آرایشی و بهداشتیصنایع شیمیاییغذایی و داروییکشاورزی و دامپروری

روغن پالم و کاربردهای گسترده آن

روغن پالم در حال حاضر رایج ترین روغن گیاهی موجود در جهان است که در همه چیز از شامپو گرفته تا پیراشکی وجود دارد. از میوه درخت نخل Elaeis guineensis استخراج می شود که در آب و هوای مرطوب رشد می کند.

در این مقاله نشریه جهان شیمی فیزیک میتوانید از برخی خواص این روغن اطلاعات بیشتری پیدا کنید . بیشترین روغن توسط کشورهای مالزی و اندونزی تولید می شود. در این کشورها جنگل ها به دلیل کاشت بیشتر درختان نخل پالم تخریب می شوند و زیستگاه تعداد زیادی از گونه های حیوانات به خاطر تولید روغن پالم در حال از بین رفتن است.

این روغن تقریبا در ۵۰% از محصولات بسته بندی شده در سوپرمارکت ها ، شکلات ها ، خمیردندان ها ، رژلب و دئودورانت ها یافت می شود. این روغن در بسیاری از نقاط جهان به عنوان خوراک دام و سوخت زیستی مورد استفاده قرار می گیرد.

روغن پالم چه ویژگی هایی دارد؟

این روغن با خواص و عملکردهای مختلف یک ماده بسیار مفید است و به‌طور گسترده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. روغن پالم در دمای اتاق نیمه جامد است، در برابر اکسیداسیون مقاوم است و می تواند ماندگاری بیشتری به محصولات بدهد.

روغن تصفیه نشده و تازه پالم به رنگ قرمز نارنجی است. کالری روغن پالم ناشی از چربی های آن است که ۵۰% آنها را اسیدهای چرب اشباع ، ۴۰% را اسیدهای چرب تک غیر اشباع و ۱۰%  دیگر را اسیدهای چرب چند غیر اشباع تشکیل می دهد. نوع اصلی چربی اشباع موجود در روغن پالم اسید پالمیتیک است که ۴۴ درصد از کالری آن را تأمین می کند و همچنین حاوی مقادیر زیادی اسید اولئیک و مقادیر کمتری اسید لینولئیک و استئاریک اسید است.

این روغن در درجه حرارت بالا پایدار است و باعث می شود محصولات سرخ شده بافت ترد و دلپذیری داشته باشند. روغن پالم فراوری شده بی رنگ و بی بو است  و تغییری در عطر و طعم محصولات غذایی ایجاد نمی کند که همین مسئله باعث استفاده گسترده آن در صنایع غذایی شده است.

شیمی بی نظیر این روغن باعث می شود که این روغن بتوانند دماهای بالای پخت و پز را تحمل کند، در برابر فساد بسیار مقاوم باشد و باعث افزایش ماندگاری محصولاتی شود که در ترکیب آنها بکار رفته است. جالب است بدانید که از پوسته دانه های پالم پس از استخراج روغن می توان برای تولید بتن استفاده کرد و خاکستر باقی مانده از سوزاندن الیاف پالم و هسته ها نیز می تواند به عنوان جایگزین سیمان استفاده شود.

ارزش غذایی روغن پالم

در حالی که گفته می شود پالم یک روغن گیاهی خوراکی است ، یکی از معدود چربی های گیاهی بسیار اشباع شده را دارد. این روغن حاوی بتاکاروتن ، ویتامین E  و چربی های اشباع و اشباع نشده است. پالم همچنین حاوی مواد مغذی گیاهی مانند استرول های حاوی کامپسترول ، استیگماسترول و سیتوسترول است. علاوه بر این پالم حاوی کاروتنوییدهایی آلفا ، بتا ، و گاما-کاروتن ، آنتی اکسیدان های محلول در آب و فلاونوئیدها است که برای سلامتی بسیار مفید هستند.

روغن پالم و کاربردهای گسترده آن

فواید مصرف روغن پالم

رنگ قرمز- نارنجی روغن پالم از آنتی اکسیدان های معروف به کاروتنوئیدها از جمله بتاکاروتن ناشی می شود که در بدن انسان به ویتامین A تبدیل می شود. این روغن می تواند سطح ویتامین A را در افرادی که در معرض کمبود این ویتامین هستند، افزایش دهد و یک منبع عالی از توکوتری انول ها است  که نوعی ویتامین E با خاصیت آنتی اکسیدانی قوی هستند و سلامت مغز را بهبود می بخشند.

این روغن می تواند از قلب محافظت کند اگرچه نتایج مطالعات در این زمینه ضد و نقیض است اما می توان بطورکلی گفت که افزایش LDL ناشی از مصرف این روغن بسیار کمتر از افرادی است که خوراکی های حاوی اسیدهای چرب ترانس ، میرستیک اسید یا لوریک اسید مصرف می کنند.

جلوگیری از سرطان لوزالمعده

فنولیک های روغن پالم (OPP) سرطان لوزالمعده را مهار می کنند . سرطان لوزالمعده به دلیل مقاومت در برابر روش های درمانی و رفتار تهاجمی ، یکی از دلایل اصلی مرگ های ناشی از سرطان است. توكوتری انول ها كه به طور طبيعی از خانواده ويتامين E هستند ، فعال ترين تركيب ضد سرطان لوزالمعده می باشند.

خواص آنتی اکسیدانی

روغن پالم حاوی چربی های گیاهی است که به طور طبیعی اشباع شده اند. ثابت شده است که کاروتنوئیدها و توکوتری انولسین بسیاری از مزایای سلامتی مانند محافظت از قلب و اعصاب و تغذیه پوست را به همراه دارد. ویتامین E به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند و از لیپیدها  در برابر پراکسیداسیون محافظت می کند و به سرکوب رادیکال آزاد کمک می کند.

کمک به سلامت مغز

تحقیقات نشان می دهد که توکوتری انول ها که از اعضای خانواده ویتامین E هستند ، از سلامت مغز حمایت می کنند. این کار با تحریک و افزایش گردش خون از طریق شریان های جانبی ، به ویژه در ناحیه ای از مغز که دچار سکته مغزی شده است ، انجام می شود.

کاهش خطر بیماری عروق کرونر قلب

مصرف روغن نخل باعث افزایش کلسترول خون نمی شود و نشان داده است که لیپوپروتئین با چگالی بالا را که یکی از کلسترول مفید برای قلب انسان است را افزایش می دهد. این مورد در مطالعه NUS مشخص شد و  نشان داد که نسبت کلسترول LDL / HDL نه تنها حفظ شده بلکه بهبود یافته است. در نتیجه در کاهش خطر بیماری کرونر قلب نقش دارد.

خواص ضد التهابی

توكوتری انول های موجود در این روغن حاوی عناصر ضد سرطان ، آنتی اكسيدان و كاهش دهنده كلسترول هستند که سطح سلامت عمومی را بهبود می بخشند.

روغن پالم و کاربردهای گسترده آن
روغن پالم و کاربردهای گسترده آن

پشتیبانی از بارداری سالم

مقادیر قابل توجهی ویتامین A ،  D و E در روغن پالم یافت می شود از آنجاییکه بدن ما نمی تواند این ویتامین ها را به طور طبیعی سنتز کند ، مصرف آنها از طریق رژیم های غذایی ضروری است. اسید چرب اشباع شده که بیشترین مقدار را در این روغن  دارد که در بدن ما توزیع می شود و در شیر مادر نیز وجود دارد. روغن پالم از کمبود ویتامین در کودکان و زنان باردار جلوگیری می کند.

افزایش ماندگاری مواد غذایی

تولید کنندگان مواد غذایی روغن پالم را انتخاب می کنند زیرا دارای کیفیت متمایزی است ، به هیدروژناسیون بسیار کمی نیاز دارد یا اساساً به آن احتیاج ندارد و ماندگاری محصولات خوراکی را طولانی تر می کند. در مقایسه با روغن های اشباع نشده که اغلب یا قیمت بالاتری دارند یا نیاز به فرآوری اضافی دارند این روغن بسیار به صرفه است.

مفید برای فشار خون

منبع آنتی اکسیدانی موجود در این روغن همچنین به عنوان عاملی برای جلوگیری از تخریب عصبی شناخته شده است. این کار با متوقف کردن رادیکال های آزاد که به بافت های عصب و مغز آسیب می رسانند ، انجام می شود و  گردش خون را تقویت می کنند . این امر به نوبه خود باعث افزایش محافظت در برابر بیماری هایی مانند آلزایمر ، زوال عقل ، پارکینسون و بسیاری مشکلات روانی می شود.

جلوگیری از بیماری های قلبی – عروقی

با وجود محتوای بالاتر اسیدهای چرب ترانس (TFA) ، مارگارین های اشباع نشده و ترکیبات چربی مرتبط با آن جایگزین گزینه های سالمی برای “روغن های گرمسیری” اشباع شدند. محققان هاروارد تقریباً ۳۰،۰۰۰ مشکل مربوط به قلب را برای تغییر روغن های گرمسیری به اسیدهای چرب ترانس تأیید کردند. چربی های ترانس نیز در حال حاضر در غذاهای ما ممنوع شده و روغن پالم به عنوان مناسب ترین و پایدارترین روغن جایگزین شده است.

کمک بهبود بینایی

یکی از اجزای اصلی این روغن بتاکاروتن است که یک ماده بسیار خوب در تقویت تعادل هورمونی و بهبود انرژی در بدن است. بتاکاروتن با تبدیل به ویتامین A برای سلامتی بسیار مفید است.

روشن کردن پوست

ویتامین E به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند و از لیپیدها در برابر پراکسیداسیون محافظت می کند. این امر به مهار رادیکال های آزاد پوست کمک می کند. بتاکاروتن و آلفا کاروتن برخی از کاروتنوئیدها هستند که در این روغن موجود است. این روغن یک منبع گیاهی طبیعی از کاروتن ها و معادل ویتامین A رتینول است. این روغن ۷۰۰۰ واحد رتینول در هر ۱۰۰ گرم فراهم می کند که ۱۷ برابر بتا کاروتنی است که از هویج تهیه می شود.

کاربردهای روغن پالم

استفاده از روغن پالم به طور عمده در صنایع غذایی است. این ماده به عنوان روغن پخت و پز ، خامه گیرهای غیر لبنی و تولید بستنی و مارگارین استفاده می شود. همچنین  در محصولاتی که چربی حیوانات به دلایل مذهبی غیرقابل قبول است ، استفاده می شود. این روغن مقاومت بالایی در برابر اکسیداسیون دارد و از این رو ماندگاری بالایی دارد و در تمام غذاهای فرآوری شده به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.

روغن پالم و کاربردهای گسترده آن

روش تشخیص روغن پالم

اولین راه تشخیص این است که معمولا ذقیمت روغن‌ های حاوی پالم کمتر است ولی نمی توان آنرا ملاکی بر وجود روغن پالم در در نظر گرفت. روش دیگر این است که مقداری روغن خوراکی خودتان را در یک لیوان شیشه‌ ای ریخته و آن چند دقیقه داخل یخچال و در دمایی کمتر از ۱۰ درجه سانتی ‌گراد بگذارید اگر روغن حالت مات به خود گرفت نشان دهنده وجود پالم است. فرق روغن پالم و بدون پالم در همین تغییر رنگ است.

عوارض روغن پالم

چربی های گیاهی اشباع شده طبیعی که روغن پالم را تشکیل می دهند ، باعث افزایش سطح کلسترول لیپوپروتئین با چگالی کم در بدن انسان می شوند. این ترکیب عروق را مسدود می کند و منجر به ایست قلبی می شود. توجه به این نکته مهم است که اینها فقط عوامل خطر بالقوه هستند و نه شواهدی مبنی بر اینکه روغن پالم در واقع می تواند باعث بیماری قلبی شود. تولید روغن پالم یک خطر زیست محیطی محسوب می شود زیرا دلیل اصلی گرم شدن کره زمین و تغییر در شرایط کلی آب و هوایی است.

بیش از نیمی از چربی های روغن پالم اشباع شده است ، در حالی که روغن هایی مانند روغن بادام ، فندق ، کانولا و دانه کتان فقط حاوی ۷ درصد چربی اشباع شده اند. اما قبل از اینکه این روغن را فقط بر اساس محتوای چربی اشباع شده بسنجید ، به خاطر داشته باشید که اگرچه این ماده حاوی ۵۲ درصد چربی اشباع است ، اما هنوز هم مقدار آن کمتر از روغن نارگیل است که بیش از ۹۰ درصد چربی اشباع دارد.

اگرچه تمام روغن پالم سرشار از چربی اشباع است ، روغن پالم اکسید شده حتی خطرات سلامتی بیشتری را به همراه دارد. اکسیداسیون در حین فرآوری که برای استفاده در آشپزی رخ می دهد سمومی تولید می کند که بر قلب ، کبد ، کلیه ها و ریه ها تأثیر منفی می گذارد. مطالعات ۶ ماهه هنگام گرم کردن روغن پالم برای پخت مواد غذایی ، افزایش رشد آترواسکلروز را نشان می دهد. روغن پالم خام و فرآوری نشده این اثرات را ندارد.

نگرانی ها در رابطه با روغن پالم ناشی از چیست؟

این روغن عامل اصلی جنگل زدایی برخی از جنگل‌های بیولوژیکی جهان و همچنین زیستگاه گونه های در حال انقراض مانند اورانگوتان ، فیل پیگمی و کرگدن سوماتران است. با کاشت درخت نخل پالم این جنگل ها همراه با خاک های غنی این مناطق از بین رفته و میلیون ها تن گازگلخانه ای وارد جو می شود که باعث تغییرات اقلیمی جهان می شود. استفاده بیش از حد از کارگران و کودکان را هم که به این مسئله اضافه کنیم می توان گفت که تولید این روغن در دنیا یک معضل جدی است که باید چاره ای برای آن اندیشید.

افزایش مصرف جهانی این روغن نتیجه چند عامل است اول اینکه این روغن جایگزین چربی های کمتر سالم در غذاهای غرب است. دوم اینکه تولیدکنندگان قیمت این روغن را پایین نگه داشته اند ، مورد بعدی این است که این روغن جایگزین خوبی برای روغن های گران‌تری است که در محصولات مراقبت بهداشتی و در پخت و پز خانگی مورد استفاده قرار می گیرد و در نهایت کشورهای آسیایی ثروتمندتر شروع به مصرف چربی بیشتری کرده اند که بخش اعظم آن روغن پالم است.

بهتر است بدانید:

آمار نشان داده است که روغن پالم در آسیا بیش از اروپا و آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد و کشورهای هند، چین و اندونزی تقریبا ۴۰% از کل روغن پالم تولید شده در سراسر دنیا را مصرف می کنند.

این روغن طبیعی محصولی فوق العاده کارآمد است که بیش از سایر نباتات نسبت به سطح زمین زیرکشت، روغن تولید می کند. روغن پالم ۳۵% از روغن مورد نیاز جهان را تنها در ۱۰% از سطح زمین تولید می کند. برای مقایسه باید گفت که جهت استخراج همین مقدار روغن سویا یا روغن نارگیل به چیزی حدود ۴ تا ۱۰% بیشتر از سطح زمین مورد نیاز است. بنابراین تولید روغن های دیگر بیشتر از این روغن باعث از بین رفتن زیستگاه‌های طبیعی شده و گونه های جانوری را تهدید می کند.

علاوه بر این ، این روغن یک محصول مهم برای تولید ناخالص داخلی اقتصادهای نوظهور است و میلیون ها کشاورز برای معیشت خود به تولید روغن پالم وابسته هستند.  بنابراین تحریم این روغن راه حل درستی نیست و برای حل این مشکل باید راهکارهای بهتری ارائه داد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا