کشاورزی و دامپروری

قیمت خرید و فروش سم کنه کش دانی سارابا

دانی سارابا یک سم کنه کش جدید با اثرات تماسی و طولانی مدت است که بر روی تمام مراحل رشد کنه ها موثر است. این سم برای انواع محصولات جالیزی و درختان میوه و باغات زراعی قابل مصرف است و قادر است تا ۳ هفته کنه ها را به خوبی کنترل کند.

این سم یکی از قویترین کنه کش ها از گروه سموم بتاکتونیتریل و ساخت ژاپن است. قیمت سم کنه کش دانی ساربا به دلیل وابستگی به قیمت دلار در بازار متغیر است و خرید دانی سارابا از تمام فروشگاه های سموم کشاورزی امکان پذیر است. در ادامه مقاله در نشریه جهان شیمی فیزیک توضیحات بیشتری در این رابطه ارائه می گردد لطفا همراه ما باشید.

مکانیسم اثر سم کنه کش دانی سارابا

این آفت کش با اختلال در زنجیره انتقال الکترون در کمپلکس II میتوکندری اثرات خود را اعمال می کند. این سم یکی از جدیدترین کنه کش هایی است که متفاوت با سایر سموم اثر کرده و قادر است کنه های مقاوم به سایر سموم را به راحتی از بین ببرد.

کاربرد سم کنه کش دانی سارابا

این آفت کش را می توان برای کنترل کنه های تارتن از جمله کنه دو نقطه ای ، کنه زرد شرقی ، کنه قرمز مرکبات و کنه قرمز اروپایی مورد استفاده قرار داد. این سم را نباید برای کنه های اریوفید مورد استفاده قرار دهید.

این حشره کش را می توانید برای گیاهان جالیزی مانند سیب زمینی ، گوجه فرنگی ، بادمجان  ، کلم ها و سبزیجات ، حبوبات ، گل های رز ، درختان میوه سردسیری دانه دار و هسته دار ، چای و مرکبات مورد استفاده قرار داد.

مقدار و نحوه مصرف سم کنه کش دانی سارابا

مقدار مصرف این سم ۰.۵ تا ۱ در هزار یا ۵۰۰ میلی لیتر در هکتار همراه با ۳۰۰ لیتر آب توصیه شده است. این سم را می توانید برای کنترل کنه خیار گلخانه ای به مقدار ۱ در هزار مورد استفاده قرار دهید.

ملاحظات اختصاصی سم کنه کش دانی سارابا

این کنه کش بر روی تمام مراحل رشد کنه از جمله تخم ، پوره و کنه های بالغ  موثر است و می توان آنرا برای مقابله با کنه های مقاوم و همچنین برنامه های مدیریت تلفیقی مورد استفاده قرار داد.

این آفت کش با بسیاری از محصولات باغی و زراعی سازگار است و بسیار قوی و با دوام است. دوره کارنس این سم یک روز است.

بهترین زمان مصرف هنگامی است که کنه ها از تخم خارج می شوند. با استفاده از این سم کنه ها فورا از بین می روند ولی ممکن است تا ۵ روز روی برگ ها دیده شوند. برای جلوگیری از بروز مقاومت می توانید دانی ساربا را با سم باروک به صورت متناوب مورد استفاده قرار دهید.

ملاحظات زیست محیطی سم کنه کش دانی سارابا

این حشره کش علیرغم تاثیرگذاری بسیار خوب برای کنه های آفت هیچ اثر سوئی بر روی کنه های شکارگر و حشرات مفید ندارد.  سمیت این کنه کش برای زنبور عسل و پرندگان اندک بوده و جزء سموم خطرناک تقسیم بندی نمی شود.

ملاحظات عمومی سم کنه کش دانی سارابا

هنگام استفاده از این سم برای به حداقل رسیدن تماس آن با بدن از تجهیزات حفاظتی مانند ماسک ، دستکش ، عینک و ترجیحا لباس مخصوص سمپاشی استفاده کنید.

در صورت آلوده شدن هر قسمت از بدن با سم به سرعت محل را با مقدار فراوان آب شستشو دهید. همچنین در صورت بروز علائم مسمومیت از جمله سردرد و سرگیجه ، تهوع و اختلال در بینایی فورا به مراکز درمانی مراجعه کنید.

سم را در جای خشک و خنک و به دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی در بسته بندی اصلی نگهداری نمایید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن