غذایی و داروییویژه

عوارض و فواید سوکرالوز چیست و کاربردهایی دارد؟ معرفی انواع سوکرالوز

این مقاله شامل اطلاعات مفید و کاربردی درباره ویژگی‌ها، خواص و کاربرد سوکرالوز و موارد مصرف گوناگون آن است. همچنین اگر تصمیم به خرید سوکرالوز دارید، برای آگاهی یافتن از قیمت خرید و فروش سوکرالوز در بازار مواد شیمیایی می‌توانید از لیست پیشنهادی فروشندگان شیرین کننده مصنوعی سوکرالوز در انتهای مقاله استفاده نمایید. حجم محصول، درصد خلوص، نرخ ارز و شرکت تولیدکننده به طور کلی از عوامل بسیار مهم در تعیین قیمت مواد شیمیایی هستند؛ قیمت سوکرالوز نیز تحت تاثیر این موارد است. لازم به ذکر است لیست فروشندگان پیشنهادی در پایان مقاله، همواره با اسامی معتبرترین شرکت‌های خوشنام و با سابقه فعال در زمینه فروش سوکرالوز به روزرسانی می‌شود.

سوکرالوز یک شیرین کننده بدون کالری است که بدون افزودن کالری یا کربوهیدرات به شیرینی غذاها و نوشیدنی ها کمک می کند. سوکرالوز قند نیست ولی از طریق فرآیندی تهیه می شود که از ساکارز یا قند معمولی شروع می شود.

اگرچه سوکرالوز باعث شیرینی خوراکیها می شود اما ساختار آن از تجزیه آن توسط آنزیم های دستگاه گوارش جلوگیری می کند و بیشتر سوکرالوز مصرفی (حدود ۸۵ درصد) جذب نمی شود.

پاسخ به سوالات در نشریه جهان شیمی فیزیک

تنها حدود ۱۵ درصد از این قند جذب بدن می شود و تقریبا تمام سوکرالوز جذب شده به سرعت از طریق ادرار دفع می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این ماده شیرین کننده در ادامه مقاله با ما در نشریه جهان شیمی فیزیک همراه باشید.

سوکرالوز چیست؟

سوکرالوز یک شیرین کننده و جایگزین قند مصنوعی است که در اتحادیه اروپا نیز با شماره E955 شناخته می شود. این شیرین کننده با کلرینه شدن ساکارز تولید می شود و حدود ۳۲۰ تا ۱۰۰۰ برابر شیرین تر از ساکارز، سه برابر شیرین تر از پتاسیم آسپارتام و آسولفام و دو برابر شیرین ساخارین سدیم است.

در حالی که سوکرالوز تا حد زیادی ماندگار است و برای استفاده در دمای بالا (مانند کالاهای پخته شده) ایمن در نظر گرفته شده است، اما برخی شواهد نشان می دهد که در دمای بالاتر از ۱۱۹ درجه سانتی گراد تجزیه می شود.

موفقیت تجاری محصولات مبتنی بر سوکرالوز از مقایسه آن با سایر شیرین کننده های کم کالری از نظر طعم، ثبات و ایمنی ناشی می شود. این ترکیب معمولاً با نام تجاری Splenda به فروش می رسد.

 

 

کاربردهای سوکرالوز

کاربرد سوکرالوز در تولید محصولات غذایی و آشامیدنی بسیار زیاد است زیرا یک شیرین کننده بدون کالری است و باعث ایجاد پوسیدگی دندانی نمی شود. این ترکیب همچنین برای مصرف بیماران دیابتی و غیر دیابتی بی خطر است و بر میزان انسولین تأثیری ندارد.

اگرچه فرم پودر شده این شیرین کننده مبتنی بر سوکرالوز یعنی اسپلندا حاوی ۹۵٪ (به صورت حجمی) مواد حجیم کننده دکستروز و مالتودکسترین است که بر سطح انسولین تأثیر می گذارد.

سوکرالوز به عنوان جایگزین یا در ترکیب با سایر شیرین کننده های مصنوعی یا طبیعی مانند آسپارتام، پتاسیم استول سولفام یا شربت ذرت با فروکتوز بالا در خوراکیها استفاده می شود. این شیرین کننده در محصولاتی مانند آب نبات، میان وعده های صبحانه، قهوه آماده و نوشابه استفاده می شود و در میوه های کنسرو شده نیز وجود دارد.

این ماده در نوشیدنی های مختلف مانند آب میوه ها، نوشیدنی های ورزشی و انرژی زا، نوشیدنی های حاوی کافئین و الکلی وجود دارد و معمولا مقدار مصرف آن در این نوشیدنی ها ۸% تا ۱۰% است.

سوکرالوز چیست و از کاربردهای آن چه می دانید؟
سوکرالوز چیست و از کاربردهای آن چه می دانید؟

دانستنی های جالب درباره سوکرالوز

سوکرالوز در تولید شیر سویا برای از بین بردن بوی لوبیای سویا و بهتر شدن طعم شیر استفاده شود. این ترکیب برای نوشیدنی های الکلی نیز مناسب است به عنوان مثال در شراب میوه ای، مقدار کمی از آن می تواند طعم و مزه را بهبود بخشد، این ترکیب اسیدیته برخی از محصولات شراب را پوشانده و طعمی شیرین، ملایم و بدون بو ایجاد کند.

 

شیرین کننده های مصنوعی مشابه با سوکرالوز

برخلاف آسپارتام، سوکرالوز در برابر حرارت پایدار است و می تواند در پخت و پز استفاده شود. این ترکیب می تواند مقدار قند موجود در محصولات قهوه را کاهش دهد بنابراین مصرف انرژی را کاهش می دهد. این ماده به تنهایی یا در ترکیب با سایر شیرین کننده ها مانند ساکارز، فروکتوز و شربت ذرت با فروکتوز بالا قابل استفاده است.

جالب است بدانید بیشتر ماست های سنتی با سوکرالوز شیرین می شوند و در مجموع ۶ تا ۱۰ درصد سوکرالوز باید در طول تولید ماست به آن اضافه شود. همه ما می دانیم که خوردن بیش از حد زیاد محصولات قندی باعث بیماری هایی مانند چاقی، تصلب شرایین کرونر می شود و خطری برای افراد دیابتی است که با اثرات ماست بر سلامتی مغایرت دارد. استفاده از این ترکیب برای جایگزینی ساکارز و سایر شیرین کننده ها می تواند به طرز موثری طعم ماست را بهبود بخشد و آن را شیرین و جذاب کند.

انواع سوکرالوز موجود در بازار

۳ نوع سوکرالوز در بازار وجود دارد. سوکرالوز خالص به صورت پودر و گرانول موجود است و چین بزرگترین تولید کننده و صادر کننده ای ماده در جهان است.

سوکرالوز مایع یک مایع شفاف و بی رنگ است و معمولاً از ۲۵٪ سوکرالوز یا غلظت های دیگر تولید می شود و ممکن است حاوی ترکیبات دیگری از جمله مواد نگهدارنده (مانند سوربات پتاسیم، بنزوات سدیم)، مواد اسیدی (به عنوان مثال اسید سیتریک، اسید سوکسینیک) باشد. فرم مایع پایدارتر است و ماندگاری بیشتری دارد.

عوارض سوکرالوز

مانند دیگر شیرین کننده های مصنوعی، سوکرالوز بسیار بحث برانگیز است. برخی ادعا می کنند که کاملاً بی ضرر است، اما مطالعات جدید نشان می دهد که ممکن است تأثیراتی بر متابولیسم بدن داشته باشد.

آیا مصرف سوکرالوز ایمن است؟

برای برخی افراد مصرف آن ممکن است سطح قند خون و انسولین را افزایش دهد. همچنین ممکن است به محیط باکتریایی روده آسیب برساند، اما این مورد باید در انسان مورد بررسی قرار گیرد.

ایمنی سوکرالوز در دمای بالا نیز زیر سوال رفته است بنابراین ممکن است بخواهید از پختن آن خودداری کنید زیرا می تواند ترکیبات مضر آزاد کند.

همانطور که گفته شد اثرات طولانی مدت سلامتی این شیرین کننده هنوز مشخص نیست، اما مقامات بهداشتی مانند سازمان غذا و دارو (FDA) آن را بی خطر می دانند.

سوکرالوز سرطان

صدها میلیون نفر در سرتاسر جهان شیرین کننده های مصنوعی مصرف می کنند که می تواند در انواع زیادی از غذاها و نوشیدنی ها از جمله نوشابه ها، کیک ها و غذاهای مخصوص بیماران دیابتی و همچنین داروها یافت شود.

مشکل فزاینده چاقی در کشورهای توسعه یافته که از دهه ۷۰ در اروپا و ایالات متحده آغاز شد، منجر به افزایش تقاضا برای غذاها و نوشیدنی های کم کالری شده است. با این حال، گسترش بازار شیرین کننده های مصنوعی همچنین منجر به افزایش نگرانی در میان مصرف کنندگان از نظر ایمنی و اثرات بالقوه سلامت بلندمدت، به ویژه با توجه به خطرات بالقوه سرطان شده است.

در یک مطالعه جدید مشخص شد که موش ها پس از خوردن این شیرین کننده مصنوعی کم کالری در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان هستند. مطالعات اولیه ما بر روی موش‌ها نشان داد که مصرف این شیرین کننده احتمال ابتلا به چندین نوع سرطان را افزایش می دهد ولی تحقیقات بیشتری در این رابطه لازم است.

مضرات سوکرالوز

مجموعه تحقیقاتی که در سال‌های پس از اولین تایید سوکرالوز انجام شده است، نشان می‌دهد که ممکن است عوارض جانبی نامطلوبی داشته باشد. مطالعات نشان می‌ دهند که شیرین‌ کننده‌های مصنوعی از جمله سوکرالوز در واقع می‌ توانند میل به شکر را بدتر کنند.

سوکرالوز وقتی همراه با کربوهیدرات مصرف می شود ممکن است منجر به مقاومت انسولینی و افزایش وزن شود. مصرف نوشابه های رژیمی، از جمله آنهایی که دارای سوکرالوز هستند، ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را افزایش دهد.

برخی شواهد نشان می دهد که سوکرالوز برای باکتری های روده شما مضر است. برخی از پزشکان می گویند که اطلاعات ایمنی کافی برای استفاده از شیرین کننده های مصنوعی در زنان باردار یا شیرده، کودکان، افراد مبتلا به دیابت و مبتلایان به میگرن یا صرع وجود ندارد. این شیرین کننده ممکن است در دماهای بالا محصولات جانبی خطرناکی تشکیل دهد.

اگرچه این قند در ابتدا به عنوان یک افزودنی بی خطر و بی اثر در نظر گرفته می شد، اما شواهد به دست آمده تأثیر نامطلوب آن بر میکروبیوتای روده و سلامتی در حال حاضر توجه بیشتری را به خود جلب کرده است. مطالعات انجام شده نشان داد که این قند آسیب روده و التهاب را در مدل های حیوانی برای بیماری التهابی روده (IBD)، از جمله مدل های کولیت اولسراتیو و بیماری کرون تشدید می کند.

همچنین مشخص شد که سوکرالوز به شدت کولیت ناشی از سولفات دکستران (DSS) را تشدید می‌ کند و باعث ایجاد تغییراتی در میکروبیوتای روده، سد روده و اختلال در غیرفعال شدن پروتئازهای گوارشی با واسطه بیلی روبین دکونژوگه می‌ شود. به خوبی مستند شده است که IBD خطر ابتلا به سرطان کولورکتال (CRC) را افزایش می دهد- سومین سرطان شایع در سطح جهان که در کشورهای توسعه یافته از میزان بالایی برخوردار است.

سوکرالوز در رژیم کتوژنیک

اگر اهداف کتو شما شامل سلامت و تندرستی طولانی مدت باشد جایگزین های بسیار بهتری برای سوکرالوز وجود دارد. بهترین جایگزین در رژیم کتوژنیک استویا است. به یاد داشته باشید، شما همچنین می توانید با ترکیب دو یا چند شیرین کننده کم کربوهیدرات طعم های مختلف یا خواص دیگر را به دست آورید.

به عنوان مثال، شیرین کردن خوراکی ها با قند الکلی (مانند اریتریتول) می تواند طعم تلخ استویا را کاهش دهد. یا می توانید کمی عصاره میوه را به دستور غذاهای خود اضافه کنید. اما در نهایت، به خاطر داشته باشید که هر شیرین کننده تی حتی گزینه های سالم، طبیعی و بدون کالری، می توانند اعتیاد به شکر را تداوم ببخشد.

بنابراین اگر می‌ خواهید استفاده از شیرینی ها را کنار بگذارید بهترین راه حل این است که برای مدتی از مصرف شیرینی ‌ها اجتناب کنید، سپس برای ایجاد یک رابطه سالم‌تر با خوراکی‌ها با رژیم کتو تلاش کنید.

اگر در حال گذار به یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات یا سبک زندگی کتوژنیک هستید، طبیعتا چشمان شما جذب محصولات «بدون قند» و «کم کربوهیدرات» در قفسه‌ های فروشگاه‌های مواد غذایی می ‌شود. بسیاری از این محصولات حاوی سوکرالوز هستند. اگرچه مقدار کم این قند مصنوعی احتمالا به شما آسیب نمی رساند ولی مصرف مکرر آن ایده خوبی نیست.

قرص سوکرالوز

قرص سوکرالوز یکی از اشکال شیرین کننده های مصنوعی موجود در بازار است که می توان در رژیم های کاهش وزن و کم کالری از آن استفاده کرد. این قرص معمولا توسط پزشک برای افراد دیابتی تجویز می شود زیرا باعث افزایش قند خون نشده و تقریبا بدون تغییر شکل از بدن دفع می شود. سوکرالوز یک شیرین کننده مصنوعی بدون کالری است که به طور گسترده در هزاران غذا و نوشیدنی در سراسر جهان استفاده می شود. از زمان معرفی این قند مصنوعی در حدود ۲۰ سال پیش، میلیون ها نفر به Splenda به عنوان راهی برای لذت بردن از برخی از شیرینی های مورد علاقه خود با کالری کمتر روی آورده اند. با جایگزینی سوکرالوز با شکر می توان به محدود کردن کالری دریافتی کمک کرد. این قند مصنوعی می تواند به ویژه برای افراد مبتلا به دیابت که نیاز به نظارت بر مصرف قند دارند، مفید باشد زیرا غذاها و نوشیدنی ها را شیرین می کند اما باعث نمی شود که سطح قند خون آنها به اندازه قند معمولی افزایش یابد. با اینکه سوکرالوز کالری کمی دارد ولی این لزوما به این معنی نیست که به کاهش وزن کمک می کند. برخی از مطالعات نشان می‌دهند افرادی که شکر را با شیرین ‌کننده‌های مصنوعی جایگزین می‌کنند، ممکن است به طور متوسط ​​یک پوند یا کمتر اضافه وزن داشته باشند.‌ با اینحال بسیاری از افراد معتقدند که نوشیدن نوشیدنی های حاوی سوکرالوز یا سایر شیرین کننده های مصنوعی به آنها کمک می کند کالری ها را بهتر بشمارند و وزن سالم خود را حفظ کنند.

قیمت سوکرالوز

قیمت خرید و فروش سوکرالوز برحسب درصد آن در بازار متفاوت است و شما می توانید از طریق شرکت های معتبری که در ادامه معرفی می شوند، با بهترین قیمت، اقدام به خرید سوکرالوز نمایید. همانطور که گفته شد درصد خلوص مواد شیمیایی از عوامل بسیار مهم در تعیین قیمت آن ها هستند. در مورد سوکرالوز نیز شرایط به همین صورت است. برند شرکت تولیدکننده  نیز عامل مهم دیگری در تعیین قیمت سوکرالوز است.

فروش ‌سوکرالوز

شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت خرید و فروش سوکرالوز از لیست فروشندگان پیشنهادی در قسمت بعد استفاده نمایید. این لیست شامل معتبرترین خریداران و فروشندگان سوکرالوز در بازار مواد شیمیایی است. برای آگاهی از اطلاعات تماس، حوزه فعالیت، آدرس، تلفن و سایر کانال های ارتباطی فروشنده موردنظر، تنها کافی است روی گزینه «اطلاعات تماس» کلیک کنید.

 

خرید سوکرالوز

نوشته های مشابه

‫۵۵ دیدگاه ها

 1. تشکر از مطلب خوبتون
  بنده به صورت روزانه ۲ تا۴ قاشق چایخوری سوکرالوز در نوشیدنی هام استفاده می کنم، میخواستم بدونم این میزان و نوع مصرف خطرداره ؟

  1. سلام ۲تا۴ قشق چایخوری امکان مصرف سوکرالوز در روز وجود ندارد شما سوکرالوز ناخالص استفاده کردید سوکرالوز خالص ۶۰۰ برابر شکر شیرین هست یعنی شما باید مغادل ۱۲۰۰ تا ۲۴۰۰ قاشق شکر استفاده کرده باشید
   سوکرالوز موجود در بازار بعنوان شیرین کننده چای و قهوه ناخالص هستند
   استفاده از آنها بمقدار ۲-۴ قاشق چایخوری در روز مشکلی برای سلامتی شما ندارد

 2. سلام
  من با سرچ عبارت “قیمت سوکرالوز” به سایت شما رسیدم
  آیا اطلاع دارید که
  ساشه شیرین کننده کم کالری سوکرالوز کاندرل ۱۲۰ عددی
  قیمتش حدودا چقدر هست؟

   1. سلام
    تفاوت پودر سوکرالوز و ساخارین در وجود تلخی و نیز مقدار شیرین کنندگی هرکدام و تحمل دمایی متفاوت است . سوکرالوز بدون ته مزه تلخی و شیرین کنندگی بالاتر و تحمل دمایی بالاتر از پودر ساخارین هست .

 3. با سلام
  ممنون از توضیحات مفیدتون
  من خریدار سوکرالوز هستم
  یه سوال داشتم
  ویژگی های سوکرالوز مرغوب چیه؟
  چه جوری سوکرالوز تقلبی رو تشخیص داد؟

 4. سلام

  واردات سوکرالوز به ایران از چه کشورهایی انجام میشه؟
  کیفیت شون سوکرالوز تولیدی کشورها و شرکت های مختلف با هم فرق داره؟
  کدومش از همه بهتره

 5. سلام
  من تفریحی آشپزی می کنم

  به تازگی با سوکرالوز آشنا شدم
  اگر از سوکرالوز در تهیه کیک استفاده کنم
  برای بچه ها ضرری نداره؟

  ممنون از مطالب خوب تون

 6. همه ما از مضرات مصرف شکر آگاهی داریم

  اما سوال اینه که
  آیا سوکرالوز باعث کاهش وزن میشه؟
  مصرف سوکرالوز با هدف کاهش وزن ضررهای کمتری داره؟

 7. سلام

  به نظر شما شکر قهوه ای سالم تره یا سوکرالوز؟
  من به خاطر ضررهای شکر سفید از شکر قهوه ای استفاده می کنم
  اگه بخوام گهگداری برای کیک و شیرینی از سوکرالوز استفاده کنم، چقد می تونه مضر باشه؟

  1. سلام سوکرالوز سالمتر هست چون مقدار مصرف آن برای شیرینی یکسان با شکر قهوه ای خیلی خیلی کمتر هست و مقدار مصرف سوکرالوز کمتر عوارض عوارض آنچنانی ندارد.

 8. سوکرالوز تا چه دمایی پایدار است، به طور کلی تاثیرات بر روی گرمایش این ماده چیه؟

  میشه توی مایکرویو ازش استفاده کرد؟

  1. سلام سوکرالوز شیرین کننده ای است که دمای ۳۰۰ درجه را بمدت ۱ ساعت تحمل میکند دماهای پایین تر را طولانی تر تحمل میکند.

 9. آیا تبلیغاتی که در مورد ارتباط سوکرالوز و سرطان میشه صحت داره؟

  من جدیدا به مصرف سوکرالوز روآوردم؛ ولی خیلی نگرانم که ممکنه این ماده شیمیایی با تمام مزایایی که داره، مصرف طولانی مدت اون در درازمدت خطر ابتلا به سرطان داشته باشه

 10. آیا سوکرالوز برای کودکان بی خطر است؟

  این کیک و شیرینیایی که خانمم با سوکرالوز درست می کنه؛ بچه ها هم دوست دارن، نگرانم که یه وقت این ماده برای بچه ها مضر باشه
  ممنونم جواب بدید

 11. آیا زنان باردار و شیرده می توانند سوکرالوز مصرف کنند؟
  سیاری از زنان باردار شکر رو از رژیم غذایی خود حذف می کنن برای جایگزینی اون از نوشیدنی ها و غذاهایی که شیرین کننده مصنوعی دارن استفاده می کنن
  زنان باردار و شیرده اغلب در مورد تاثیر مواد غذایی، نوشیدنی ها و داروها بر سلامت نوزادان خود نگران هستن

 12. ساختار سوکرآلوز
  در بازار انواع شیرین کننده های مصنوعی موجود هست که همگی طعم شیرین شکر (ساکارز) را بدون کالری تقلید می کنن.
  سوکرآلوز در میان شیرین کننده های مصنوعی منحصر به فرده زیرا از شکر واقعی ساخته شده باشه یک فرآیند شیمیایی ساختار شیمیایی شکر را تغییر می ده و اون را ۶۰۰ برابر شیرین تر از شکر – و اساساً بدون کالری می کنه.

  این ماده در به دلیل طعم شیرین و دلپذیری که داره در همه چیز از آدامس و نوشابه بدون قند گرفته تا بستنی و ماست وجود داره. و چون در گرما ثابت می مونه، می تونید اون را به جای شکر در محصولات پخته شده نیز استفاده کنین

 13. سوالی خدمتتون داشتم
  مزیت های استفاده از سوکرالوز نسبت به شکر چیه؟
  با توجه به اینکه در خیلی از خانواده ها افراد دیابتی هستن که به مصرف قند و شکر حساسن
  برای دیابتی ها، پخت کیک و شیرینی با سوکرالوز بهتره یا شکر؟

  1. مزیت استفاده از سوکرالوز به شکر عدم بالا رفتن قند خون هست همبنطور قیمت به صرفه تر سوکرالوز با توجه به مقدار شیرین کنندگی نیز هست
   چون مقدار مصرف سوکرالوز بخاطر شیرینی ۶۰۰ برابر خیلی کمتر هست عوارض خاصی هم ندارد

 14. سلام وقت بخیر

  می خواستم سوال کنم که آیا خرید و فروش سوکرالوز (Sucralose) به صورت گرمی یا کیلویی انجام میشه؟

  سوال دومی که دارم
  اینه که هر کیلو سوکرالوز به اندازه چند کیلو شکر هست؟ و اینکه آیا بین شیرین کننده ها سوکرالوز بیشترین نسبت شکر به هر کیلو داره؟

 15. در این مقاله به کاربرد سوکرالوز در نوشیدنی ها و آبمیوه های گازدار و بدون گاز اشاره شده
  سوال من اینه که
  مزیت سوکرالوز نسبت به آسپارتام در این نوشیدنی ها چیه؟

 16. آیا برای خرید سوکرالوز در تهران بازار معابر و قابل اعتمادی وجود دارد؟
  و اینکه اگر فروشنده سوکرالوز آن را با مواد دیگری ترکیب کند و عملا سوکرالوز تقلبی بفروشد؛ آیا این مسئله به راحتی قابل تشخیص است؟

 17. آیا برای خرید سوکرالوز در تهران بازار معتبر و قابل اعتمادی وجود دارد؟
  و اینکه اگر فروشنده سوکرالوز آن را با مواد دیگری ترکیب کند و عملا سوکرالوز تقلبی بفروشد؛ آیا این مسئله به راحتی قابل تشخیص است؟

  1. سلام سوکرالوز بسته بندی اکبند تقلبی بعلت قیمت بالا زیاد دارد سعی کنید از فروشندگان معتبر سوکرالوز تهیه کنید که شرکت واردکننده پودر سوکرالوز باشد

 18. آیا امکان تهیه سوکرالوز از فروشگاه های آنلاین مثل دیجکالا وجود داره؟
  سوکرالوز انلاین سفارش بدیم مطمئن تره؟ یا بریم بازار شخصا بخریم

 19. سلام

  یک سوال دارم .‌‌‌‌و یک تشکر

  آیا قرص سوکرالوز فقط برای افراد دیابتی مناسب هست؟ یا افراد عادی هم می تونن استفاده کنن

  آیا قرص سوکرالوز در داروخانه ها پیدا میشه؟ یا باید آنلاین سفارش بدیم

  همچنین خواستم از سایت مفید جهان شیمی که انصافا تونسته مرجع مواد شیمیایی در وب باشه تشکر کنم

  1. سلام پودرسوکرالوز نسبت به شکر خیلی خیلی کمتر عوارض دارد البته خرید سوکرالوز از جای معتبر هم خیلی مهمه.

 20. سلام
  آیا خرید اینترنتی سوکرالوز مطمئن تره!؟

  یا اینکه خرید سوکرالوز رو به شکل حضوری یا تلفنی انجام بدیم؟

  همچنین می خواستم بدونم که آیا از طریق سایت جهان شیمی فیزیک میشه خرید اینترنتی سوکرالوز رو انجام داد یا نه؟

 21. قیمت پودر استویا

  سلام و درود
  نماز و روزه تون قبول باشه
  یه سوال داشتم
  فروشگاهای زیادی با قیمت های مختلف پودر استویا رو عرضه می کنن

  از کجا متوجه بشیم کدوم شون کیفیت بهتری داره؟ مطمئن تره

 22. سلام
  ببخشید
  تفاوت سوکرالوز و استویا چیه؟
  الان طرفدارای طب سنتی خیلی استویا رو تبلیغ می کنن
  حالا استویا کم ضررتره یا سوکرالوز؟

  1. سلام
   با توجه به مقدار مصرف خیلی خیلی کم و شیرینی زیاد استویا و سوکرالوز ضرر آنچنانی هردو ندارند

 23. سلام
  خیلی از خوندن این مقاله استفاده کردم
  غیر از مواردی که توضیح دادین کاربرد سوکرالوز دیگه در چه جاهایی هست؟
  و اینکه آیا سوکرالوز برای مصارف خانگی هم می تونه استفاده بشه؟

 24. احتراما من یک سرمایه گذار هستم
  که تمایل به تولید و بومی سازی در داخل کشور دارم
  ابهامی که برام بوجود اومده اینه که فرمول شیمیانی سوکرالوز به حدی پیچیده است که هیچ تولیدکننده ای توان و تمایل تولید دانش بنیان این ماده رو نداره؟

 25. درود فراوان

  ما یک کارگاه کوچیک تولید کیک در مشهد هستیم

  آیا برای خرید قند سوکرالوز در مشهد یا خراسان رضوی فروشنده معتبری می شناسید؟

 26. آیا امکانش هست که یک فروشگاه آنلاین معتبر برای خرید اینترنتی سوکرالوز معرفی کنید؟
  البته این روزها به فروشگاه های آنلاین بزرگ حتی مثل دیجیکالا نمیشه اعتماد کرد، چون اونها فروشنده نیستن و تنها واسط هستن و حتما باید اعتبار و سابقه فروشنده رو قبل از خرید بررسی کرد
  به همین خاطر از شما برای انتخاب یک سایت معتبر فروش سوکرالوز کمک گرفتم

 27. تشکر خیلی زیاد بابت محتوی مفید و آموزنده تون خصوصا برای افراد دیابتی

  توی مقاله هم از پودر سوکرالوز و هم قرص شیرین کننده سوکرالوز نام بردین؛ فقط تفاوت این دوتا رو با هم توضیح ندادید
  لطفا این مورد رو شرح بدید
  و اینکه آیا قرص سوکرالوز عوراض کمتری داره یا پودرش؟؟

 28. دستمریزاد و خسته نباشید

  آیا برای فروش شیرین کننده سوکرالوز نیاز به دریافت مجوز خاصی از اتحادیه صنف یا نهاد دیگری هست؟ یعنی من خریدار موقع خرید سوکرالوز نباید هیچ گواهینامه ای برای تایید محصول یا کسب و کار فروشنده بخوام؟

  1. سلام
   در صورت داشتن مجوز تولید و ذکر فرمولاسیون در آن بله نیاز به مجوز دارید در غیر این خیر
   البته معمولا” سوکرالوز های وارداتی دارای مجوز اداره بهداشت ایران هستند

 29. چرا فروشندگان سوکرالوز انقد بی حوصله هستن؟؟؟؟!
  من عبارت سوکرالوز رو در گوگل سرچ کردم و انگار فروشندگان سوکرالوز تمایلی به فروش ندارن
  امیدوارم فروشندگان پیشنهادی سوکرالوز رو که در پایین مقاله معرفی کردید؛ واقعا فروشنده باشن

 30. امکان دارد شرکتی را معرفی کنید که نمایندگی معتبر یک شرکت خارجی برای فروش سوکرالوز در ایران باشد؟
  متاسفانه در حوزه مواد شیمیایی هیچ مرجع یا سایتی وجود ندارد که بتوان لیست شرکت های واردکننده قانونی هر ماده شیمیایی را مشاهده کرد اگر این مورد هم به سایتتان اضافه کنید، واقعا سایت تان بی نقص می شود

 31. فروشنده مواد شیمیایی در کرمان هستم

  می خواهم برای خریداران بومی به صورت عمده سوکرالوز و اسید سیتریک خریداری کنم

  یک فروشنده یا وارد کننده سوکرالوز معتبر و باسابقه معرفی کنید

 32. من سال ۹۷ در نمایشگاه طب سنتی تهران با پودر استویا به عنوان شیرین کننده طبیعی آشنا شدم،
  حالا سوالی که برام پیش اومده این هست که با توجه به تفاوت قیمت پودر استویا و سوکرالوز، آیا استفاده از سوکرالوز واقعا مزیتی نسبت به پودر استویا داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا