Fa_flag   En_flag
company1
company2
company3
company0
صنایع شیمیایی

قیمت فروش و خرید دولومیت | کاربرد دولومیت چیست؟

این مقاله شامل اطلاعات مفید و کاربردی درباره ویژگی‌ها، خواص و کاربرد دولومیت و موارد مصرف گوناگون آن است. همچنین اگر تصمیم به خرید دولومیت دارید، برای آگاهی یافتن از قیمت خرید و فروش دولومیت در بازار مواد شیمیایی می‌توانید از لیست پیشنهادی فروشندگان دولومیت در انتهای مقاله استفاده نمایید. حجم محصول، درصد خلوص، نرخ ارز و شرکت تولیدکننده به طور کلی از عوامل بسیار مهم در تعیین قیمت مواد شیمیایی هستند؛ قیمت دولومیت نیز تحت تاثیر این موارد است. لازم به ذکر است لیست فروشندگان پیشنهادی در پایان مقاله، همواره با اسامی معتبرترین شرکت‌های خوشنام و با سابقه فعال در زمینه فروش دولومیت به روزرسانی می‌شود.

دولومیت (Dolomite) مینرال کربنات بی آب است که از کربنات منیزیم کلسیم تشکیل شده است و فرمول آن در حالت ایده آل CaMg (CO3) 2 است. دولومیت همچنین اصطلاحی است که برای سنگ کربنات رسوبی مورد استفاده قرار می گیرد.

دولومیت یک کربنات مضاعف است که دارای ساختاری متناوب از یون های کلسیم و منیزیم است و کریستالهای آن به رنگ سفید، برنزه، خاکستری یا صورتی یافت می شوند. مقادیر کمی آهن در ساختار این مینرال به بلورها رنگ زرد تا قهوه ای می بخشد. در ادامه این مقاله نشریه جهان شیمی فیزیک با دولومیت میتوانید بیشتر آشنا شوید.

مراکز خرید و قیمت فروش دولومیت در تهران و شهرستان‌ ها

اغلب مراکز خرید و فروش دولومیت و دیگر مواد شیمیایی در تهران وجود دارند و فروشندگان دولومیت در سایر استان و شهرستان ها در بیشتر موارد، خرید خود را از تهران انجام می دهند. به همین دلیل، توصیه می شود که در صورت امکان سعی کنید تا خرید مواد شیمیایی از تهران انجام شود. چرا که

  • اغلب شرکت های واردکننده دولومیت در تهران مستقر هستند.
  • به دلیل اینکه خرید دولومیت در سایر استان ها و شهرستان ها در بیشتر موارد از طریق چندین واسطه انجام می شود، خرید در تهران می تواند از نظر قیمت مقرون به صرفه تر و ارزان تر باشد.
  • از آنجایی که در تهران به تامین کننده اصلی کالا نزدیک تر هستید و بیشتر انبارهای اصلی مواد شیمیایی در شهر تهران قرار دارند، احتمال اصالت و مرغوبیت کالا نیز افزایش می یابد.

اما باید توجه نمود که تمامی شرکت های بازرگانی مستقر در تهران از نظر تجربه، سابقه و کیفیت در یک سطح قرار ندارند. به همین دلیل در این صفحه و سایر صفحات مرتبط با مواد شیمیایی در سایت جهان شیمی، تلاش کرده ایم برترین و باسابقه ترین شرکت های فعال در زمینه خرید و فروش دولومیت را به شما معرفی کنیم. شرکت هایی که در بنر بالای این صفحه یا در کادر «فروشندگان پیشنهادی» در پایان این مقاله معرفی شده اند، همگی به طور مرتب مورد بازبینی قرار می گیرند. خالی از لطف نیست که یادآور شویم از جمله مهمترین شرایط شرکت ها برای قرار گرفتن در بخش های مذکور و معرفی به خریداران، میزان سابقه، اعتبار و تجربه آن ها است.

پاسخ به سوالات در نشریه جهان شیمی فیزیک

 

هر آنچه باید در مورد دولومیت بدانید

این ترکیب به ندرت در محیط های رسوبی جدید یافت می شود، اما دولوستون ها بسیار متداول هستند. آنها می توانند از لحاظ جغرافیایی گسترده و صدها تا هزار پا ضخامت داشته باشند. بیشتر سنگ‌های غنی از دولومیت در ابتدا به عنوان لجن کربنات کلسیم رسوب می کنند و پس از رسوب دچار تغییر می شوند.

این ماده معدنی به عنوان یک سنگ زینتی، سنگ دانه بتنی و منبع اکسید منیزیم و همچنین در فرآیند Pidgeon برای تولید منیزیم مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این دولومیت یک سنگ مخزن مهم نفتی است و به عنوان سنگ میزبان برای رسوب سنگهای معدن فلزاتی مانند سرب، روی و مس عمل می کند.

گاهی اوقات در مکان هایی که سنگ آهک کلسیت بسیار کم و یا پرهزینه است از این ماده به عنوان شار برای ذوب آهن و فولاد استفاده می شود. همچنین مقادیر زیادی از آن فرآوری شده و در تولید شیشه شناور مورد استفاده قرار می گیرد. دولومیت کلسینه همچنین به عنوان یک کاتالیزور برای از بین بردن قیر در گاز زدایی بیومس در دمای بالا استفاده می شود.

کاربردهای دولومیت

از آنجا که این ماده حاوی مقادیر نسبتاً کمی از مواد رادیواکتیو است، می تواند در برابر تداخلات پرتوهای کیهانی بدون افزودن به سطح تابش پس زمینه، به عنوان عایق عمل کند.

در باغبانی، این ترکیب و سنگ آهک آن به خاک ها و گلدان های بدون خاک به عنوان یک بافر pH و به عنوان منبع منیزیم اضافه می شوند. این ماده همچنین به عنوان بستر در آکواریوم های دریایی (اب شور) مورد استفاده قرار می گیرد تا به تغییرات بافری در pH آب کمک کند.

این ترکیب شیمیایی هنگامی که کریستال های بزرگ و شفاف را تشکیل می دهد، از نظر کلکسیونرها و موزه ها بسیار ارزشمند است و نمونه هایی از آن در بهترین موزه های جهان نگهداری می شود.

این ترکیب واکنش بسیار ضعیفی با اسید هیدروکلریدریک رقیق شده و سرد ایجاد می کند. اما اگر اسید گرم باشد یا دولومیت پودر شود، واکنش اسیدی بسیار قوی تری مشاهده می شود.

این ماده وقتی در معرض گرما و فشار قرار می گیرد مانند سنگ آهک رفتار می کند یعنی با بالا رفتن درجه حرارت شروع به تبلور مجدد می کند. با این کار، اندازه بلورها در سنگ افزایش می یابد و سنگ ظاهری کاملاً کریستالی به خود می گیرد.

دولومیت و سنگ آهک به روشهای مشابهی استفاده می شوند. آنها در پروژه های عمرانی خرد شده و به عنوان ماسه استفاده می شوند. آنها در تولید سیمان، بلوک ها و اسلب ها برای کاربرد در سنگ های مهم مورد استفاده قرار می گیرند.

این ماده برای تولید آهک کلسینه استفاده شده و سختی زیاد آنرا به یک ماده ساختاری برتر تبدیل کرده است . حلالیت پایین آن باعث مقاومت بیشتر این ترکیب در برابر محتوای اسیدی باران و خاک می شود.

هنگامی که سنگ آهک به دولومیت تبدیل می شود فرآیند دولومیته شدن منجر به کاهش حجم جزئی و ایجاد تخلخل در آن می شود. فضاهای ایجاد شده می توانند مایعاتی مانند نفت و گاز طبیعی را در خودشان حبس کنند به همین دلیل است که دولومیت اغلب سنگ مخزنی است که در اکتشاف نفت و گاز طبیعی جستجو می شود.

در صنایع شیمیایی از این ماده به عنوان منبع منیزیم (MgO) استفاده می شود و صنعت فولاد از آن به عنوان ماده سخت کننده در فرآوری سنگ آهن، در تولید شیشه و سرامیک و به عنوان شار تولید فولاد استفاده می كند. در کشاورزی از این ترکیب به عنوان نرم کننده خاک و به عنوان افزودنی خوراک دام استفاده می شود.

تولید کننده پلی اکریل آمید

پلی اکریل آمید یک ماده شیمیایی است که می تواند ذرات باهر نوع باری را جذب کند زیرا این قابلیت را دارد که می تواند بارمثبت و منفی و خنثی داشته باشد. به دلیل اینکه قابلیت جذب آب و قابلیت ژل شدگی نیز از خود نشان می دهد در صنایع مختلفی به کار برده می شود. این ماده در صنعت تصفیه آب به عنوان یک منعقد کننده برای جدا کردن جامدات معلق و روغن و گریس و اکسیدهای نامحلول به کار برده می شود و در نتیجه به فرآیند زلال سازی کمک می کند.

قیمت پلی اکریل آمید

پلی اکریل آمید به عنوان یک منعقد کننده مناسب با قابلیت انحلال در آب به صورت یونی و غیریونی موجود است. هنگام انحلال در آب ویسکوزیته آب را افزایش می دهد و ذرات معلق و نامحلول در آب را جداسازی می کند که به همین دلیل به عنوان عامل مهم و مناسب در تصفیه آب استفاده می شود. این محصول برای غلظت بخشیدن به مایعات، جداکردن ترکیبات آلی از سیستم های حرارتی و همچنین به عنوان جداکننده مناسب در تصفیه پساب های صنعتی و بهداشتی به کار برده می شود.

قیمت پلی آکریل آمید آنیونی

پلی آکریل آمید آنیونی به عنوان منعقد کننده برای جداسازی ذرات با بار مثبت و ذرات درشت حدود ۱ میلی متر و در شرایط خنثی و قلیایی به کار برده می شود. این محصول از روش کوپلیمر کردن تولید شده است و در صنعت کاغذ سازی و در شرایط قلیایی بطور کامل این قابلیت را دارد که یونیزه شود. این محصول در صنایع مختلف مانند صنعت تولید محصولات آرایشی و بهداشتی، صنعت کشاورزی و تصفیه آب و فاضلاب به کار برده می شود.

پلی اکریل چیست

پلی اکریل ماده ای است که کاربرد گسترده ای در صنایع دارد زیرا می تواند به عنوان یک منعقد کننده، متصل کننده و غلیظ کننده به کار برده شود. این محصول در صنعت تولید نفت و مشتقات نفتی، صنعت کاغذ سازی به منظور افزایش استحکام و بالا بردن کیفیت کاغذها و برای جداسازی فلزات خاص در معادن و همچنین به عنوان یک عامل موثر برای تسریع عملیات حفاری اغلب به کار برده می شود.

پلی اکریل آمید آنیونی

پلی اکریل آمید آنیونی محصولی است که به راحتی در آب انحلال پیدا می کند. محلول ایجاد شده دارای بار منفی است که با داشتن پایداری بالا برای مدت طولانی قابل استفاده است. یک محصول به دلیل فرمولاسیون مخصوصی که دارد و همچنین جرم مولکولی بالا برای جداسازی و لخته سازی کارایی بالایی از خود نشان می دهد. این ماده همچنین در محدوده ph وسیعی می تواند کارایی داشته باشد و نسبت به نمونه های مشابه قابلیت انحلال بالاتری دارد و در کمترین مقدار بیشترین بازده را ارائه می دهد.

سنتز پلی آکریل آمید

پلی آکریل آمید یک ترکیب شیمیایی است که وزن مولکولی بالایی دارد و اغلب برای تصفیه پساب های صنعتی و شهری مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل کارایی بالا و مقرون به صرفه بودن از اهمیت بالایی در صنایع برخوردار است. برای سنتزاین ماده از آکریل آمید به عنوان پیش ساز استفاده می شود. البته می توان از مشتقات آن نیز برای سنتر پلی آکریل آمید استفاده کرد. این ماده از طریق پلیمریزاسیون آکریل آمید تهیه می شود.

تولید پلی اکریل آمید

برای تولید پلی اکریل آمید اغلب از دو روش استفاده می شود که در روش محلول از آب و مونومر این ماده با غلظت هایی مشخص به کار برده می شود. باید این محلول در حضور یک کاتالیست مانند سدیم بی سولفیت واکنش دهد که محصول نهایی به دلیل ناپایداری باید به سرعت خشک و پودر شود. در روش ته نشینی نیز از دو ماده آب و یک حلال استفاده می شود که محصول از طریق سانتریفیوژجدا شده و سپس بااستفاده از ماده ای مانند استون خشک می شود.

آکریل آمید در مواد غذایی

آکریل آمید ترکیبی است که به دو صورت تک واحد و یا در چند واحد به عنوان یک ترکیب شیمیایی برای تولید مواد پلیمری و در محصولاتی مانند پلی آکریل آمید به کار برده می شوند. این ماده به دو شکل جامد و مایع با قابلیت انحلال بالا در آب تولید و به بازار عرضه می شود. این ماده در فرآیند پخت مواد غذایی هنگامی که حرارت بالاتر از ۱۲۰ درجه سانتیگراد است مانند هنگام سرخ یا کباب کردن و یا پخت نان و کیک و شیرینی استفاده می شود. به طور معمول با افزایش دمای پخت مواد غذایی مقدار تولید این ماده نیز افزایش پیدا می کند.

قیمت هر تن دولومیت

دولومیت سنگ رسوبی است که در رنگ های مانند سفید، کرم و یا سیاه در اندازه های بسیار بزرگ و ضخامت های چند متری یافت می شود. این سنگ به عنوان یکی از عناصر سنگ کربناته و در دانه بندی های مختلف تولید و در صنایع استفاده می شوند. این محصول با توجه به اندازه دانه بندی در کاربرد خاصی استفاده می شود که این دانه بندی بر روی کیفیت سنگ نیز تاثیر مستقیمی دارد. این سنگ نسبت به سنگ آهک از استحکام و مقاومت بالاتری برخوردار است که به همین دلیل در صنعت ساخت و ساز از آن استفاده می شود.

قیمت دولومیت

دولومیت یک سنگ معدنی مقاوم است که نسبت به دیگر کانی ها مانند کلسیت از استحکام بالاتری برخوردار است. به عنوان یک سنگ کمیاب در صنعت ساخت و ساز و دیگر صنایع برای استفاده های گوناگون به کار برده می شود. این سنگ رسوبی یا معدنی در صنعت ساخت و ساز برای سنگ نماها و ساخت سیمان و با داشتن مقاومت بسیار بالا در ساخت بتن استفاده می شود. علاوه بر این نیز در صنعت شیشه سازی در تولید شیشه و در صنعت کشاورزی نیز برای تنظیم اسیدیته خاک و همچنین کمک به رشد و سلامت گیاهان به کار برده می شود.

انواع دولومیت

سنگ دولومیت به عنوان یک سنگ رسوبی در سنگ های معدنی اغلب یافت می شود. می تواند به اشکالی مانند آهکی و کلسیتی تقسیم شود که البته با توجه به فرآیندهایی که در ادامه بر روی این سنگ ها انجام می گیرد خلوص و یا کلسینه شدن آنها مشخص می شود. بطور کلی سنگ های حاوی سنگ های کربناته به چند دسته تقسیم می شوند مانند سنگ آهک که کمترین و پایین ترین مقدار دولومیت را دارد. سنگ آهک دولومیتی که بیشترین میزان دولومیت را دارد، دولومیت کلسیتی است که بیش از نصف ساختار آن از دولومیت است و سنگ دولومیت که خالص ترین نوع دولومیت می باشد.

نقطه ذوب دولومیت

انواع دولومیت با توجه به مقدار این سنگ در کانی های مختلف دارای نقطه ذوب مختلفی هستند که در آن دما فرآیند دولومیتی انجام می گیرد. این سنگ رسوبی مستحکم در کوره های ذوب و برای تولید رنگ به عنوان عامل پرکننده عمل می کند. همچنین به صورت خرد شده در نرم کننده خاک به منظور استفاده در صنعت شیشه سازی و صنعت فولاد و تولید سرامیک به کار برده می شود. در فیلتر کردن و کربن زدایی نیز به عنوان عامل موثر عمل می کند.

خرید دولومیت

دولومیت یک سنگ پرکاربرد است که در صنعت با توجه به خلوص و کیفیت بالا و کارایی مناسب به کار برده می شود و طیف فراوانی از صنایع این محصول را خریداری و استفاده می کنند. این سنگ معدنی برای سنتز اکسید و هیدروکسید منیزیم و همچنین تولید منگنز از آب دریا و به عنوان عامل کنترل کننده اسیدیته به کار برده می شود. علاوه بر این در صنعت تولید رنگ، لاک و تصفیه آب، تولید بلور و ریخته گری نیز استفاده می شود.

معادن دولومیت ایران

معادن فراوانی در ایران برای تولید و استخراج دولومیت وجود دارند که یکی از آنها در استان همدان واقع شده است. دولومیت استخراج شده از معادن این استان به عنوان یک محصول با کیفیت می تواند با نمونه های خارجی رقابت کند و حدود ۴۰ درصد از نیاز کشور را این استان در زمینه تولید دولومیت تامین می کند. از دیگر معادن غنی می توان معدن دولومیت آبگرم و شهرضا را نام برد که برای استفاده در صنایعی مانند کشاورزی، ذوب آهن وخوراک دام و… استفاده می شود.

فروش دولومیت

فروش دولومیت براساس درجه خالصی این سنگ و همچنین نوع دانه بندی آن تعیین می شود که در کاربردهای مختلف استفاده می شود. این سنگ مقاوم و مستحکم در صنعت ذوب فلزات به عنوان عامل گدازآور، ذوب و تصفیه آهن و در صنعت لاستیک سازی و صنایع نسوز به عنوان پرکننده به کار برده می شود. دولومیت در صنعت کشاورزی به عنوان اصلاح کننده برای تنظیم اسیدیته خاک و مغذی شدن خاک برای رشد بهتر گیاهان و همچنین به عنوان خوراک دام به منظور تامین مواد معدنی استفاده می شود.

 

خرید دولومیت

یکی از مهمترین دغدغه های فعالان حوزه شیمیایی، خرید دولومیت از یک فروشنده معتبر، باسابقه و قابل اطمینان است. با هدف افزایش اعتماد بین فروشندگان و خریداران از کیفیت محصول موردنظر در فرایند خرید دولومیت، ما به عنوان مرجع مواد شیمیایی در ایران، تمام تلاش خود را کرده ایم که بهترین فروشندگان دولومیت را در این بخش و همچنین بنر بالای صفحه به شما معرفی نماییم. امیدواریم با معرفی تامین کنندگان منتخب، نگرانی های خریداران محترم کاهش یافته و بتوانیم لذت تجربه خرید دولومیت با قیمت و کیفیت مناسب را به شما هدیه نماییم.  • محل تبلیغ شما

فروش انواع مواد شیمیایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا