Fa_flag   En_flag
company1
company2
company3
company0
کشاورزی و دامپروری

نحوه مصرف و قیمت علف کش تاپیک (کلودینافوپ پروپارژیل)

تاپیک یک علف کش  سیستمیک و انتخابی متعلق به گروه سموم آریلوکسی فنوکسی پروپیونیک اسید است. تاپیک در واقع نام تجاری علف کش کلودینافوپ پروپارژیل است که برای مقابله با علف های هرز باریک برگ مزارع گندم مورد استفاده قرار می گیرد. این مقاله شامل اطلاعات مفید و کاربردی درباره ویژگی‌ها و موارد کاربرد علف کش تاپیک (کلودینافوپ پروپارژیل) است. همچنین اگر تصمیم به خرید علف کش تاپیک (کلودینافوپ پروپارژیل) دارید، برای آگاهی یافتن از قیمت خرید و فروش علف کش تاپیک (کلودینافوپ پروپارژیل) در بازار سموم و آفت کش ها می‌توانید از لیست پیشنهادی فروشندگان سم و آفت کش تاپیک (کلودینافوپ پروپارژیل) در انتهای مقاله استفاده نمایید. حجم محصول، نرخ ارز و شرکت تولیدکننده به طور کلی از عوامل بسیار مهم در تعیین قیمت سم و آفت کش ها هستند؛ قیمت علف کش تاپیک (کلودینافوپ پروپارژیل) نیز تحت تاثیر این موارد است.
لازم به ذکر است لیست فروشندگان پیشنهادی در پایان مقاله، همواره با اسامی معتبرترین شرکت‌های خوشنام و با سابقه فعال در زمینه فروش علف کش تاپیک (کلودینافوپ پروپارژیل) به روزرسانی می‌شود.

کاربرد سم علف کش تاپیک (کلودینافوپ پروپارژیل)

این علف کش به صورت پس از رویشی مورد استفاده قرار می گیرد و علائم آن طی مدت یک تا سه هفته روی برگ ها به شکل پوسیدگی و کلروز قابل مشاهده خواهد بود.

قیمت خرید و فروش این سم در بازار ایران بسته به فاکتورهای مختلف متفاوت است و شما می توانید آنرا از فروشگاه های مختلف سموم کشاورزی تهیه نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه با ما در نشریه جهان شیمی فیزیک همراه باشید.

مکانیسم اثر سم علف کش تاپیک (کلودینافوپ پروپارژیل)

این علف کش پس از سمپاشی از طریق اندام های هوایی و تا حدودی ریشه جذب شده و از طریق آوندهای چوب و آبکش به قسمت های مختلف گیاه منتقل می شود و با ممانعت از سنتز اسیدهای چرب باعث گیاه سوزی علف هرز را از بین می برد. این سم پس از محلول پاشی باعث زردی و پژمردگی برگ ها شده و در نهایت باعث نکروزه شدن آن می شود.

این علف کش  از رشد ریشه و اندام های هوایی جلوگیری کرده و باعث می شود بوته از طوقه به راحتی جدا شود. تاثیر سمپاشی ظرف یک تا سه هفته ظاهر می شود و خود را به شکل پوسیدگی گره ها و کلروز شدن برگ های جوان و قسمت های روینده نشان می دهد.

مقدار و موارد مصرف سم علف کش تاپیک (کلودینافوپ پروپارژیل)

علف کش تاپیک را با توجه به نوع علف هرز و مرحله رویشی (از مرحله ۳ برگی تا حداکثر تا پایان پنجه زنی)  به میزان ۰/۶ تا ۰/۸ لیتر در هکتار می توان مورد استفاده قرار داد. این علف کش به خوبی گرام های نازک برگ یکساله را در مزارع کشت گندم از بین می برد.

نکته: به هیچ عنوان این علف کش را در مزارع جو مورد استفاده قرار ندهید.

نحوه مصرف و قیمت علف کش تاپیک (کلودینافوپ پروپارژیل)
نحوه مصرف و قیمت علف کش تاپیک (کلودینافوپ پروپارژیل)

ملاحظات اختصاصی سم علف کش تاپیک (کلودینافوپ پروپارژیل)

این سم علف های هرز یولاف وحشی، چچم و فالاریس را بهتر از سایر سموم مختص علف های هرز باریک برگ انتخابی گندم از بین می برد. محلول پاشی در زمان جوانه زنی علف های هرز به بازدهی محصول کمک می کند زیرا مانع رقابت این گیاهان ناخواسته با محصول اصلی می شود.

کلودینافوپ پروپارژیل را می توانید با علف کش گرانستار مخلوط کنید اما قابلیت اختلاط با توفوردی را ندارد. بطورکلی اختلاط این علف کش با قارچ کش های غیر قلیایی و علف کش های متعلق به گروه سولفونیل اوره امکان پذیر است. عملکرد این علف کش تحت تاثیر نوع خاک، محتوای ماده آلی یا بقایای کاه موجود در مزارع قرار نمی گیرد.

در صورت بارش باران یک ساعت پس از سمپاشی ممکن است اثرگذاری سم کاهش یابد. از سمپاشی محصولات با این علف کش در شرایط تنش زا مانند غرقاب، بیماری یا یخبندان و حمله آفت خودداری کنید. آخرین مرحله سمپاشی باید قبل ظهور گره دوم برای گندم دوروم، تریتیکاله، چاودار صورت بگیرد. در رابطه با گندم نان نیز تیمار باید پیش از باز شدن کامل غلاف برگ پرچم انجام شود.

ملاحظات زیست محیطی سم علف کش تاپیک (کلودینافوپ پروپارژیل)

سمیت این علف کش برای انسان و سایر پستانداران ضعیف است ولی برای موجودات آبزی و ماهی ها جزء سموم خطرناک محسوب می شود. بنابراین از سمپاشی در اطراف آب های جاری و نهرها خودداری کنید. همچنین از شستشوی ظروف آلوده به سم در رودخانه ها و آبهای جاری پرهیز کنید.

این علف کش در خاک خاصیت ابقایی ندارد و نمی تواند علف های هرزی که پس از سمپاشی می رویند را از بین ببرد. نیمه عمر این سم در دمای ۲۵ درجه و خاک هایی با PH برابر با ۷ تقریبا ۶۴ ساعت می باشد. این علف کش در محیط های اسیدی نسبتا پایدار است اما در محیط های قلیایی به سرعت هیدرولیز شده و از بین می رود.

ملاحظات عمومی سم علف کش تاپیک (کلودینافوپ پروپارژیل)

هنگام سمپاشی از تجهیزات حفاظتی مانند ماسک ، عینک ، کلاه و دستکش استفاده کنید تا امکان تماس سم با بدن شما به حداقل برسد. در صورت آلوده شدن هر قسمت از بدن با سم فورا محل را با آب و صابون شستشو داده و پس از پایان عملیات سمپاشی حتما دوش بگیرید.

در صورت بروز علائم مسمومیت از قبیل تار شدن بینایی ، مشکل در تنفس ، تهوع ، سردرد و سرگیجه فورا با در دست داشتن برچسب علف کش به مراکز درمانی مراجعه کنید. سم را در بسته بندی اصلی در جای خشک و خنک و به دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی نگهداری کنید.

 

قیمت علف کش تاپیک (کلودینافوپ پروپارژیل)

قیمت خرید و فروش علف کش تاپیک (کلودینافوپ پروپارژیل) برحسب حجم و برند آن در بازار سموم و آفت کش ها متفاوت است. شما می توانید از طریق فروشندگان معتبری که در ادامه معرفی می شوند، با بهترین قیمت علف کش تاپیک (کلودینافوپ پروپارژیل) مورد نظر خود را خریداری نمایید.

فروش ‌علف کش تاپیک (کلودینافوپ پروپارژیل)

برای اطلاع از قیمت فروش علف کش تاپیک (کلودینافوپ پروپارژیل) از لیست فروشندگان پیشنهادی در قسمت بعد استفاده نمایید. این لیست شامل معتبرترین فعالان و مراکز خرید و فروش علف کش تاپیک (کلودینافوپ پروپارژیل) در بازار سم و آفت کش ها است. برای آگاهی از اطلاعات تماس، حوزه فعالیت، آدرس، تلفن و سایر کانال های ارتباطی فروشنده موردنظر، تنها کافی است روی گزینه «اطلاعات تماس» کلیک کنید.

 

خرید علف کش تاپیک (کلودینافوپ پروپارژیل)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا