواستان باشد که از دست خالی استفاده نکنید.

چه کارهایی نباید حین دعوای سگها انجام دهیم؟

هرگز بین دو سگ قرار نگیرید.
هرگز برای جدا کردن سگها از دست استفاده نکنید (مگر در روش فرغون).
هرگز صورتتان را به دعوای سگها نزدیک نکنید.
هرگز از دم سگ نگیرید و سعی نکنید با دم عقبش بکشید.
بسیار مهم است که حین دعوای سگها آرامش خودتان را حفظ کنید. و تکنیک‌هایی که در این قسمت یاد گرفتید را با سایر اعضای خانواده‌ تان هم در میان بگذارید یا حتی با هم تمرین کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا