Fa_flag   En_flag
company1
company2
company3
company0
کشاورزی و دامپروری

کاربردهای سم موش کش و جونده كش بروديفاكم (برودیفاکوم)

بروديفاكم ( برودیفاکوم) یک سم موش کش و جونده کش با اثرات ضد انعقادی و از نسل دوم آنتی كوآگولانت‌ها است که سبب خونریزی داخلی و در نهایت مرگ جانور می شود. این موش کش نسبت به سایر سموم موجود در بازار بسیار قوی است و فقط یک بار مصرف آن باعث از بین رفتن موش ها و سایر جوندگان می شود. این مقاله شامل اطلاعات مفید و کاربردی درباره ویژگی‌ها و موارد کاربرد سم موش کش و جونده كش بروديفاكم (برودیفاکوم) است. همچنین اگر تصمیم به خرید سم موش کش و جونده كش بروديفاكم (برودیفاکوم) دارید، برای آگاهی یافتن از قیمت خرید و فروش سم موش کش و جونده كش بروديفاكم (برودیفاکوم)در بازار سموم و آفت کش ها می‌توانید از لیست پیشنهادی فروشندگان سم موش کش و جونده كش بروديفاكم (برودیفاکوم) در انتهای مقاله استفاده نمایید. حجم محصول، نرخ ارز و شرکت تولیدکننده به طور کلی از عوامل بسیار مهم در تعیین قیمت سم و آفت کش ها هستند؛ قیمت سم موش کش و جونده كش بروديفاكم (برودیفاکوم) نیز تحت تاثیر این موارد است.
لازم به ذکر است لیست فروشندگان پیشنهادی در پایان مقاله، همواره با اسامی معتبرترین شرکت‌های خوشنام و با سابقه فعال در زمینه فروش سم موش کش و جونده كش بروديفاكم (برودیفاکوم) به روزرسانی می‌شود.

کاربرد سم موش کش و جونده كش بروديفاكم (برودیفاکوم)

این سم اثر مسمومیت تاخیری داشته و طی ۵ تا ۷ روز باعث مرگ جونده خواهد شد بنابراین احتمال پدیده پس زدن سم توسط این موجودات تقریبا صفر است و حتما جونده را از بین می برد. این جونده کش را می توان برای کنترل موش های انباری ، کشاورزی و خانگی مورد استفاده قرار داد.

قیمت خرید و فروش این سم در بازار بسته به وزن بسته بندی و شرکت تولید کننده متفاوت است و می توانید به راحتی آنرا از فروشگاه های سموم کشاورزی و داروخانه های دامپزشکی تهیه نمایید. در ادامه مقاله در نشریه جهان شیمی فیزیک توضیحات بیشتری در این رابطه ارائه می گردد لطفا ما را همراهی کنید.

مکانیسم اثر سم موش کش و جونده كش بروديفاكم (برودیفاکوم)

برودیفاکوم یک ماده ضد انعقاد قوی است که با مهار فعالیت آنزیم ردوكتاز مانع تبدیل ویتامین K1 اكسپوكساید به ویتامین K1 می شود. در نتیجه این مهار ذخایر ویتامین K1 در بدن کاهش می یابد که یک پیش‌ فاكتور برای انعقاد خون است . بنابراین این سم با اختلال در انعقاد خون باعث خونریزی داخلی و مرگ تدریجی جوندگان می شود.

پس از مصرف این سم طی چند روز علائم مسمومیت ظاهر می شود بنابراین جوندگان دیگر متوجه سمی بودن طعمه ها نشده و با ادامه مصرف همه آنها به تدریج از بین می روند. این روند احتمال بروز مقاومت را نیز کاهش می دهد.

مقدار و موارد مصرف سم موش کش و جونده كش بروديفاكم (برودیفاکوم)

این جونده کش را می توانید برای انواع موش خانگی ، موش صحرایی یا رت در منازل ، مزارع  ، مرغداری و دامپروری ها و مکان های صنعتی مورد استفاده قرار دهید.

این سم به شکل پلت های مخلوط با غلات تهیه می شود و برای از بین بردن جوندگان باید آنرا به میزان ۲ گرم در هر مترمربع در مسیر جوندگان قرار دهید. در محیط باز مانند سطح مزارع  طعمه ‌گذاری را حداكثر ۵ كیلوگرم در هر هكتار انجام دهید.

برای کنترل موش صحرایی و در صورت استفاده از تله تونلی یا طعمه‌ گذاری در درون لوله پلاستیكی می توانید در هر لوله ۲۰۰ – ۱۰۰ گرم و برای موش خانگی ۵۰ – ۲۰ گرم به صورت طعمه گذاری استفاده کنید. در انبار غله برای طعمه‌ گذاری در درون تله تونلی یا داخل لوله پلاستیكی در هر لوله به میزان ۵۰۰ – ۲۰۰ گرم استفاده شود.

کاربردهای سم موش کش و جونده كش بروديفاكم (برودیفاکوم)
کاربردهای سم موش کش و جونده كش بروديفاكم (برودیفاکوم)

ملاحظات اختصاصی سم موش کش و جونده كش بروديفاكم (برودیفاکوم)

در مکان های مسقف بهتر است طعمه گذاری را در درون لوله پلاستیكی یا تله تونلی انجام دهید.

لاشه موش های تلف شده را پس از جمع آوری سوزانده یا دفن کنید تا از مسمومیت ثانویه جلوگیری شود

ملاحظات زیست محیطی سم موش کش و جونده كش بروديفاكم (برودیفاکوم)

ميزان سميت این موش کش برای پستانداران ۴/۰-۲/۰ میلی‌ گرم بر کیلوگرم، برای پرندگان ۶/۱۱-۳/۰ میلی‌ گرم بر کیلوگرم، برای ماهی ‌ها ۱۶/۰-۰۵/۰ و برای دافنی ها ۳۴/۰ میلی‌ گرم بر لیتر است.

این موش کش در برابر تابش نور آفتاب مقاوم است و انتشار آن در خاک محدود است. این سم در آب نامحلول است بنابراین با قرار گرفتن در خاک جذب گیاهان نمی ‌شود و می‌ توان با خیال راحت از آن در كنترل جوندگان زمین های زراعی استفاده کرد.

ملاحظات عمومی موش کش و جونده كش بروديفاكم (برودیفاکوم)

حتما برای طعمه گذاری از دستكش استفاده کنید تا طعمه ها بوی انسان نگیرند چون در این صورت جوندگان آنها را مصرف نخواهند کرد.

در زمان طعمه گذاری از خوردن و آشامیدن و سیگار كشیدن خودداری کرده و در صورت تماس طعمه با پوست محل را با آب و صابون شستشو دهید.

در صورت مصرف اتفاقی یا عمدی این سم فورا به مراکز مراجعه کنید. پادزهر این سم ویتامین K1 است که به صورت خوراكی یا تزریق وریدی به صورت دوزهای منقسم تجویز می شود.

سم را دور از دسترس كودكان ، حیوانات و دام های اهلی  و دور از نور مستقیم خورشید در محلی با تهویه مناسب نگهداری کنید.

قیمت سم موش کش و جونده كش بروديفاكم (برودیفاکوم)

قیمت خرید و فروش سم موش کش و جونده كش بروديفاكم (برودیفاکوم) برحسب حجم و برند آن در بازار سموم و آفت کش ها متفاوت است. شما می توانید از طریق فروشندگان معتبری که در ادامه معرفی می شوند، با بهترین قیمت سم موش کش و جونده كش بروديفاكم (برودیفاکوم) مورد نظر خود را خریداری نمایید.

فروش ‌سم موش کش و جونده كش بروديفاكم (برودیفاکوم)

برای اطلاع از قیمت فروش سم موش کش و جونده كش بروديفاكم (برودیفاکوم) از لیست فروشندگان پیشنهادی در قسمت بعد استفاده نمایید. این لیست شامل معتبرترین فعالان و مراکز خرید و فروش سم موش کش و جونده كش بروديفاكم (برودیفاکوم) در بازار سم و آفت کش ها است. برای آگاهی از اطلاعات تماس، حوزه فعالیت، آدرس، تلفن و سایر کانال های ارتباطی فروشنده موردنظر، تنها کافی است روی گزینه «اطلاعات تماس» کلیک کنید.

 

خرید سم موش کش و جونده كش بروديفاكم (برودیفاکوم)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا