آرایشی و بهداشتیغذایی و دارویی

کرم‌ اسکار رژودرم: بهترین ترمیم کننده پوست

کرم های اسکار حاوی موادی هستند که به بازیابی ظاهر طبیعی پوست کمک می کنند. کرم اسکار رژودرم با داشتن انواع ترکیبات مفید و موثر در درمان و تسکین اسکار پوستی بسیار مفید عمل میکند. بهترین کرم اسکار برای هر فرد بر اساس عوامل مختلفی مانند نوع اسکار، نحوه واکنش پوست و ترکیبات موجود در کرم متفاوت است.

اسکارها به عنوان بخشی از روند بهبودی بدن ایجاد می شوند. بدن شما بافتی می سازد تا پوست آسیب دیده را ترمیم کند و شکاف های ناشی از آسیب را ببندد. اسکارها در هر شکل و اندازه ای وجود دارند. آنها می توانند ناشی از تصادفات، سوختگی، جراحی، آکنه و بیماری باشند. با گذشت زمان، بیشتر جای زخم ها محو می شوند. چندین روش درمانی از جمله کرم اسکار می توانند جای زخم را کمتر نمایان کنند.

کرم‌ اسکار رژودرم تنها بخشی از فرآیند مراقبت از اسکار پوست هستند. افرادی که به دنبال کاهش ظاهر اسکار هستند باید اقدامات احتیاطی دیگری مانند اجتناب از تابش مستقیم نور خورشید بر روی محل زخم یا استفاده از کرم ضد آفتاب را در صورت امکان انجام دهند. از ماسک نشاسته، ماسک خاک رس، پانسمان آلژینات و بالم لب لابلو در نشریه جهان شیمی فیزیک مقالاتی منتشر شده است. در این مقاله شما را با کرم اسکار رژودرم آشنا میکنیم.

کرم اسکار رژودرم

کرم اسکار رژودرم می توانند ظاهر اسکارهای ناشی از جراحی، سوختگی و آکنه را کاهش دهند.

اسکار بخشی از چرخه ترمیم طبیعی پوست پس از زخم است. بدن به سرعت عمل می کند تا زخم را با سلول های پوستی بپوشاند و از آن در برابر عوامل خارجی محافظت کند.

در نتیجه، گاهی اوقات سلول های ناقصی ایجاد می کند که حاوی کلاژن بیشتری نسبت به سلول های سالم پوست هستند. به همین دلیل است که اسکارها از نظر ظاهری با پوست سالم متفاوت هستند.

ظاهر یک اسکار معمولا با گذشت زمان محو می‌شود، اگرچه برخی تغییرات ممکن است طولانی‌تر یا دائمی باشند.

کرم‌ اسکار رژودرم به روش‌های مختلف باعث بهبود بافت و کاهش ظاهر جای زخم می‌شوند. کرم‌ اسکار رژودرم حاوی لایه‌بردارهای ملایمی هستند. لایه بالایی سلول‌های پوست و همچنین هرگونه پوست مرده در آن ناحیه را از بین می‌برند.

سایر مواد برای آبرسانی به سلول‌ها عمل می‌کنند تا ظاهری کامل‌تر به آن‌ها بدهند. ممکن است ظاهر زخم‌ها را کاهش دهد.

کرم‌ اسکار رژودرم: بهترین ترمیم کننده پوست
کرم‌ اسکار رژودرم: بهترین ترمیم کننده پوست

دقت در خرید کرم اسکار

کرم اسکاری که برای یک نفر مناسب است ممکن است برای شخص دیگری مناسب نباشد. با این حال، هنگام خرید کرم اسکار چند نکته مهم وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

عناصر فعال

توجه به مواد فعال موجود در کرم و قدرت آن ها می تواند به فرد کمک کند تا تشخیص دهد چه چیزی برای نوع پوست مفید است.

مواد دیگر در کرم

سایر مواد کرم ممکن است بر عملکرد خوب یک درمان تاثیر بگذارند. اگر یک ماده باعث تحریک پوست فرد شود. درمان متوقف شود. در برخی موارد، حتی ممکن است علائم را بدتر کند.

در حالی که چند ماده فعال مختلف برای کاهش جای زخم کار می کنند. این مواد در طول زمان کارایی خود را نشان میدهند. بسیاری از درمان‌ها ممکن است هفته‌ها طول بکشد تا فرد نتایج قابل مشاهده‌ای را ببیند. اگر فرد استفاده از درمان را متوقف کند، ممکن است اثرات آن از بین برود.

بهترین کرم اسکار برای استفاده در افراد مختلف، متفاوت است. ترکیبات موجود در کرم های اسکار ممکن است به رطوبت رسانی پوست یا بهبود سلول های اسکار کمک کنند.

کرم های اسکار درمان های سریعی نیستند. اما استفاده منظم از آنها ممکن است به کاهش ظاهر بافت اسکار و بهبود خود سلول ها کمک کند. هر کسی که نگران نحوه درمان اسکارهای قابل مشاهده است باید به متخصص پوست مراجعه کند تا در مورد همه گزینه های درمانی صحبت کند.

اسکار چیست

اسکارها به عنوان بخشی از فرآیند بهبود پس از بریدگی یا آسیب دیدگی پوست ایجاد می شوند. پوست با رشد بافت جدید خود را ترمیم می کند تا زخم را به هم نزدیک کند و شکاف های ناشی از آسیب را پر کند. بافت اسکار عمدتا از پروتئینی به نام کلاژن ساخته شده است.

اسکارها در هر شکل و اندازه ایجاد می شوند. برخی از اسکارها بزرگ و دردناک هستند. در حالی که برخی به سختی قابل مشاهده هستند. افرادی که پوست تیره دارند (به ویژه افرادی با نژاد آفریقایی، آسیایی یا اسپانیایی) و همچنین افراد مو قرمز، بیشتر در معرض اسکارهای کلوئیدی هستند. کلوئیدها اسکارهای برجسته ای هستند که رشد کرده و فراتر از ناحیه آسیب دیده گسترش می یابند. بسته به اندازه، نوع و محل آنها، اسکارهای شما ممکن است ناخوشایند به نظر برسند و حتی ممکن است حرکت شما را دشوار کنند.

همه اسکارها نیاز به درمان ندارند و بسیاری از آنها به مرور زمان از بین می روند. اگر جای زخم شما را آزار می دهد یا باعث درد می شود، درمان ها می توانند کمک کننده باشند.

کرم‌ اسکار رژودرم: بهترین ترمیم کننده پوست
کرم‌ اسکار رژودرم: بهترین ترمیم کننده پوست

اسکارها چقدر شایع هستند

تقریبا همه افراد دچار نوعی اسکار می شوند، چه در اثر تصادف، یک عمل جراحی، آکنه یا بیماری مانند آبله مرغان. جای زخم ها بر افراد در هر سن و جنس تاثیر می گذارد.

علائم اسکار چیست

وقتی اسکار برای اولین بار روی پوست روشن‌تر ایجاد می‌شود، معمولا صورتی یا قرمز است. با گذشت زمان، رنگ صورتی محو می‌شود و جای زخم کمی تیره‌تر یا روشن‌تر از رنگ پوست می‌شود. در افرادی که پوست تیره دارند. اسکارها اغلب به صورت لکه های تیره ظاهر می شوند. گاهی اوقات زخم ها خارش دارند و ممکن است دردناک یا حساس باشند.

ظاهر یک اسکار به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

  • آسیب یا رویدادی که باعث ایجاد اسکار شده است. مانند جراحی، سوختگی یا آکنه شدید.
  • اندازه، شدت و محل زخم
  • درمانی که برای زخم دریافت کرده اید، مانند بخیه یا بانداژ
  • سن، ژن، قومیت و سلامت کلی شما

انواع اسکار

جای زخم می تواند در هر نقطه از پوست ایجاد شود. انواع مختلفی از اسکار وجود دارد، از جمله:

انقباض

اغلب پس از سوختگی ایجاد می شود. اسکار انقباض باعث سفت شدن (انقباض) پوست می شود. این اسکارها می توانند حرکت را دشوار کنند. به خصوص زمانی که جای زخم به عضلات و اعصاب وارد می شود یا روی یک مفصل ایجاد می شود.

آتروفیک

این اسکارهای فرورفته اغلب ناشی از آبله مرغان یا آکنه هستند. آنها شبیه گودال های گرد یا فرورفتگی های کوچک در پوست هستند. اسکارهای یخ شکن نیز نامیده می شوند. اغلب روی صورت ایجاد می شوند. اسکارهای آکنه ممکن است با افزایش سن بیشتر مشخص شوند زیرا پوست به مرور زمان کلاژن و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد.

صاف

اگرچه ممکن است در ابتدا کمی برآمده باشد، اما این نوع اسکار با بهبودی صاف می شود. اسکارهای صاف اغلب صورتی یا قرمز هستند. با گذشت زمان، ممکن است کمی روشن تر یا تیره تر از پوست اطراف شوند.

کلوئیدها

این اسکارها در بالای سطح پوست قرار می گیرند و در خارج از ناحیه زخم پخش می شوند. بافت اسکار بیش از حد رشد کرده می تواند بزرگ شود و ممکن است بر حرکت تاثیر بگذارد.

برآمده (هیپرتروفیک)

هنگامی که انگشت خود را روی آن می گذارید، می توانید یک اسکار هیپرتروفیک را احساس کنید. این اسکارهای برجسته ممکن است با گذشت زمان کوچکتر شوند، اما هرگز به طور کامل صاف نمی شوند. بر خلاف کلوئیدها، آنها رشد نمی کنند یا فراتر از ناحیه زخمی پخش نمی شوند.

ترک‌های پوستی

وقتی پوست به سرعت منبسط یا کوچک می‌شود، بافت‌های همبند زیر پوست آسیب می‌بینند. علائم کشش اغلب در دوران بارداری، بلوغ یا پس از افزایش یا کاهش وزن زیاد ایجاد می شود. معمولا روی سینه‌ها، شکم، ران‌ها و بازوها ظاهر می‌شوند.

اسکار داخلی

بافت اسکار نیز می تواند در داخل بدن ایجاد شود. بافت اسکار داخلی می تواند ناشی از جراحی (مانند چسبندگی شکم) و برخی از شرایط سلامتی مانند سندرم آشرمن و بیماری پیرونی باشد. یک بیماری خودایمنی مانند اسکلرودرمی تغییرات پوستی شبیه اسکار ناشی از التهاب در پوست ایجاد می کند.

کرم‌ اسکار رژودرم: بهترین ترمیم کننده پوست
کرم‌ اسکار رژودرم: بهترین ترمیم کننده پوست

علل ایجاد اسکار

جای زخم بخشی از روند بهبودی بدن است. به عنوان بخشی از سیستم ایمنی بدن شما، پوست مانعی برای محافظت از شما در برابر میکروب ها و سایر مواد مضر است. هنگامی که پوست آسیب می بیند، بدن بافت جدیدی از کلاژن ایجاد می کند تا به بسته شدن مجدد خود کمک کند.

کلاژن نقش های مهمی در سراسر بدن شما ایفا می کند، از جمله حجیم کردن پوست و کمک به محافظت از غضروف از مفاصل. هنگامی که یک اسکار ایجاد می شود، رشته های کلاژن پوست آسیب دیده را ترمیم می کنند و هر ناحیه باز را می بندند.

تشخیص اسکار

شما به راحتی می توانید بیشتر اسکارها را خودتان با توجه به ناحیه ای از پوست که پس از آسیب بهبود یافته است، تشخیص دهید. اسکارها اغلب تیره تر، روشن تر یا صورتی تر از پوست اطراف به نظر می رسند.

متخصص یک معاینه فیزیکی برای ارزیابی جای زخمی که باعث ایجاد مشکل شده است انجام می دهد. پزشک به اندازه، بافت و رنگ اسکار نگاه می کند تا نوع آن را تعیین کند. درمان ها بسته به نوع اسکار، محل آن، علت آن و مدت زمانی که آن را داشته اید متفاوت است.

درمان اسکار

چندین روش درمانی می توانند جای زخم ها را کوچکتر یا کمتر نمایان کنند. پزشک ممکن است یک درمان یا ترکیبی را توصیه کند. درمان اسکار به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

  • نوع اسکار
  • اندازه اسکار
  • محل اسکار
  • سن شما
  • سن زخم

جلوگیری از ایجاد اسکار

اگرچه همیشه نمی‌توانید از آسیب‌هایی که باعث ایجاد جای زخم می‌شوند جلوگیری کنید، می‌توانید خطر ایجاد اسکار پس از آسیب را کاهش دهید. اگر جای زخم ایجاد شود، مراقبت دقیق می تواند جای زخم را کمتر به چشم بیاورد.

به پزشک خود مراجعه کنید: اگر زخمی دارید که ممکن است جای زخم باقی بماند، برای معاینه به پزشک مراجعه کنید. ممکن است به بخیه یا بانداژ مخصوص برای نگه داشتن پوست در حین بهبود نیاز داشته باشید. بخیه ها می توانند جای زخم را به حداقل برسانند. هنگام مراقبت از بخیه حتما دستورالعمل های ارائه دهنده خود را دنبال کنید. بسته به نوع و محل زخم ممکن است به آنتی بیوتیک های خوراکی یا موضعی برای جلوگیری از عفونت نیاز داشته باشید.

زخم را تمیز کنید: محل را با آب و صابون بشویید. هرگونه کثیفی یا خون خشک شده را پاک کنید و روی زخم بانداژ کنید تا میکروب ها از بین بروند. با بهبود زخم حتما بانداژ را مرتبا عوض کنید.

زخم را مرطوب نگه دارید: استفاده از ژل یا پدهای سوختگی مرطوب از خشک شدن بیش از حد زخم و ایجاد دلمه جلوگیری می کند. دلمه می تواند جای زخم را بدتر کند.

در برابر آفتاب محافظت کنید: جای زخم را بپوشانید یا برای محافظت از آن از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند جای زخم را تیره تر کند. قرار گرفتن در معرض مکرر خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهد.

تغذیه مناسب: داشتن سطوح پایین ویتامین D یا C در سیستم شما می تواند جای زخم را بدتر کند و شما به پروتئین با کیفیت بالا و کافی در رژیم غذایی خود نیاز دارید تا به پوست شما کمک کند آنچه را که برای بهبودی لازم است بسازد.

کرم‌ اسکار رژودرم: بهترین ترمیم کننده پوست
کرم‌ اسکار رژودرم: بهترین ترمیم کننده پوست

آیا جای زخم ها به مرور زمان محو می شوند

بیشتر اسکارها به مرور زمان محو می شوند و مشکلات سلامتی طولانی مدت ایجاد نمی کنند. یک جای زخم ممکن است آنقدر محو شود که به سختی بتوان آن را دید، اما هرگز به طور کامل از بین نمی رود.

برخی از اسکارها ماه ها یا سال ها بعد باعث ایجاد مشکل می شوند. با رشد مجدد انتهای عصبی، جای زخم ممکن است دردناک یا خارش دار شود. سرطان پوست می تواند در اسکارها به خصوص در اسکارهای سوختگی ایجاد شود. برای جلوگیری از سرطان پوست، از کرم ضد آفتاب استفاده کنید یا جای زخم خود را بپوشانید.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنم

اگر ظاهر یک اسکار شما را آزار می دهد، با پزشک در مورد روش های درمان صحبت کنید. همچنین اگر جای زخم تغییر کرد یا دردناک، حساس، خارش یا عفونی شد، به پزشک خود مراجعه کنید. اگر متوجه خال، کک و مک یا رشد روی اسکار یا نزدیک آن شدید، فورا با پزشک خود تماس بگیرید. این ممکن است نشانه سرطان پوست باشد که می تواند به صورت اسکار رشد کند.

اگر اسکار کلوئیدی داشته اید، احتمال ابتلا به اسکار دیگری نیز وجود دارد. قبل از انجام سوراخ کردن، خالکوبی یا جراحی انتخابی (مانند جراحی زیبایی) با پزشک خود صحبت کنید. اگر پوست شروع به ضخیم شدن و تبدیل شدن به کلوئید کند. پزشکشما اقدامات احتیاطی (مانند پوشیدن لباس فشاری) را توصیه می کند.

ترکیبات کرم اسکار رژودرم

این کرم برای علاقه مندان به فرآورده های طبیعی بسیار مناسب است. کرم اسکار رژودرم حاوی آلانتوئین، ویتامین E و روغن‌ گیاهی است.

اثرات کرم اسکار رژودرم

آلانتوئین از اصلی ترین ترکیبات کرم اسکار رژودرم است. سبب ترمیم سلول‌های پوستی، تسکین التهاب میشود.

ویتامین E  سبب از بین بردن اثار مخرب میشود. ویتامین ای در کاهش قرمزی آقتاب می‌شود و جلوگیری از تشکیل اسکار مفید است. کرم اسکار رژودرم حاوی اسیدها چرب غیر اشباع است. با خاصیت آنتی اکسیدانی آثار مخرب ناشی از رادیکال‌های آزاد را کاهش میدهد.

در کرم اسکار رژودرم از اسید گلیکولیک، اسید سالسیلیک و اسید لاکتیک بعنوان لایه‌بردارهای طبیعی استفاده شده است. با لایه برداری بدون التهاب و خارش سبب افزایش شادابی پوست می‌شوند.

نحوه استفاده از کرم اسکار رژودرم

روش استفاده از کرم اسکار رژودرم برای هر اسکاری متفاوت است. کرم اسکار رژودرم در دوران بارداری، شیردهی و برای کودکان استفاده می شود.

ویژگی کرم اسکار رژودرم

تسریع در بهبودی التهابات پوستی

کاهش آثار زخم پوست

خاصیت هیدراته کننده پوست

خاصیت ضد التهابی

ضد خارش

 

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا