کشاورزی و دامپروری

آشنایی با کاربردهای سم كنه ‌كش بنزوكسی ميت

بنزوكسی ميت (benzoximat) یک كنه‌ كش تماس- گوارشی غیرسیستمیک متعلق به گروه هيروكسيمات است. کنه ها یکی از آفات مهم گياهان زراعی و باغی هستند زیرا تعداد زیادی از کنه ها گیاه خوار بوده و در انباری ها از غلات و خشکبار تغذیه می کنند.

کنه هاى گياهى داراى قطعات دهانى متفاوت برنده و مکنده هستند که در زمان تغذيه بافت گياهان را پاره می کنند تا شيره گياهى خارج شود و سپس آن را می مکند. در نتیجه مقدار زیادی از آب گياه از محل پارگی خارج می شود که باعث ریزش برگ ها و ميوه ها می شود. کنه هايى که در کشاورزى اهميت دارند در سطح برگ ها تار ایجاد می کنند و به آنها کنه هاى تارتن می گویند.

كنه ‌كش بنزوكسی ميت برای کنترل این کنه ها تولید و به بازار عرضه شده است. قیمت خرید و فروش این سم در بازار بسته به تغییرات قیمت دلار متغیر است. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این سم در ادامه مقاله با ما در نشریه جهان شیمی فیزیک همراه باشید.

کاربردهای سم كنه ‌كش بنزوكسی ميت

این آفت کش برای کنترل كنه قرمز اروپایی و كنه تارعنكبوتی در درختان ميوه سردسيری و كنه زرد شرقی و قرمز مركبات مورد استفاده قرار می گیرد.

راهنمای مصرف سم كنه ‌كش بنزوكسی ميت

برای کنترل كنه قرمز اروپایی و كنه تارعنكبوتی در درختان ميوه سردسيری ۵/۱ در هزار

برای کنترل كنه زرد شرقی و قرمز مركبات ۱ در هزار اوايل تابستان ، اواخر زمستان ، بهار و شهريور

از اختلاط این سم با ترکیبات قلیایی و مخلوط بردو خودداری کنید. دوره کارنس این سم ۱۴ روز است.

ملاحظات زيست محيطی سم كنه ‌كش بنزوكسی ميت

ميزان سميت این آفت کش برای پستانداران ۱۵۰۰۰ میلی‌ گرم بر کیلوگرم و برای ماهی‌ ها ۷۵/۱ میلی ‌گرم بر لیتر است.

برای استفاده از این سم حتما از وسایل محافظتی مانند ماسک ، دستکش ، عینک و لباس مخصوص استفاده کنید. برای پیشگیری از مسمومیت هنگام سمپاشی از خوردن ، آشامیدن و کشیدن سیگار خودداری کنید. در صورت بروز علائم مسمومیت از جمله سردرد ، سرگیجه و تهوع با در دست داشتن برچسب سم به نزدیک ترین مرکز درمانی مراجعه کنید.

شرایط نگهداری سم كنه ‌كش بنزوكسی ميت

برای نگهداری این سم آنرا در بسته بندی اصلی و در جای خشک و خنک نگهداری کنید. این آفت کش را به دور از دسترس کودکان ، حیوانات خانگی و جدا از مواد خوراکی انسان و حیوانات نگهداری کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن