عمومیغذایی و دارویی

پودر کافئین چیست و مصرف زیاد آن چه عوارضی دارد؟

پودر کافئین ماده شیمیایی موجود در قهوه ، چای ، کولا ، گوارانا و بسیاری از محصولات دیگر است. از کافئین معمولاً برای بهبود هوشیاری ذهنی استفاده می شود ، اما کاربردهای زیاد دیگری نیز دارد. کافئین به صورت خوراکی همراه با داروهای مسکن دیگر (مانند آسپرین و استامینوفن) و ماده شیمیایی به نام ارگوتامین برای درمان سردردهای میگرنی استفاده می شود.

پودر کافئین خالص یا کافئین بی آب ، نوعی کافئین است که به طور طبیعی در گیاه قهوه یافت می شود. فرآیند دهیدراتاسیون باعث می شود کافئین بسیار قدرتمند و حتی در دوزهای کوچک سمی شود. طبق اعلام سازمان غذا و داروی ایالات متحده ، فقط یک قاشق چای خوری از آن به اندازه ۲۸ فنجان قهوه کافئین دارد.

این ماده همچنین با سایر مسکن ها برای سردردهای ساده و جلوگیری و درمان سردرد بعد از بی حسی اپیدورال استفاده می شود. کافئین یکی از محرک های رایج در بین ورزشکاران است. در ادامه مقاله در نشریه جهان شیمی فیزیک توضیحات بیشتری در این رابطه ارائه می شود.

خواص شیمیایی پودر کافئین

پودر کافئین به شکل کریستال های سفید رنگ ، تلخ مزه و بدون بو است . کافئین یک آلکالوئید متیل گزانتین است و از نظر شیمیایی با بازهای آدنین و گوانین اسید دئوکسی ریبونوکلئیک (DNA) و اسید ریبونوکلئیک (RNA) مرتبط است. این ماده در دانه ها ، آجیل ها یا برگ های تعدادی از گیاهان بومی آفریقا ، آسیای شرقی و آمریکای جنوبی یافت می شود و با جلوگیری از جوانه زنی بذرهای مجاور به محافظت از آنها در برابر علف خواری و رقابت کمک می کند.

معروف ترین منبع کافئین دانه گیاه قهوه است. افراد ممکن است برای تسکین یا جلوگیری از خواب آلودگی و بهبود عملکرد شناختی  از نوشیدنی های حاوی کافئین استفاده کنند.

پودر کافئین دی هیدراته دارای نقطه ذوب ۲۳۵–۲۳۸ درجه سانتی گراد است. کافئین در دمای اتاق در آب  به میزان متوسطی (۲ گرم در ۱۰۰ میلی لیتر) ​​قابل حل است اما در آب جوش  بسیار محلول (۶۶ گرم در ۱۰۰ میلی لیتر) است. این ماده همچنین در اتانول در حد متوسط (۱.۵ گرم در ۱۰۰ میلی لیتر)  ​​قابل حل است.

پودر کافئین چیست و مصرف زیاد آن چه عوارضی دارد؟
پودر کافئین چیست و مصرف زیاد آن چه عوارضی دارد؟

اثرات کافئین بر بدن انسان

کافئین می تواند اثرات مثبت و منفی بر سلامتی داشته باشد. این ماده می تواند اختلالات تنفسی نوزاد نارس ، دیسپلازی برونش ریوی نارس و آپنه زودرس را درمان و از آن جلوگیری کند. کافئین سیترات در لیست داروهای ضروری WHO قرار دارد و ممکن است در برابر برخی از بیماریها از جمله بیماری پارکینسون ، یک اثر محافظتی متوسط ​​ایجاد کند.

برخی از افراد در صورت مصرف کافئین دچار اختلال در خواب یا اضطراب می شوند ، اما برخی دیگر اختلالات کمی را تجربه می کنند. شواهد در رابطه با خطر مصرف کافئین در دوران بارداری مبهم است. برخی مقامات توصیه می کنند که زنان باردار کافئین را به دو فنجان قهوه در روز یا کمتر محدود کنند.

وقتی فردی بعد از تکرار مصرف روزانه کافئین ، کافئین را متوقف می کند به دلیل ایجاد یک وابستگی خفیف علائمی مانند خواب آلودگی ، سردرد و تحریک پذیری را تجربه خواهد کرد.

برای ورزشکاران غلظت ادراری بیش از ۱۵ میکروگرم کافئین در میلی لیتر ممنوع است. برای رسیدن به این غلظت ادراری باید حدود ۸ فنجان قهوه که حاوی ۱۰۰ میلی گرم کافئین است را بنوشید.

برخی از افراد از کافئین خوراکی و قرص آن برای بهبود آسم ، بیماری کیسه صفرا ، اختلال کم توجهی – بیش فعالی (ADHD) و بسیاری از بیماری های دیگر استفاده می کنند ، اما شواهد علمی خوبی برای تأیید بیشتر این موارد وجود ندارد.

فواید استفاده از کافئین برای سلامتی

کاهش وزن

کافئین ممکن است فرآیند کاهش وزن را تسریع کند یا از افزایش وزن جلوگیری کند این اثرات احتمالا از طریق سرکوب اشتها و کاهش موقتی میل به غذا خوردن رخ می هد. این ترکیب ترموژنز را تحریک می کند ، بنابراین بدن طی هضم غذا گرما و انرژی بیشتری تولید می کند. محصولات کاهش وزن که به عنوان ترموژنیک به بازار عرضه می شوند ممکن است حاوی کافئین و افدرا یا افدرین باشند.

هوشیاری

یک وعده ۷۵ میلی گرمی کافئین می تواند توجه و هوشیاری را افزایش دهد و یک دوز ۱۶۰ تا ۶۰۰ میلی گرمی می تواند هوشیاری ذهنی ، سرعت استدلال و حافظه را بهبود بخشد. با این حال ، کافئین جایگزین خوبی برای خواب نیست.

عملکرد ورزشی

کافئین می تواند عملکرد بدنی را در طی تمرینات استقامتی بهبود بخشد. بر اساس گفته آژانس ایمنی غذایی اروپا (EFSA)  کافئین می تواند عملکرد استقامتی و ظرفیت استقامتی را افزایش دهد. با این حال ، تحقیق بر روی تأثیرات این ماده در تمرینات کوتاه مدت و با شدت بالا بی نتیجه مانده است.

عملکرد مغزی

کافئین بر گیرنده های آدنوزین در مغز تأثیر می گذارد. قهوه همچنین حاوی آنتی اکسیدان های پلی فنول است و این ترکیبات در مسیرهای مختلفی عمل می کنند.

مطالعات نشان داده است که نوشیدن قهوه می تواند به تقویت برخی از مهارت های تفکر کمک کند و مشکلات ذهنی ناشی از افزایش سن را کاهش دهد. با این حال  برای تأیید این موضوع ، تحقیقات بیشتری لازم است.

تحقیقات نشان داده است که مصرف کافئین در طول زندگی ممکن است خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش دهد. مطالعات همچنین گزارش کرده اند که افرادی که مصرف قهوه بیشتری دارند ، خطر ابتلا به بیماری پارکینسون در آنها کمتر است.

پودر کافئین چیست و مصرف زیاد آن چه عوارضی دارد؟
پودر کافئین چیست و مصرف زیاد آن چه عوارضی دارد؟

کبد و روده بزرگ

گفته شده است که تنقیه کافئین با حمایت از دفع صفرا از طریق دیواره روده بزرگ می تواند به آماده سازی روده بزرگ برای آندوسکوپی یا کولونوسکوپی کمک کند. گفته می شود انما کافئین باعث افزایش سطح گلوتاتیون –  آنتی اکسیدان طبیعی بدن –  می شود ، بنابراین از روند طبیعی سم زدایی در کبد پشتیبانی می کند.

مصرف قهوه ممکن است به کاهش خطر سیروز و کاهش سرعت پیشرفت بیماری درعفونت هپاتیت C کمک کند. مطالعات مشاهده ای نشان داده است که قهوه می تواند برای افراد مبتلا به سرطان سلولهای کبدی فواید محافظتی داشته باشد.

اسپاسم پلک

برخی شواهد نشان می دهد که کافئین به محافظت از افراد در برابر اختلال چشمی معروف به بلفارواسپاسم کمک می کند. این وضعیت ، ناشی از عملکرد غیر طبیعی مغز است که باعث می شود افراد بی وقفه پلک بزنند و می تواند منجر به  نابینایی شود.

محققان همچنین دریافته اند که کافئین به محافظت از عدسی چشم در برابر آسیب هایی که می تواند منجر به تشکیل آب مروارید شود ، کمک می کند.

سرطان پوست

برخی دانشمندان گفته اند که کافئین می تواند از برخی سرطان های پوست با جلوگیری از اثرات مضر تابش فرابنفش خورشید محافظت کند.

تحقیقات نشان داده اند مصرف سه فنجان قهوه کافئین دار در روز ۲۱ درصد باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان سلول بازال در زنان و ۱۰ درصد کمتر در مردان در مقایسه با نوشیدن کمتر از یک فنجان در ماه مرتبط دانسته اند.

پودر کافئین چیست و مصرف زیاد آن چه عوارضی دارد؟
پودر کافئین چیست و مصرف زیاد آن چه عوارضی دارد؟

خطرات استفاده از پودر کافئین

بیشتر تحقیقات منتشر شده در مورد کافئین ، حاکی از مفید بودن آن در حد متوسط ​​است. با این حال ، برخی مطالعات تأثیرات احتمالی مضر کافئین را نیز نشان داده اند که در ادامه به آنها اشاره شده است.

مصرف زیاد کافئین ممکن است علائم اضطراب و افسردگی را بدتر کند. با این حال ، اینکه آیا کافئین منجر به افسردگی می شود یا افسردگی باعث می شود که افراد کافئین بیشتری مصرف کنند ، هنوز مشخص نیست.

افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ گزارش می دهند که پس از مصرف کافئین ، سطح گلوکز خون آنها افزایش می یابد. برخی شواهد نشان می دهد که کافئین ممکن است عملکرد انسولین را مختل کند  که منجر به یک افزایش کوچک اما قابل مشاهده در سطح قند خون ، به ویژه بعد از غذا می شود.

مصرف پودر کافئین در بارداری

مطالعات نشان می دهد که بیش از ۳۰۰ میلی گرم در روز کافئین یا مقداری برابر با حدود سه فنجان قهوه می تواند منجر به موارد زیر شود:

  • از دست دادن بارداری
  • تأخیر در رشد جنین
  • ریتم قلب غیرطبیعی جنین

طبق موسسه ملی بهداشت (NIH) ، هفته های قبل از بارداری نیز حساب می شود. تحقیقات نشان می دهد اگر هر دو والدین در هفته های قبل از بارداری بیش از دو نوشیدنی کافئین دار در روز مصرف کنند ، احتمال از دست دادن بارداری بیشتر است. زنان باید مصرف کافئین خود را در دوران بارداری به ۲۰۰ میلی گرم یا کمتر کاهش دهند.

برخی تحقیقات نشان می دهد که کافئین ممکن است فعالیت عضلات لوله های رحمی که تخمک ها را از تخمدان ها به رحم منتقل می کنند کاهش دهد. به گفته نویسندگان این مطالعه، این مسئله می تواند نشان دهد که کافئین احتمال باردار شدن زن را حدود ۲۷ درصد کاهش می دهد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن