Fa_flag   En_flag
company1
company2
company3
company0
کشاورزی و دامپروری

آشنایی با موارد مصرف سم کنه کش هگزی تیازوکس (نیسورون)

هگزی تیازوکس (Hexythiazox) که با نام تجاری نیسورون نیز شناخته می شود یک کنه کش غیر سیستمیک با اثرات تماسی – گوارشی است. این حشره کش با ویژ گی نفوذی مناسب به داخل برگ ها بر روی تخم، لارو و پوره کنه ها بسیار تاثیرگذار است و به سرعت آنها را از بین می برد. این مقاله شامل اطلاعات مفید و کاربردی درباره ویژگی‌ها و موارد کاربرد سم كنه ‌كش هگزی تیازوکس (نیسورون) است. همچنین اگر تصمیم به خرید سم كنه ‌كش هگزی تیازوکس (نیسورون) دارید، برای آگاهی یافتن از قیمت خرید و فروش سم كنه ‌كش هگزی تیازوکس (نیسورون) در بازار سموم و آفت کش ها می‌توانید از لیست پیشنهادی فروشندگان سم كنه ‌كش هگزی تیازوکس (نیسورون) در انتهای مقاله استفاده نمایید. حجم محصول، نرخ ارز و شرکت تولیدکننده به طور کلی از عوامل بسیار مهم در تعیین قیمت سم و آفت کش ها هستند؛ قیمت سم كنه ‌كش هگزی تیازوکس (نیسورون) نیز تحت تاثیر این موارد است.
لازم به ذکر است لیست فروشندگان پیشنهادی در پایان مقاله، همواره با اسامی معتبرترین شرکت‌های خوشنام و با سابقه فعال در زمینه فروش سم كنه ‌كش هگزی تیازوکس (نیسورون) به روزرسانی می‌شود.

کنه ها یکی از آفات گیاهی به شدت آسیب رسان هستند که باعث تضعیف گیاهان، ریزش برگ ها و خشک شدن آنها می شوند. اگر بر روی برگ گیاهان یا محصولات زراعی خود نقاط زرد یا قهوه ای مشاهده کردید حتما به وجود کنه ها شک کنید و به دنبال تارهای شبکه ای در زیر برگ ها و ساقه های گیاه باشید. با دیدن علائم فوق شما نیاز به یک کنه کش دارید تا این حشرات کنترل کند و از آسیب بیشتر گیاهان پیشگیری کند.

هگزی تیازوکس با تاثیرگذاری عالی می تواند به سرعت این آفات را از بین ببرد. قیمت خرید و فروش این آفت کش در بازار ایران بسته به نوسانات قیمت ارز متفاوت است و به راحتی از فروشگاه های سموم کشاورزی قابل خریداری می باشد. در ادامه مقاله در نشریه جهان شیمی فیزیک توضیحات بیشتری در این رابطه ارائه می گردد لطفا همراه ما باشید.

مکانیسم اثر سم کنه کش هگزی تیازوکس (نیسورون)

هگزی تیازوکس کنه کشی متعلق به گروه سموم ایزوتیازولیدین است که به صورت مایع امولسیون شونده در بازار موجود است. این سم تماسی – گوارشی تخم، لارو و پوره کنه ها را کنترل می کند ولی تاثیر کمی روی کنه های بالغ دارد. نیسورون همچنین باعث عقیمی تخم کنه ها شده و تحت تاثیر این سم کنه های ماده نمی توانند تخم های زنده تولید کنند.

مقدار و موارد مصرف سم کنه کش هگزی تیازوکس (نیسورون)

این آفت کش را جهت از بین بردن تخم های زمستانه کنه ها باید در اواخر زمستان مورد استفاده قرار دهید که زمان باز شدن تخم ها است. همچنین بهترین زمان مصرف این کنه کش در فصل فعالیت حشرات موقعی است که اکثر جمعیت کنه ها در حالت تخم یا پورگی هستند.

هگزی تيازوكس خصوصاً برای کنترل كنه های جنس Pananychus و Tetranychus روی درختان ميوه – مرکبات و انگور، سبزيجات، پنبه و گياهان زراعی بسیار مفید و موثر است و افزودن ۱ تا ۱.۵ لیتر روغن سوپراویل باعث افزایش عملکرد آفت کش می شود.

برای کنترل کنه قرمز مرکبات ۵۰ تا ۷۵ گرم سم را با صد لیتر آب و یک لیتر روغن مخلوط کرده و مورد مصرف قرار دهید. بهترین زمان سمپاشی با نظر کارشناس تعیین می گردد. برای جلوگیری از ایجاد مقاومت در حشرات می توانید به تناوب از آفت کش های دیگر با مکانیسم متفاوت استفاده کنید.

آشنایی با موارد مصرف سم کنه کش هگزی تیازوکس (نیسورون)
آشنایی با موارد مصرف سم کنه کش هگزی تیازوکس (نیسورون)

ملاحظات اختصاصی سم کنه کش هگزی تیازوکس (نیسورون)

اگر جمعیت کنه های بالغ در مزرعه یا گلخانه خیلی زیاد باشد می توانید این حشره کش را با یک کنه کش موثر بر کنه های بالغ مانند فن پیروکسی میت و آبامکتین به صورت ترکیبی استفاده کنید.

هگزی تیازوکس در صورت مصرف صحیح و رعایت دوز توصیه شده روی گیاهان هیچ اثر سوئی ندارد و می توان آنرا با اکثر حشره کش ها، قارچ کش ها و روغن ها مخلوط کرد.

حلالیت این سم در آب با دمای ۲۵ درجه سانتی گراد ۵/۰ گرم در لیتر است و در مقابل گرما، نور، هوا، محیط های اسیدی و قلیایی پایدار است.

فاصله زمانی از آخرین سمپاشی تا برداشت محصول یا دوره کارنس سم در درختان میوه حداقل ۱۴ روز است. برای کنترل کنه قرمز مرکبات جهت تاثیرگذاری بیشتر توصیه می شود که این سم همراه با ۱ درصد روغن مورد استفاده قرار بگیرد.

ملاحظات عمومی سم کنه کش هگزی تیازوکس (نیسورون)

هنگام سمپاشی حتما از وسایل حفاظتی مانند ماسک، کلاه، دستکش و لباس مخصوص استفاده کنید و در طول مدت سمپاشی از خوردن، آشامیدن و استعمال سیگار خودداری کنید.

در صورت وجود علائم مسمومیت که شامل سرگیجه و سردرد است با در دست داشتن برچسب سم به مراکز درمانی مراجعه کنید. این سم پادزهری ندارد.

نيمه عمرمحلول آبی این حشره کش در مقابل نور خورشيد ۷ تا ۱۶ روز است. سميت گوارشی و پوستی این آفت کش برای انسان و جانوران خونگرم پایین است و برای كنه های شکارگر و حشرات مفيد بی خطر و غیر سمی است.

شرایط نگهداری هگزی تیازوکس

آفت کش را در جای خشک و خنک و دور از دسترس کودکان، حیوانات خانگی و به دور از مواد غذایی نگه داری کنید.

سم نیسورون

سم نیسورون یک کنه کش قوی با اثرات تماسی – گوارشی است که برای مقابله با تخم، لارو و پوره کنه ها استفاده شده و آنها را از بین می برد. این سم غیر سیستمیک است اما بسیار قوی و تاثیرگذار است.

قویترین کنه کش

سموم کنه کش بسیار زیادی اکنون در بازار وجود دارد برای کسب بهترین نتیجه و خرید قویترین سم کنه کش می توانید با کارشناسان کشاورزی مشورت کنید.

میزان مصرف سم هگزی تیازوکس

میزان مصرف سم هگزی تیازوکس برای کنترل کنه قرمز مرکبات ۵۰ تا ۷۵ گرم سم در صد لیتر آب همراه با یک لیتر روغن است. برای مقابله با سایر آفات طبق دستورالعمل از سم استفاده کنید.

هگزی تیازوکس پاک سم

هگزی تیازوکس پاک سم در بازار ایران در دسترس است و شما می توانید آن را به راحتی خریداری کرده و برای مقابله با کنه ها مورد استفاده قرار دهید.

قیمت سم کنه کش هگزی تیازوکس (نیسورون)

قیمت خرید و فروش سم کنه کش هگزی تیازوکس (نیسورون) برحسب حجم و برند آن در بازار سموم و آفت کش ها متفاوت است. شما می توانید از طریق فروشندگان معتبری که در ادامه معرفی می شوند، با بهترین قیمت سم کنه کش هگزی تیازوکس (نیسورون) مورد نظر خود را خریداری نمایید.

قیمت سم کنه کش نیسورون

قیمت سم کنه کش نیسورون به عوامل مختلفی از جمله نوسانات قیمت ارز در بازار ایران بستگی دارد. برای آگاهی از قیمت این سم می توانید از طریق فروشندگان معتبری که در ادامه معرفی می شوند، با بهترین قیمت سم کنه کش هگزی تیازوکس (نیسورون) مورد نظر خود را خریداری نمایید.

قیمت سم هگزی تیازوکس

برای اطلاع از قیمت سم هگزی تیازوکس ساده ترین راه تماس با فروشندگان معتبری است که در ادامه معرفی می شوند، تا با بهترین قیمت سم کنه کش هگزی تیازوکس (نیسورون) مورد نظر خود را خریداری نمایید.

فروش ‌سم کنه کش هگزی تیازوکس (نیسورون)

برای اطلاع از قیمت فروش سم کنه کش هگزی تیازوکس (نیسورون) از لیست فروشندگان پیشنهادی در قسمت بعد استفاده نمایید. این لیست شامل معتبرترین فعالان و مراکز خرید و فروش سم کنه کش هگزی تیازوکس (نیسورون) در بازار سم و آفت کش ها است. برای آگاهی از اطلاعات تماس، حوزه فعالیت، آدرس، تلفن و سایر کانال های ارتباطی فروشنده موردنظر، تنها کافی است روی گزینه «اطلاعات تماس» کلیک کنید.

 

خرید سم کنه کش هگزی تیازوکس (نیسورون)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا